Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи цікавим є для Вас наповнення нашого сайту?
Проголосувало: 969
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Станично-Луганська РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Cоціальна служба для сім'ї, дітей та молоді

Інформація щодо виконання протокольних доручень голови райдержадміністрації Черноусова Г.І. за результатами робочої наради з керівниками установ і організацій соціальної сфери і Станично-Луганського районного підрозділу кримінально-виконавчої служби України в Луганській області по реалізації завдань Президента України В.Ф.Януковича по забезпеченню якісних умов життя населення незалежно від місця проживання 17 вересня 2013 року

 

1. До питання щодо організації та проведення спільних соціальних інспектувань сімей із дітьми спільно з педагогами шкіл району.

У вересні 2013 року фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ складені та затверджені графіки спільних соціальних інспектувань сімей із дітьми спільно з педагогами шкіл району.

Протягом вересня-жовтня 2013 року фахівці спільно із вчителями, класними керівниками та соціальними педагогами було відвідали 125 сімей, в яких виховується 155 дітей шкільного віку. За результатами інспектування 17 сімей взяті на облік як сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, 4 з них – під соціальний супровід.

Усього в школах району навчається 3837 дітей, тому сьогодні стоїть завдання активізувати цю спільну роботу, особливо на територіях Станично-Луганської та Петрівської селищних, Валуйської сільської ради.

 

2. До питання організації гуманітарної допомоги

Протягом 10 місяців 2013 року фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ постійно проводили роботу з організації та надання гуманітарної допомоги сім’ям з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах.

87 сімей отримали допомогу одягом та взуттям (понад 2000 одиниць). Допомога сім’ям була організована фахівцями спільно із сільськими радами та районною організацією Товариства Червоного Хреста.

30 сімей отримали допомогу продуктами харчування (борошно, крупи, овочі). Збір продуктів був організований за сприянням Валуйської, Вільхівської, Талівської, В-Богданівської, Передільської, Ч-Жовтневої  сільських рад, приватних підприємців (Костильов М.О., Н.Вільхова, Ометов І.Є., Талове, Бураков О.М., В.Богданівка та власними силами фахівців).

За сприянням фахівців із соціальної роботи 257 дітям були закуплені подарунки до свят (спонсорами виступили також приватні підприємці, сільські ради, районна організація Партії Регіонів).

58 дітей отримали допомогу в підготовці до школи (закуплені канцелярські приладдя на суму понад 1500 грн.).

3 сім’ї по Широківській сільській раді були забезпечені дровами для опалення в зимовий період.

За клопотанням фахівців із соціальної роботи 3 сім’ям у Талівській та В-Чернігівській сільських радах за рішенням сесій надана грошова допомога.

 

3. До питання взаємодії із суб’єктами соціальної роботи.

На всіх територіях налагоджена співпраця із сільськими радами та закладами освіти.

Протягом 10 місяців 2013 від закладів охорони здоров’я до центру надійшло 94 повідомлення щодо сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, від УСЗН – 87 повідомлень, від ССД – 35 повідомлень, від сільських та селищних рад – 74 повідомлення, за результатами яких були проведені соціальні інспектування сімей.

У 2013 році дещо покращилась взаємодія із органами внутрішніх справ, спільно із дільничними інспекторами міліції були здійснені соціальні інспектування 44 сімей. У той же час ще не вдалося налагодити співпрацю фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ з дільничним інспекторами міліції на території В-Богданівської, К-Талівської та Чугинської сільських рад.

Сьогодні стоїть завдання більш тісної співпраці із органами внутрішніх справ, один з напрямків якої – це попередження насильства в сім’ї, проведення профілактичної роботи за місцем проживання сімей з дітьми.

 

Директор РЦСССДМ                                                           О.В.Сердечна

Социальная работа: от количества к качеству

15 октября 2013 года в зале заседаний райгосадминистрации состоялось совещание председателя райгосадминистрации Геннадия Черноусова с руководителями учреждений и организаций социальной сферы по эффективности внедрения социальных инициатив Президента Украины В.Ф.Януковича по модернизации социальных служб для семьи, детей и молодежи.

В мероприятии также принимали участие председатель районного совета Владимир Белоус, заместитель  председателя районного совета Алла Васильченко, начальники управлений и отделов райгосадминистрации, сельские и поселковы головы, директора школ, специалисты по социальной работе РЦСССДМ.

Совещание началось с приятного момента – торжественного вручения государственных наград матерям – героиням. Председатель райгосадминистрации напомнил, что «Мать-героиня» - государственная награда Украины - почётное звание, присваиваемое Президентом Украины женщинам, родившим и воспитавшим до восьмилетнего возраста пятерых и более детей, учитывая весомый личный вклад в воспитание детей в семье, создание благоприятных условий для получения детьми образования, развития их творческих способностей, формирования высоких духовных и моральных качеств.

Указом Президента Украины В.Ф.Януковича от 24 августа 2013 года 440/2013 почетное звание «Мать-героиня» присвоено нашим землячкам, многодетным матерям, которым торжественно вручили нагрудные знаки «Мать-героиня»: Лазоренко Людмила Дмитриевна, мать шестерых детей, с. Плотина; Колесник Яна Николаевна – мать пятерых детей, пгт. Станица Луганская; Якунина Светлана Владимировна - мать семерых детей, с. Большечерниговка. Также награждена Сорокатая Варвара Кузьминична - мать шестерых детей, с. Большечерниговка.

Руководители района поблагодарили матерей-героинь за материнский подвиг и  уверили, что районная власть будет делать все возможное, чтобы семьи ощущали поддержку и помощь.

