Сьогодні: вівторок, 20 серпня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи цікавим є для Вас наповнення нашого сайту?
Проголосувало: 969
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Станично-Луганська РДАДіяльність РДАЕкономіка
Моніторінг розвитку

«Моніторинг розвитку» станом на 01.02.2016 року

На території Станично-Луганського району розташовано 283 об’єкта роздрібної торгівлі.

Очікуваний обсяг роздрібного товарообороту підприємств - юридичних  осіб за 12 місяців  2015 року  складатиме 311,7 млн.грн., що у порівняних цінах становить 102 % до минулого року.

Послуги ресторанного господарства в районі надаються в 58 об’єктах, з яких 31 - загальнодоступної мережі. Із загальної кількості об’єктів ресторанного господарства - 40 розташовані в сільській місцевості.

За рахунок приватного капиталу  в районі,  незважаючи на складну обстановку, за  12 місяців   2015 року відкрито 4 торгівельних об’єкта.

В районі розташовано 79 об’єктів побутового обслуговування населення. Із загальної кількості об’єктів 30 одиниць розташовано в сільській місцевості.

На теперішній час об’єкти      споживчого ринку району  працюють не в повному об’ємі,   у зв’язку з наявністю пошкоджень будівель, за результатами бойових дій.

В районі, відбулося  зменшення кількісних показників суб’єктів малого та середнього підприємництва, як за рахунок зменшення кількості фізичних осіб-підприємців, так і за рахунок малих  і середніх підприємств.

На кінець  2015 року в районі зареєстровано 1355 суб’єктів підприємницької діяльності, з яких:

- 4 середніх підприємства (2 діючих);

- 230 малих підприємств ( разом з фермерськими господарствами);

- 1121 особа фізичних осіб-підприємців.

Чисельність найманих працівників фізичними особами-підприємцями у  2014 році складала 2,7 тис. осіб, у 2015 році цей показник зменшився та склав  2,5 тис.осіб.   

Кількість зайнятих працівників малих підприємств (штатні, позаштатні) у 2015 році  склала 0,9 тис. осіб.

За рахунок малого підприємництва протягом 2014 -2015 років створено 145  нових робочих місць.

Сума надходжень від суб’єктів господарювання-підприємців, до зведеного бюджету району у 2015 році склала 6,9 млн. грн

 

 

РЕГУЛЯТОРНА  ПОЛІТИКА

 

     Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності в районі    спрямована на вдосконалення правового регулювання  господарських та    адміністративних відносин  між регуляторними органами та іншими суб’єктами  державної  влади,  суб'єктами   господарювання щодо  недопущення   прийняття економічно   недоцільних   та   неефективних  регуляторних  актів, зменшення втручання держави у діяльність суб'єктів  господарювання та  усунення  перешкод  для розвитку господарської діяльності,  що здійснюється в межах, порядку та  способу,  що  встановлені Конституцією та законами України.

     За період з 1 січня 2015 р. по 1 листопада 2015 р. на території Станично-Луганського району в сільських та селищних радах було:

-   переглянуто -46 регуляторних актів;

-   прийнято–120 регуляторних актів;

-   проведено відстеження результативності–36 регуляторних актів.

Робота в цьому напрямку продовжується.   

МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ

 

СПОЖИВЧИЙ РИНОК

 

На території Станично-Луганського району розташовано 283 об’єкта роздрібної торгівлі. Фірмова мережа в районі представлена 5 кіосками, три з яких належать ЗАТ «Коровай», два - ТОВ «Укр-Вереск». В районі діє споживче товариство «Станично-Луганське». Очікуваний обсяг роздрібного товарообороту підприємств - юридичних  осіб за перше півріччя 2015 року  складатиме 150,5 млн.грн., що у порівняних цінах становить 102% до минулого року.

 

Послуги ресторанного господарства в районі надаються в 58 об’єктах, з яких 31 - загальнодоступної мережі. Із загальної кількості об’єктів ресторанного господарства - 40 розташовані в сільській місцевості. Очікуваний товарооборот ресторанного господарства підприємств - юридичних осіб за перше півріччя 2015року  складатиме 350 тис.грн. або 100% до показників 2014 року.

 

За рахунок приватного капіталу  в районі  незважаючи на складну обстановку  у першому півріччі   2015 року відкрито 4 торгівельних об’єкта. В районі розташовано 79 об’єктів побутового обслуговування населення. Із загальної кількості об’єктів 30 одиниць розташовано в сільській місцевості.