         Переходя к основному вопросу совещания, Геннадий Иванович сказал, что уже традиционными у нас в районе стали рабочие совещания, на которых мы обсуждаем вопросы эффективности внедрения социальных инициатив Президента Украины В.Ф. Януковича, направленные на улучшение жизни разных слоев населения, особенно наиболее уязвимых. К таким относятся, прежде всего, дети, подростки и люди пожилого возраста, которые не могут самостоятельно решить многие социальные проблемы. Поэтому одно из основных направлений социальных инициатив Президента Украины В.Ф.Януковича – это формирование эффективной системы социальных служб для семьи, детей и молодежи.

На сегодня у нас в районе успешно действует районный центр социальных служб для семьи, детей и молодежи. Это работа, прежде всего, по выявлению семей с детьми, которые оказались в сложных жизненных обстоятельствах, социальному сопровождению семей, в которых есть безработные, люди с ограниченными физическими возможностями или нарушившие закон, в которых родители не выполняют свои обязанности и есть угроза лишения их родительских прав, опекунские, многодетные и малообеспеченные семьи.

         На совещании рассматривались вопросы о выполнении протокольных поручений председателя райгосадминистрации по результатам рабочего совещания с руководителями социальной сферы и специалистами по социальной работе РЦСССДМ 17 сентября 2013 года, а также были заслушаны отчеты специалистов по социальной работе РЦСССДМ, которые работают на территориях Верхнебогдановского и Таловского сельских советов.

Состоялся серьёзный разговор о том, какие социальные проблемы есть у наиболее уязвимых слоев населения этих сельских советов, как специалисты по социальной работе помогают их решать, и самое главное, - что они делают, чтобы предотвратить появление новых проблем. Население этих сельских советов должно быть уверено в том, что и в самых дальних территориальных громадах района есть к кому обратиться за помощью и поддержкой.

 

«Ми різні, але ми рівні»

Україна прагне до європейського співтовариства. «Європейський вибір України закріплений у законі «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики» і не підлягає сумніву», - наголошує Президент України В.Ф.Янукович.

Шлях до поставленої мети складний і передбачає входження в процеси глобалізації, інтеграції, трансформації задля досягнення демократичного громадянського суспільства. Для цього одним із головних критеріїв є дотримання ґендерної політики як процесу якісних змін суспільства,  що передбачає перегляд усталених стереотипів рівності.

Ґендерна рівність (від англ. gender - рід) – це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Складовою поняття «ґендерна рівність» є право на відмінність. Рівність не є однаковістю, оскільки ґендерні ролі різні за соціальним змістом. Чоловік і жінка є рівними, але різними. Поняття цього формується у дітей, починаючи з другого року життя. Найбільш важливий етап становлення психологічної статі дитини - шкільний вік, і завдання дорослих - створити умови для розвитку і успішного прийняття дитиною своєї статевої ролі. Саме батьки, педагоги та соціальні працівники - перші взірці і наставники дитини у формуванні її  ґендерного «Я».

Розв’язання цього завдання здійснюється спеціалістами Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в різних формах психологічної просвіти батьків, педагогів і школярів (бесіди, лекції, дискусії, консультації та ін.).

Зустрічі фахівців із соціальної роботи РЦСССДМ з учнями, педагогами і батьками для обговорення такої делікатної проблеми проходять в доброзичливій і довірливій обстановці. Для цього спеціалісти центру ретельно готуються. Ось і цього року для підготовки фахівців із соціальної роботи до проведення заходів із учнівською молоддю з питань гендерної просвіти Станично-Луганським РЦСССДМ був організований навчальний семінар-тренінг, фахівцям були надані методичні рекомендації до проведення занять у рамках Тижня.

Пройшло 18 групових заходів, в яких взяли участь 299 учасників, учнів 8-11 класів 16 шкіл району, педагоги і батьки.

Цікавими для дітей виявилися бесіди «Ґендерні стереотипи у ЗМІ», «Ґендерна рівність», тренінги «Соціальні ролі в сучасній сім’ї», «Проблеми ґендерної рівності», під час яких учні познайомилися з такими поняттями як ґендер, ґендерні стереотипи, ґендерні ролі, ґендерна рівність тощо. Під час тренінгів методом «мозкового штурму» учасники складали перелік якостей, внаслідок яких дівчата та хлопці (жінки та чоловіки)  є різними, обмінювалися думками щодо рівного забезпечення можливостей для самореалізації жінок і чоловіків в Україні. Своє бачення ґендерної рівності школярі виявили в малюнках і піктограмах.

Учителі та батьки із задоволенням взяли участь у семінарах-тренінгах «Ґендерна політика», «Розподіл ґендерних ролей у суспільстві». У 58 родинах, які перебувають на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, проведені бесіди з батьками щодо самореалізації в суспільстві, попередження проявів насильства в сім’ї, необхідності поважного ставлення до рідних незалежно від статі.

За ініціативою Станично-Луганського РЦСССДМ проведено засідання  круглого столу за темою: «Ґендерна рівність. Сприяння працевлаштуванню соціально-незахищених верств населення», в якому взяли участь і виступили заступник голови Станично-Луганської райдержадміністрації Ю.О.Золкін, голова районної ради жінок Л.О.Філатова, директор районного центру зайнятості Ю.М.Гладких, начальник управління соціального захисту населення В.І.Захаров, директор РЦСССДМ О.В.Сердечна, начальник служби в справах дітей райдержадміністрації І.В.Костан, фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ І.О.Ползік і О.В.Хафізова.

Проведення районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформаційно-просвітницької роботи має на меті подолання ґендерних стереотипів в суспільстві шляхом правової освіти дітей та молоді, виховання та пропагування культури ґендерної рівності, формування відповідального материнства і батьківства. Це допоможе ще зі шкільних років підготувати дітей до розуміння та розподілу соціальних ролей у дорослому житті, адже соціальні працівники впевнені, що змінювати мислення, долати стереотипи важче, ніж формувати  ґендерну культуру, починаючи з дитинства.

 

Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ

Соціальна робота з особами похилого віку

Однім із завдань нових соціальних ініціатив Президента України є координація вирішення проблемних питань громадян похилого віку, інвалідів та інших соціально незахищених груп населення фахівцями із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Із зазначеною категорією отримувачів послуг фахівці Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють у напрямах надання їм соціальних послуг з інформування, консультування, представництва їх інтересів в органах, організаціях, установах та закладах системи соціального захисту.

Протягом вересня 2013 року фахівцями було здійснено 40 візитів до людей похилого віку, які мають потребу у соціальних послугах з боку держави. 17 осіб були направлені до закладів охорони здоров’я, направлені клопотання до органів місцевого самоврядування щодо покращення житлово-побутових умов 10 осіб, 10 громадянам похилого віку надана допомога в оформлення документів для призначення соціальних виплат, 3 - у відновленні документів та реєстрації за місцем проживання. Усього людям похилого віку було надано 197 індивідуальних консультацій з вирішення їх основних проблем.

І найголовніше в роботі соціальних працівників - проявити турботу про тих, хто протягом свого довгого життя створювали основу нашої держави, кому ми вдячні за сьогодення.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Ще одній родині допоміг

фахівець із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ

         Так склалося життя, що 22-річна Ірина невдовзі після народження доньки поїхала на батьківщину свого громадянського чоловіка в іншу країну СНД. А кількамісячна Оленка залишилася в родичів у селі Нижня Вільхова Станично-Луганського району. Бабуся ростила онучку, намагаючись зігріти її материнським теплом і любов’ю.

Пройшли роки… Оленка підросла і вже пішла до школи. Напевно, Марія Іванівна мала в серці образу на доньку за те, що вона не подавала ніяких звісток про себе, а особливо – що не цікавилась, як росте її донька. І коли повернулася Ірина – ще й не сама, а з чоловіком і п’ятьма маленькими дітьми – почався довготривалий конфлікт, з якого родина самостійно вийти не могла.

         Через матеріальні проблеми молода сім’я оселилася в іншому селі. Діти маленькі, роботи немає, побут не налагоджений, стосунки з матір’ю відверто неприязні… Важко молодому подружжю ставати на ноги. З боку матері – ніякої допомоги, спілкування зведене до мінімуму.

Та справжній скандал розпочався тоді, коли Ірина вирішила повернути в свою сім’ю старшу доньку. Сліпа бабусина любов заважала Марії Іванівні зрозуміти, що для кожної дитини її мама серед усіх людей - найкраща, найближча, найдорожча. Чималих зусиль довелося докласти Лідії Іванівні Цюбенко, фахівцю із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щоб переконати бабусю в тому, що 8-річній онуці краще жити разом з рідними мамою, батьком, сестрами й братами та наскільки важливо об’єднати родину, а не посилювати чвари та роз’єднувати сім’ю.

Взявши родину Ірини під соціальний супровід, фахівець із соціальної роботи виступила в цій ситуації посередником у налагодженні стосунків між молодою сім’єю й літньою жінкою. Тривалі бесіди, консультації, спільні розмови, неодноразові зустрічі допомогли переконати Марію Іванівну в тому, що її роль як бабусі – це допомога, розуміння й підтримка молодих батьків, любов до всіх дітей (адже вони – такі ж онуки, як і Олена, їм теж потрібна її ласка).

До вирішення проблем сім’ї були підключені благодійні організації, педагогічний колектив Нижньовільхівської загальноосвітньої школи, волонтери Центру. І тільки коли в сім’ї налагодилися стосунки (бабуся стала відвідувати дітей, привозити гостинці всім онукам, допомагати молодим по господарству, а головне – припинились сварки з донькою), ця родина була знята з-під соціального супроводу з позитивним результатом, оскільки ситуація покращилася, Оленку виховують біологічні батьки.

Так фахівець із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ надала конкретну допомогу конкретній сім’ї в розв’язанні її проблем. Це стало можливим тому, що такі фахівці з’явилися в кожній територіальній громаді району на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

 

Підвищувати ефективність соціальної роботи для реалізації завдань Президента України В.Ф.Януковича по забезпеченню якісних умов життя населення незалежно від місця проживання

17 вересня 2013 року відбулася робоча нарада, яку провів голова Станично-Луганської райдержадміністрації Г.І.Черноусов з керівниками організацій та установ соціальної сфери та Станично-Луганського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції управління державної пенітенціарної служби України в Луганській області для реалізації завдань Президента України  В.Ф.Януковича по забезпеченню якісних умов життя населенню незалежно від місця проживання.

На нараді про проведену соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю звітували фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ І.О.Ползік і О.В.Хафізова, секретар В-Чернігівської сільської ради С.І.Ільченко, директор В-Чернігівської ЗОШ В.П.Боровська, Передільський сільський голова Т.О.Кузьміна.

Протягом 2012-2013 років здійснено соціальне інспектування всіх сімей з дітьми, взято на облік 46 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 32 сім’ї та 9 осіб перебувало під соціальним супроводом. За цей час надана допомога у вирішенні основних проблем цих сімей: 7 осіб отримали паспорти, 6 сімей отримали посвідчення багатодітної родини і оформили пільги на комунальні послуги, 18 сімей отримали гуманітарну допомогу речами та продуктовими наборами, діти з 12 сімей отримали шкільний одяг і канцелярське приладдя до початку навчання в школі, 9 дітей з особливими потребами були включені до реабілітаційних  програм.

Заступник голови райдержадміністрації Ю.О.Золкін, начальник управління соціального захисту населення В.І.Захаров, директор РЦСССДМ О.В.Сердечна, начальник служби в справах дітей І.В.Костан, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги С.В.Семененко, директор районного центру зайнятості Ю.М.Гладких звернули особливу увагу учасників наради на необхідність більш тісної співпраці для виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки держави, а також на здійснення конкретних заходів для забезпеченню якісних умов життя населенню незалежно від місця проживання.