 

На теперешній час об’єкти    споживчого ринку району  працюють не в повному об’ємі у зв’язку з наявністю пошкоджень будівель за результатами бойових дій

 

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА

 

Одним з пріоритетних напрямків розвитку економіки району є активізація інвестиційної діяльності. Так, в районі реалізуються заходи щодо формування позитивного інвестиційного іміджу району, налагодження співпраці з донорськими організаціями та міжнародними проектами.

 

З метою сприяння залученню й ефективному використанню вітчизняних та іноземних інвестицій, координації та підтримки проектів з отримання грантової та міжнародної технічної допомоги для забезпечення розвитку району було утворено районна координаційна рада інвесторів, координаційний комітет форуму місцевого розвитку Станично-Луганського району та районний ресурсний центр розвитку громад Станично-Луганського району.

 

Для залучення додаткових інвестиційних ресурсів в економіку і соціальну сферу району проводиться робота щодо участі у конкурсах на отримання грантової допомоги, підготовлено ряд проектних пропозицій щодо фінансування проектів спрямованих на розвиток місцевої інфраструктури.У першому кварталві 2015 року  установи та організації району  підготовлені проектні пропозиції щодо участі в конкурсі інвестеційних проектів Фонду регіонального розвитку,  пропозиції щодо участі  в отриманні нецільового  фінансового кредиту Кредитної установи  Уряду Федеративної Республіки Німеччини. Надані проектні пропозиції для одержання  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  на відновлення, будівнтцтво, капітальний ремонт інфраструктури та пошкоджених об’єктів району.

 

В 2015 році з державного бюджету виділено субвенцію місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо відновлення (реконструкцію та будівництво) об’єктів інфраструктури району у розмірі 18074,5 тис. грн.

 

Основним джерелом фінансування залишаються власні кошти приватного капіталу. Так у першому півріччі 2015 року  на відновлення економіки та підтримку дяючих підприємств  району залучено 19 млн грн. приватного капіталу. Залучені кошти  були спрямовані  на придбання ГСМ, придбання товарів, будівельних матеріалів, мінеральних добрів.

 

 

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИІЦТВА

 

В результаті проведення АТО на території Станично-Луганського району, відбулося  зменшення кількісних показників суб’єктів малого та середнього підприємництва, як за рахунок зменшення кількості фізичних осіб-підприємців, так і за рахунок малих  і середніх підприємств.

 

На початок 2015 року у районі було зареєстровано 1931 суб’єкт підприємницької діяльності, з яких:

  • 2 середніх підприємства;
  • 174 малих підприємств;
  • 1755 фізичних осіб-підприємців що сплачують податки.

 

76% відсотків обектів бізнесу району продовжують работу  щодо  відновлення та покращення показників економічного розвитку території.

 

 

 

 

 

 

МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловими підприємствами району за звітний період вироблено продукції в діючих цінах на суму 30,4 млн.грн., що на 3,7 млн.грн. більше минулого року і становить 115%.

Загальний обсяг реалізації промислової продукції склав 39,5 млн.грн., що на 5,1 млн.грн. більше минулого року і становить 114,8% (за Програмою 103%).

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

За звітний період агропромисловими підприємствами району вироблено валової продукції на 214,3 млн.грн, або 101,4% до відповідного періоду минулого року (за Програмою 101%).

У 2012 році агроформуваннями району отримано зернових і зернобобових культур 85,5 тис. т зерна, що на 4,4 тис.т більше, ніж у 2011 році при середній врожайності 24,9 ц/га. Основної зернової культури озимої пшениці отримано 58,6 тис. т, урожайність склала 28,9 ц/га.

Найкращі показники по врожайності озимої пшениці отримано у ТОВ «Жовтень РК-2» – 40,3 ц/га, ТОВ «Олекс» - 35,4 ц/га та ТОВ «Агро плюс-1» - 34,2 ц/га.

Овочевої продукції за 2012 рік отримано 134,4 тони.

Вирощуванням фруктів в районі займається підприємство ПП «Садвінсервис», яким отримано в поточному році 27,8 т плодово-ягідної продукції.

Під урожай 2013 посіяно озимих на зерно 25,4 тис.га, в тому числі озима пшениця – 24,0 тис.га, ячмінь - 403 га, жито - 952 га.

Сівба забезпечена насінням не нижче 2-ї репродукції і з одночасним внесенням мінеральних добрив на 100% площ.