Н.С.Тітаренко,

начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ 

 

Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ

Допомогти кожному

Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться з 2000 року щорічно в другу суботу вересня. Цього року він присвячений першій допомозі людям, які потрапили в дорожньо-транспортні пригоди.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб провести необхідні найпростіші заходи для врятування життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної допомоги, виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.

Та чи так просто надати першу медичну допомогу людям, які потрапили в біду на дорозі? Чи всі водії можуть це зробити? Відповіді на ці питання співробітники Станично-Луганської районної організації Товариства Червоного Хреста, відділу Державної автоінспекції Станично-Луганського району і районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді з’ясовували під час рейдів, які пройшли в період з 12 по 17 вересня 2013 року.

Під час заходів були проведені профілактичні бесіди з водіями, оглянуті автомобільні аптечки, які виявилися скомплектовані відповідно до вимог. Кожний водій отримав спеціальну пам’ятку з правилами надання першої медичної допомоги в умовах екстрених ситуацій.

І організатори, і водії дали високу оцінку проведеним заходам. Адже, за словами голови районної організації Товариства Червоного Хреста Н.М.Яковлєвої, число жертв ДТП достатньо велике, і тому кожному необхідно вміти надати першу допомогу до приїзду швидкої. Фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ К.Дегтярьова вважає, що під час рейдів вдалося донести до водіїв нову для них інформацію: «Хотілося б, щоб ця інформація була не тільки почута, але й сприйнята, та пішла на благо, щоб люди стали дійсно більш уважними на дорогах». Інспектор дізнання відділу Державної автоінспекції Станично-Луганського району В.Бродецький і інспектор О.Огієнко підкреслюють, що в подальшому слід залучити до цієї інформаційно-просвітницької роботи також медичних працівників, учнів шкіл. І самі водії відзначили важливість цієї акції. Так, водій з 20-річним стажем В.Смолін впевнений, що такі заходи дають змогу отримати необхідну інформацію, адже правила надання першої медичної допомоги повинен знати кожний.

Марія Клименко, кореспондент газети «Время»

 

Семінар для фахівців

із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ

У рамках виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України» 30 серпня 2013 року відбувся семінар для фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді.

На семінарі були заслухані звіти фахівців із соціальної роботи Т.М.Драненко, Н.Д.Ткаченко і Л.І.Цюбенко, які працюють на територіях Красноталівської, Нижньотеплівської і Вільхівської сільських рад. Фахівці розповіли про виявлені і взяті на облік сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, про соціальні послуги, надані сім’ям і особам, які перебувають під соціальним супроводом.

Заступник голови райдержадміністрації Ю.О.Золкін, начальник служби в справах дітей І.В.Костан, начальник районного управління соціального захисту населення В.І.Захаров, начальник відділу освіти, молоді та спорту Л.В.Нєстєрова, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги С.В.Семененко, директор районного центру зайнятості Ю.М.Гладких, директор районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді О.В.Сердечна, начальник сектору кримінальної міліції в справах дітей А.В.Мигильов особливу увагу учасників семінару звернули на соціальну роботу з найбільш незахищеними верствами населення, перш за все із дітьми-сиротами і позбавленими батьківського піклування, особами з їх числа, дітьми та молоддю з особливими потребами, особами, які мають проблеми із законом, на взаємодію із всіма суб’єктами соціальної роботи. Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ отримали конкретні завдання на вересень 2013 року.

 

Н.С.Тітаренко, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ

Відбулось засідання апаратної наради

16 вересня о 8.00 в Станично-Луганській районній державній адміністрації відбулось засідання апаратної наради на чолі з головою райдержадміністрації  Г.І.Черноусовим.

З питання «Про здійснення соціальної роботи із сім’ями з дітьми та молоддю на території Станично-Луганського району за період з початку 2013 року» виступила директор Станично-Луганського РЦСССДМ О.В.Сердечна:

- У 2013 році від суб’єктів соціальної роботи до центру надійшли повідомлення про 886 сімей (1433 дитини), які опинилися в складних життєвих обставинах (за 2012 рік –888 сімей/1553 дітей).

За 8 місяців 2013 року здійснено 1482 соціальних інспектування, 297 сімей/552 дитини взято на облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Соціальним супроводом Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 8 місяців 2013 року охоплено 395 сімей/847 дітей, що належать до категорії тих, які опинилися у складних життєвих обставинах (за 2012 рік – 214 сімей/486 дітей). Із позитивним результатом завершено соціальний супровід 178 сімей (97,6%), 6 сімей зняті з соціального супроводу в зв’язку зі зміною місця проживання; під соціальним супроводом залишається 211 сімей/418 дітей.

У 2013 році серед охоплених супроводом сімей переважає проблема малозабезпеченості та відсутності документів.

За звітний період 2013 року соціальним супроводом охоплені 2 сім’ї (2 дитини) через існування в них проблеми насильства або реальної загрози його вчинення. 5 отримувачам соціальних послуг центру – членам родин, в яких було вчинено насильство стосовно членів сімей, надано 235 індивідуальних послуг.

При пологовому відділенні районного територіально-медичного об’єднання з метою профілактики раннього соціального сирітства, попередження відмов від новонароджених функціонує консультаційний пункт центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Протягом 8 місяців 2013 року 208 майбутніх породіль і молодих матерів отримали 375 індивідуальних консультацій щодо формування відповідального батьківства, попередження відмов від новонародженої дитини, вирішення соціально-побутових проблем. Проведено 38 бесід, тренінгів для підвищення виховного потенціалу батьків для 410 осіб.

Індивідуальні послуги центру отримали 8 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким протягом звітного періоду  надано 163 індивідуальні послуги, у результаті яких: оформлено (відновлено) документів 1 особі;1 особа зареєстрована за місцем постійного проживання; вирішено житлово-побутові умови проживання 5 осіб; налагоджено соціальні зв’язки у 8 родинах; влаштовано на навчання 1 особу; працевлаштовано 2 особи; отримали гуманітарну допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами 2 особи.

У результаті соціальної роботи із 167 дітьми, позбавленими батьківського піклування, які проживають в опікунських сім’ях: 5 особам відновлені документи; у 15 родинах вирішені житлово-побутові проблеми; 10 дітей влаштовані на навчання; 11 отримали допомогу у лікуванні, догляді; 19 осіб отримали гуманітарну допомогу (одяг, взуття, продуктові набори).

Фахівці із соціальної роботи протягом 8 місяців 2013 року здійснили  соціальне інспектування сімей, в яких, за даними Станично-Луганського управління соціального захисту населення, виховуються діти-інваліди (були відвідані 143 сім’ї, в яких виховується 147 дітей-інвалідів) з метою з’ясування, чи всі батьки виконують програми індивідуальної реабілітації дитини-інваліда. 42 сім’ї, в яких виховується 67 дітей, що мають проблему інвалідності, були взяті на облік сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, 11 сімей, в яких виховується 22 дитини, були взяті під соціальний супровід РЦСССДМ.

45 особам віком до 18 років, які мають проблему інвалідності, було надано 349 індивідуальних консультацій з вирішення проблем здоров’я, виконання плану індивідуальної реабілітації, спілкування дітей з однолітками і батьками тощо.

У результаті роботи 4 дітей залучені до реабілітаційних програм, 5 родин отримали допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами, у 12 родинах покращені житлово-побутові умови. Загалом надано 555 індивідуальних послуг з вирішення проблем адаптації в соціумі, налагодженню спілкуванню з однолітками і дорослими, здоров’я та захисту прав дитини.

Під соціальним супроводженням центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 8 місяців 2013 року перебувало 5 прийомних сімей, в яких виховується 8 прийомних дітей, та 1 дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 8 дітей-вихованців. У ході соціального супроводження спеціалістами центру були надані індивідуальні консультації батьку-вихователю і прийомним батькам з питань виховання та розвитку дітей, адаптації прийомних дітей, функціонування прийомних сімей та ДБСТ. За 8 місяців 2013 року 1 прийомну сім’ю було поповнено 1 прийомною дитиною, 2 дітей було влаштовано на виховання до ДБСТ. Ведеться робота щодо створення 2 нових прийомних сімей.

РЦСССДМ проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом поширення соціальної реклами і проведення консультацій.

Протягом 8 місяців 2013 року здійснено 28 виїздів мобільного консультпункту соціальної роботи до 12 населених пунктів району, під час яких проведено 126 групових заходів (тренінги, семінари, лекції) для учнів 5-11 класів шкіл району та дітей, які відпочивали в оздоровчих центрах, щодо попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу і хвороб, що передаються статевим шляхом, подоланню різноманітних залежностей, дотриманню прав дитини для та інше.

Проведено 8 занять з психологічної підготовки співробітників Державної прикордонної служби у с. Красна Талівка та 1 заняття із співробітниками відділу прикордонної служби «Станично-Луганське» з питань вміння володіти собою в напружених ситуаціях, подолання конфліктів, які виникають під час виконання службових обов’язків, методів запобігання професійної деформації, розвитку рівня комунікативної компетентності, впливу темпераменту на поведінку людини.

Соціальна робота із дітьми та молоддю, засудженими до покарань без позбавлення волі та які повернулися з місць позбавлення волі, здійснюється Станично-Луганським РЦСССДМ спільно із Лутугінським міжрайвідділом кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВ.

Протягом 8 місяців 2013 року до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася 51 особа, засуджена до альтернативних видів покарань (з них: 9 неповнолітніх та 42 особи віком від 18 до 35 років). Вони отримали  індивідуальні консультації з попередження рецидиву скоєння злочинів, відновлення паспортів, отримання реєстрації за місцем постійного проживання, працевлаштування. Проведено круглий стіл з проблем профілактики захворюваності на ВІЛ/СНІД із засудженими без відбування покарання в місцях позбавлення волі та звільненими з місць позбавлення волі. Здійснено соціальне інспектування 27 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, запропонована допомога у працевлаштуванні.

Протягом 8 місяців 2013 року під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи перебували 2 сім’ї/4 дитини з проблемою засудженості; соціальний супровід зазначених сімей був припинений у зв’язку з вирішенням основних проблем сім’ї.

За 8 місяців 2013 року в засобах масової інформації було вміщено 119 матеріалів щодо різноманітних напрямків діяльності центру, в т.ч. в районній газеті – 8, в передачах районного радіомовлення – 48, на сайті Станично-Луганської райдержадміністрації – 40, на сайті Станично-Луганського РЦСССДМ – 20, на сайті Луганського обласного ЦСССДМ - 3.

Про зміни в законодавстві України щодо організації роботи центрів соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді, спрямованих на реалізацію завдань Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання

 

Соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича «Діти - майбутнє України» передбачають реформування системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Щоб мати можливість більш адресно допомогти сім’ям у складних життєвих ситуаціях, система соціальних служб повинна безперервно розвиватися.

На це спрямований цілий ряд нормативних документів, прийнятих останнім часом .

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 №573 затверджено Загальне положення про центр соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді, яке чітко розмежовує повноваження центрів всіх рівнів з виявлення найбільш вразливих категорій населення, забезпечення отримання адресної соціальної допомоги, соціальних послуг, інших державних соціальних гарантій.