Сільськогосподарські підприємства району продовжують роботу по оновленню технічної бази. За 12 місяців закуплено 55 одиниць техніки, на суму 33,7 млн.грн., що на 50% більше ніж за аналогічний період 2011 року.

За звітний період вироблено 139,6 т молока, 383,3 т м'яса.

Поголів'я великої рогатої худоби розміщене в 2-х агроформуваннях району - ФГ «Донбас-Агро-Нива плюс» і ТОВ «Козацька спадщина». Загальна кількість великої рогатої худоби складає 85 голів, у тому числі корів - 75 голів.

Поголів'я свиней на звітну дату склало 4925 голів. Збільшення поголів’я в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склало 11% або 504 голови. Лідируючим підприємством в районі по свинарству є ТОВ «Племзавод Войтовський», де за рахунок іноземних інвестицій проводиться реконструкція тваринницьких приміщень з впровадженням прогресивних технологій утримання свиней, що дозволить збільшити поголів'я з 2000 до 5000.

Новим у роботі галузі тваринництва є розвиток нового напрямку - вівчарство. Так, на сьогодні вівчарством в районі займаються три підприємства - ПН ПСП «Агро-Схід», ТОВ «Жовтень - РК-2», ТОВ «Красноталівська Нива» загальна кількість овець складає 1025 голів.

 

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

У поточному році в районі продовжена реалізація заходів Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства району, направлених на підвищення ефективності та надійного функціонування об'єктів житлово-комунального господарства, зниження нераціональних витрат енергоресурсів.

Для раціонального використання потужностей котелень і зменшення витрат при транспортуванні тепла, районним теплопостачальним підприємством було завершено будівництво котелень Миколаївської та Нижньовільхівської шкіл, виконано реконструкцію котельної Валуйської школи, підприємством на виконання робіт використано 385,0 тис.грн. Введені в експлуатацію індивідуальні топкові та переведені на автономне опалення школа, сільська амбулаторія та адміністративна будівля сільради в с. Н.Вільхова.

Для будівництва житлових будинків та поліпшення якості життя сільських жителів у районі продовжується робота по пільговому кредитуванню через обласний Фонд підтримки сільських забудовників. Згідно Програми «Власний дім» за 2012 рік видано кредитів на суму 845,5 тис.грн., укладено 43 договори на суму 648,2 тис.грн. Повернення кредитних ресурсів становить 1411,6 тис.грн. Завершено будівництво та реконструкція 30 житлових будинків, газифіковано 15 житлових будинків і квартир. У зв’язку з складним бюджетним роком дана Програма не фінансувалася у 2012 році.

За рахунок бюджетних і залучених коштів спонсорів та населення у 2012 році була проведена реконструкція системи водопостачання в сел. Вільховий, частково відремонтовано водопровід у сел. Талове.

За рахунок бюджетних коштів виконано капітальний ремонт даху багатоквартирного будинку по вул. Піонерській в смт. Станиця Луганська (102,3 тис.грн).

За рахунок субвенції з Державного бюджету району на капітальний та поточний ремонти доріг комунальної власності сільських та селищних рад виконано робіт на суму 894,7 тис.грн.

У селищах Станиця Луганська і Петрівка в 2012 році були реалізовані проекти з модернізації вуличного освітлення загальною протяжністю 4,5 км. (177 тис.грн.).

Протягом року на території району введено в експлуатацію 113 закінчених будівництвом об'єктів, таких як:

- 105 житлових, садових та садибних будинків, загальною площею 11088,0 м2, вартістю 21640,22 тис.грн. при плані 3000,0 м2;

- розвідний газопровід по Ольховському садовому масиву ТОВ «Мрія» протяжністю 7,8 км, вартістю 437,210 тис.грн.;

- 3 магазини товарів повсякденного попиту, на загальну площу 418,29 м2, вартістю 750,0 тис.грн.;

- майстерня з ремонту автомобілів і магазин загальною площею 68,5 м2, вартістю 15,0 тис.грн.

- будівництво дороги протипожежного значення в Малиновському лісництві, за межами населених пунктів на території Вільховської сільської ради протяжністю 600 м вартістю 239,7 тис.грн.;

- будинок побуту, з добудовою гаража загальною площею 871,0 м2, вартістю 140,0 тис.грн.;

- будівництво бази відпочинку загальною площею 588м2.

Службою автомобільних доріг в Луганській області виконано капітальний ремонт автодороги місцевого значення с.Малінове-пгт.Станиця Луганська, протяжністю 15,8 км., вартістю 25 млн.грн.