За районним ЦСССДМ закріплена відповідальність за роботу з сім’єю в кожній територіальній громаді, що сприятиме підвищенню якості надання соціальних послуг та ефективності системи соціального захисту населення від соціальних ризиків.

Діяльність центру направляється районним управлінням соціального захисту населення.

Основні завдання центру:

- проведення соціально - профілактичної роботи з попередження СЖО сім’ям , дітям та молоді (до цього було - надання допомоги сім’ям у СЖО , тобто від кризового втручання переходимо до профілактики );

- виявлення сімей у СЖО , соц. супровід - для відновлення соціальних функцій , психологічного та фізичного стану ;

- забезпечення взаємодії зі структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, а також залучення потенціалу територіальних громад для соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

- інформування сімей, дітей та молоді про можливості отримання інших видів соціальної допомоги та послуг, направлення клієнтів у відповідні структури.

Також наказом Міністерства соціальної політики України від 5 вересня 2013 затверджена Примірна посадова інструкція фахівця з соціальної роботи ЦСССДМ, яка, зокрема, закріплює основні функції ФСР:

- виявлення сімей, дітей та молоді в СЖО, громадян похилого віку, інвалідів, інших соціально незахищених груп населення, які потребують соціальної підтримки та надання їм соціальних послуг, подальший напрямок їх у відповідні структури;

- проводить оцінку потреб дитини, сім’ї, молодих людей, обстеження матеріально - побутових умов за згодою сім’ї , визначає планування і методи соціальної роботи;

- координує вирішення проблемних питань громадян похилого віку, інвалідів, надає їм послуги з інформування, консультування, представництва інтересів в органах соціального захисту;

- забезпечення координації та взаємодія сім’ї в СЖО, кожного її члена з суб’єктами соціальної роботи до повного вирішення їх проблем, надання їм послуг з інформування та консультування;

- готує матеріали для розгляду на засіданні Комісії з захисту прав дитини (у разі порушення її прав).

Крім цього, також прийняті Методичні рекомендації для ФСР щодо здійснення соціальної роботи ( надання соціальних послуг , соціальний супровід ) з сім’ями, дітьми та молоддю, які деталізують положення посадової інструкції і дають алгоритм соціальної роботи.

Ось як прокоментувала нову модель інституту ФСР заступник міністра соціальної політики України Лідія Дроздова на засіданні колегії Міністерства 18 липня 2013 року.

Наприклад, ФСР виявив і провів обстеження та оцінку потреб сім’ї, яка складається з:

- непрацюючого батька,

- матері, яка перебуває у відпустці до досягнення 3 - х років дитині;

- 2х дітей - новонародженого і з особливими потребами;

- бабусі.

Фахівець із соціальної роботи повинен:

- визначити проблеми кожного члена сім’ї;

- скласти індивідуальний план виходу сім’ї із СЖО;

- забезпечити контроль за його виконанням і координацію роботи всіх служб до кінцевого вирішення всіх проблем.

У тому числі, індивідуальний план повинен передбачати направлення:

- непрацюючого батька - до центру зайнятості для пошуку роботи і працевлаштування;

- матері -  до управління соціального захисту населення для оформлення допомоги по догляду за дитиною до 3- х років;

- дитини з особливими потребами - до центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

- бабусі (у разі необхідності) - до територіального центру з обслуговування пенсіонерів для отримання соціальних послуг у відділеннях соціально - побутової адаптації, соціально-медичних послуг, надання натуральної допомоги, для сприяння її самореалізації, покращення морально - психологічного стану.

Таким чином, ми бачимо, що прийняті законодавчі зміни спрямовані, в першу чергу, на розширення кола одержувачів соціальних послуг системи ЦСССДМ - не тільки сім’ї з дітьми, молодь, а й члени сімей похилого віку, інваліди, інші соціально незахищені верстви населення, що передбачає, насамперед, необхідність підготовки ФСР для цієї роботи, а також налагодження більш тісної співпраці з депутатами сільських і селищних рад, дільничними інспекторами міліції, педіатрами, терапевтами.

Усе це дозволить розширити соціальну роботу, надавати більш ефективні та якісні адресні соціальні послуги населенню незалежно від місця проживання, як це і передбачено соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича.

 

Директор РЦСССДМ О.В.Сердечна

Саморегуляція психічних станів прикордонників

Станично-Луганський районний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 21 серпня 2013 року провів заняття з психологічної підготовки співробітників прикордонної служби  КПП «Красна Талівка» за темою: «Саморегуляція психічних станів людини» .

Під час бесіди із особовим складом прикордонної служби фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ  К.А.Дегтярьова, О.С. Волошина та  Т.М. Драненко обговорили питання саморегуляції психічних станів людини, можливості впливу на емоційні стани, які можуть виникати під час виконання службових обов’язків, більш детально розглянули методи зняття психологічного стресу засобами.  Військовослужбовці отримали корисну інформацію щодо вміння володіти собою в напружених ситуаціях і навчилися практичним навичкам  самоконтролю.

 

Директор РЦСССДМ                                   О.В.Сердечна

Соціальне інспектування сімей в смт. Станиця Луганська

21 серпня 2013 року фахівці із соціальної роботи Станично-Луганського районного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.В.Червинська і Ю.І.Фаустов спільно із секретарем ради опіки та піклування Станично-Луганської селищної ради В.Ю. Карповою провели соціальне інспектування 5 сімей, які знаходяться на обліку РЦСССДМ як такі, що потребують соціальної допомоги.

Так, по вул. ім. Крупської мешкає сім’я К., яка перебуває на обліку РЦСССДМ у зв’язку з відсутністю у матері документів і реєстрації за місцем проживання, власного житла, роботи. Комісія здійснила моніторингове соціальне інспектування сім’ї з метою вивчення умов, в яких перебувають діти. З матір’ю була проведена бесіда щодо важливості додержання гігієни дітей, чистоти в будинку та надані консультації і запропонована допомога у відновленні паспорту, пошуку роботи.

На кварталі Молодіжному була відвідана сім’я Ч., яка була взята на облік з метою допомоги у оформленні свідоцтва про народження дитини, соціальних виплат на новонароджену дитину. Під час інспектування було з’ясовано, що родина за допомогою соціальних працівників оформила необхідні документи, отримує виплати, у квартирі розпочато ремонт. Під час бесіди із матір’ю фахівці із соціальної роботи та секретар ради опіки та піклування Станично-Луганської селищної ради зазначили, що сім’я суттєво покращила свою життєву ситуацію, вирішила свої основні проблеми.

Директор РЦСССДМ                                   О.В.Сердечна

 

Взаємодія соціальних служб району з педагогічними колективами в роботі із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

22 серпня 2013 року директор РЦСССДМ О.В.Сердечна взяла участь і виступила на засіданні колегії відділу освіти, молоді та спорту Станично-Луганської райдержадміністрації. У своєму виступі вона наголосила на необхідності посилення спільної роботи педагогічних колективів і фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, посади яких були введені в липні 2012 року на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.

Учасники колегії зацікавлено обговорили питання, порушені у виступі директора РЦСССДМ: виявлення і надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах,  сім’ям опікунів, піклувальників, вразливим категоріям дітей, в тому числі дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування, особам із їх числа, дітям і молоді з особливими потребами, а також тим, хто порушив закон.

 

Начальник відділу

соціальної роботи РЦСССДМ                          Н.С.Тітаренко

Майбутнім матерям

19  серпня 2013 року відбулося чергове заняття в консультативному пункті Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді при пологовому стаціонарі районного територіально-медичного об'єднання. Фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ Т.В. Червинська провела тренінг  за темою: "Спосіб життя сім'ї та здоров'я дитини" і психологічне тестування 9 майбутніх матерів з метою виявлення особистісного ставлення до материнства та дитини.

 

Директор  РЦСССДМ                                                 О.В.Сердечна

Термінове соціальне інспектування

За інформацією, отриманою Станично-Луганським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ Пономарьова Т.М. і Вороніна Ю.Л., які працюють на території Валуйської сільської ради, спільно із головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Кашпуренко Ю.І. 20 серпня 2013 року здійснили оперативне соціальне інспектування сім’ї К., під час якого з’ясовано, що мати-одиначка залишила однорічного сина на батьків, які періодично зловживають алкогольними напоями, за дитиною не доглядають, не годують її.

Покинута матір’ю дитина влаштована до дитячого відділення Станично-Луганського районного територіального медичного об’єднання.

 

Директор  РЦСССДМ                                                 О.В.Сердечна

 

Психологічна підготовка прикордонників

2 серпня 2013 року Станично-Луганський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів  заняття з психологічної підготовки із співробітниками Відділу прикордонної служби «Станично-Луганське» за темою «Конфлікти, які виникають під час виконання службових обов’язків та шляхи їх вирішення».

Під час тренінгу начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Тітаренко Н.С. і  фахівець із соціальної роботи у Валуйській сільській раді Волошина О.С. обговорили із особовим складом прикордонної служби питання міжособистісних конфліктів, їх вплив на  мікроклімат колективу, на якість виконання службовцями своїх обов'язків. Прикордонники  отримали інформацію щодо проблем, які можуть виникати у трудовому колективі, причин виникнення конфліктів, поняття «психологічної сумісності». Учасники заходу навчилися практичним навичкам самоконтролю, впливу на свій емоційний стан для більш ефективного вирішення конфліктних ситуацій, які виникають під час виконання прикордонниками службових обов’язків.

О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

Робота фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ з окремими категоріями отримувачів соціальних послуг

На літні канікули 2013 року в 23 сім'ї району повернулося 39 дітей з інтернатних установ. На 2013-2014 навчальний рік департамент освіти, науки, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації видаватиме направлення в інтернати за заявами батьків тільки за наявності висновку соціальної служби про те, що дитині необхідно навчання саме в інтернаті, а для цього необхідно кожному з фахівців з соціальної роботи ретельно вивчити всі сторони життя кожної родини. Для цього 22 сім’я /38 дітей (що складає 97,4% від загальної кількості сімей) були взяті під соціальний супровід фахівцями з проблемою низького рівня адаптації дітей до проживання в сім'ї. Члени сімей мають кваліфіковану підтримку соціальних працівників у вирішенні соціально-побутових проблем, оформлення соціальних виплат, виховання дітей.

За 7 місяців 2013 фахівцями було проінспектовано 154 сім'ї, в яких проживає 156 дітей та осіб молодого віку з функціональними обмеженнями. За результатами інспектувань станом на 01.08.2013 року на обліку РЦСССДМ з проблемою інвалідності членів сім'ї знаходиться 42 сім'ї, під соціальним супроводом протягом 7 місяців перебувало 22 сім'ї. На сьогоднішній день триває робота з цими сім'ями, для фахівців у 2013 році робота з сім'ями, що мають проблему інвалідності, є пріоритетною. Сьогодні ставиться нове завдання - допомогти таким дітям виконати індивідуальну програму реабілітації, і тут потрібно особливо тісно взаємодіяти з медичними установами.

Найбільш актуальною залишається соціальна робота з особами з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На сьогодні ми маємо в районі 100 осіб з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. За інформацією фахівців 26 з них перебувають на квартирному обліку, 44 мають закріплене житло. Завдання - перевірити стан цього житла, чи можливе повернення туди молодих людей. Необхідно з'ясувати, де в даний момент знаходяться ці особи, перевірити умови проживання, чи є у них робота, які мають плани на майбутнє.

Небайдужість, зацікавленість у долі кожної людини, у якої виникли проблеми, - ось що має бути головним у соціальній роботі з кожним мешканцем нашого району.

О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ

Соціальна робота Станично-Луганського РЦСССДМ із сім̓ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

Протягом 7 місяців 2013 року фахівці із соціальної роботи провели 1206 соціальних інспектувань сімей з дітьми, які опинилися в складній життєвій ситуації (у 2012 році було проведено 1159 соціальних інспектувань). Найбільша кількість інспектувань була здійснена на територіях Валуйської, Станично-Луганської, Чугинської, Передільської раді.

Станом на 01.01.2013 року на обліку сімей у СЖО перебувало 356 сімей/744 дитини, за 7 місяців 2013 фахівцями з соціальної роботи було взято на облік 252 сім̓ї /469 дітей як сім'ї, що вимагають соціальної роботи; 161 сім’я /358 дітей була знята з обліку через подолання основних проблем. Станом на 01.08.2013 року на обліку РЦСССДМ знаходиться 447 сімей/855 дітей (найбільша кількість - по Станично-Луганській, Валуйській, К-Талівській, Петрівській, Н-Теплівській і Ч-Жовтневій радам).

Сім'ї, які самостійно не можуть вирішити проблеми, беруться під соціальний супровід.

Станом на 01.01.2013 року під соціальним супроводом фахівців знаходилося 199 сімей/453 дитини, за 7 місяців поточного року під супровід було взято 166 сімей/330 дітей, припинено супровід 165 сімей/391 дитини, з яких 163 - з позитивним результатом, 2 - у зв'язку з переїздом. Всього за 7 місяців 2013 під соціальним супроводом фахівців з соціальної роботи перебувало 400 сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За цей період середнє навантаження на 1 фахівця склало 17,39 сімей. Найбільше навантаження у фахівців із соціальної роботи, які працюють на території Станично-Луганської (19,5 сімей), Петрівської (18 сімей) селищних рад, Вільхівської (19 сімей), Передільської (18 сімей), Валуйської (17,3 сімей), Н-Теплівської (17 сімей) рад. У 2013 році кожна родина, яка перебувала під соціальним супроводом, отримала в середньому по 48 соціальних послуг.

О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ

Взаємодія Станично-Луганського РЦСССДМ із суб̓єктами соціальної роботи із сім̓ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

За 7 місяців 2013 фахівцями із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ було виявлено 735 сімей/1195 дітей (за 2012 рік - 888/1553). Найбільша кількість виявлених сімей по Станично-Луганському і Валуйській радам - ​​87/156 і 107/179 відповідно, є резерви для виявлення сімей по Вільхівській, Комишненській, Н-Тепловській радах.

Особливо важлива на етапі виявлення сімей, які опинилися в складній життєвій ситуації, взаємодія з суб'єктами соціальної роботи.

З 735 виявлених сімей кожна сьома була виявлена фахівцями із соціальної роботи, інформацію про 78 отримали від селищних і сільських рад (Валуйська, Передільська, Розквітятнська, Талівська). 69 повідомлень було отримано від освітніх установ. Найбільш ефективно в цьому плані співпрацюють фахівці Станично-Луганської, Валуйської, Б-Чернігівської, Широківської рад. 63 повідомлення було отримано фахівцями від працівників медичних установ (найбільш тісна співпраця на територіях Миколаївської та Петрівської рад).

Поліпшується взаємоінформування з районним управлінням соціального захисту населення (36 повідомлень у поточному році, в 2012 році - 4). У 2013 році РЦСССДМ було отримано 3 повідомлення від РТМО, 16 повідомлень від РОУМВД про вчинення насильства в сім'ї (за результатами соціального інспектування 1 сім'я була взята під соціальний супровід з проблемою складних стосунків), 5 повідомлень від служби у справах дітей ( 4 - за результатами рейдів «Сім'я»). Також РЦСССДМ за 7 місяців поточного року направив 21 повідомлення про сім'ї, які опинилися в складних життєвих ситуаціях і в яких існує ризик вилучення дітей з сім'ї: 17 - службі у справах дітей і КМСН, 2 - РОУМВД, 2 - УСЗН.

О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ

Семінар для фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського РЦСССДМ

26 липня 2013 року відбувся семінар для фахівців із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім̓ї, дітей та молоді. Серед актуальних завдань соціальної роботи із сім’ями з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, визначених на семінарі заступником голови райдержадміністрації Ю.О.Золкіним, начальником служби в справах дітей І.В.Костан, начальником районного управління соціального захисту населення В.І.Захаровим, начальником відділу освіти, молоді та спорту Л.В.Нєстєровою, головним лікарем районного територіально-медичного об’єднання О.Б.Бабенко,  директором районного центру зайнятості Ю.М.Гладких, головою районної організації товариства Червоного Хреста Н.М.Яковлєвою, директором районного центру соціальних служб для сім̓ї, дітей та молоді О.В.Сердечною, - соціальна робота з найбільш незахищеними верствами населення, перш за все із дітьми-сиротами і позбавленими батьківського піклування, особами з їх числа, дітьми та молоддю з особливими потребами, багатодітними і малозабезпеченими сім’ями, особами, які мають проблеми із законом. Головна мета діяльності фахівців із соціальної роботи – дійти до кожної родини, в якій виховуються діти, щоб з’ясувати основні проблеми і допомогти знайти шляхи їх вирішення.

 

О.В.Сердечна, директор Станично-Луганського РЦСССДМ

 

Попередня сторінка || Наступна сторінка
Сторінки: 1 2 3 4 5
Станично-Луганська районна державна адміністрація
93600, Україна, смт. Станиця-Луганська, вул.Центральна, 25
Тел. (06472) 3-12-90, факс 3-12-89
Веб-сайт: http://stn.loga.gov.ua
E-mail: rga.stn@loga.gov.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stn.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Станично-Луганська РДА