 

СПОЖИВЧИЙ РИНОК

  На території Станично-Луганського району розташовано 294 об’єкта роздрібної торгівлі.

Фірмова мережа в районі представлена 5 кіосками, три з яких належать ЗАТ «Коровай», два - ТОВ «Укр-Вереск».

В районі діє споживче товариство «Станично-Луганське».

Очікуваний обсяг роздрібного товарообороту підприємств - юридичних  осіб за 2012 рік складатиме 96,0 млн.грн., що у порівняних цінах становить 105% до минулого року.

Загальний товарооборот СТ «Станично-Луганське» за 2012 рік склав 7814,0 тис.грн. або 110,1% до попереднього року в діючих цінах.

         Послуги ресторанного господарства в районі надаються в 64 об’єктах, з яких 39 - загальнодоступної мережі. Із загальної кількості об’єктів ресторанного господарства - 43 розташовані в сільській місцевості.

         Очікуваний товарооборот ресторанного господарства підприємств - юридичних осіб за 2012р. складатиме 650 тис.грн. або 100% до показників 2011 року.

         В районі розташовано 78 об’єктів побутового обслуговування населення. Із загальної кількості об’єктів 30 одиниць розташовано в сільській місцевості.

Обсяг реалізованих послуг (у порівнянних цінах) склав 46,4 млн.грн.

        

ФІНАНСИ

Однією з ключових проблем економіки є забезпечення фінансової стабільності підприємств. За підсумками роботи підприємств району фінансовий результат по району отримано в сумі 11,8 млн.грн прибутку.

До зведеного бюджету за 2012 рік надійшло податків і зборів на суму 87,0 млн.грн. Надходження збільшилися порівняно з минулим роком на 9,2 млн.грн., або на 12%. План надходжень виконаний на 109,6%, додатково мобілізовано до бюджету 7,6 млн.грн. До державного бюджету надійшло 35,2 млн.грн., розрахункові показники перевиконані на 4,6% додатково надійшло 1,6 млн.грн. До місцевого бюджету району надійшло 51,8 млн.грн., що на 7,6 млн.грн., або 17,3% більше рівня минулого року. Планові показники виконано на 105,2%.

Доходна частина зведеного бюджету району за 2012 рік виконана в сумі 32,7 млн.грн., що становить 91,4% до планового показника. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 15,1%.

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Протягом 2012 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 1686 осіб, що на 102 особи менше минулого року.

З початку року в районі створено 738 нових робочих місць, що становить 117% до минулого року. За рахунок суб'єктів малого бізнесу - 440 нових робочих місць або 60% від загальної кількості по району.

За звітний період центром зайнятості працевлаштовано 785 непрацюючих громадян. З числа працевлаштованих одноразову допомогу для організації підприємницькою діяльності отримали 9 чоловік в сумі 79,1 тис.грн. Шляхом надання роботодавцям дотації працевлаштовано 26 безробітних. Можливістю тимчасового заробітку шляхом участі у громадських роботах скористалися 612 безробітних, у тому числі за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 259 людей, за рахунок коштів підприємств - 349 особи, за рахунок коштів місцевого бюджету - 4 особи. Після участі в громадських роботах на постійне місце роботи працевлаштувався 231 безробітний.

Для соціального захисту безробітних протягом 2012 року виплачено матеріальне забезпечення в сумі 4100,0 тис.грн.

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

З початку року нараховано і виплачено на загальну суму 43,6 млн.грн. За звітний період 150 інвалідів забезпечені технічними засобами реабілітації, в тому числі - 64 інвалідних візка, 363 протезно-ортопедичними виробами. Протягом року забезпечені санаторно-курортними путівками забезпечені 36 осіб, з них 18 - ветерани війни, 4 інваліда війни отримали грошову компенсацію замість лікування на загальну суму 1,3 тис.грн. 9 ветеранів війни отримали талони на проїзд транспортом прямого сполучення. 7 інвалідам війни проведено безкоштовний капітальний ремонт власного житла на загальну суму 107,8 тис.грн.

З метою удосконалення соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, подальшого їх працевлаштування, надання своєчасної допомоги, а також соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в службі у справах дітей Станично-Луганської райдержадміністрації ведеться Єдиний електронний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та Єдиного електронного банку даних дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У районі відбуваються позитивні зрушення щодо поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, рішення проблем дитячої бездоглядності і безпритульності, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізації їх права на сімейне виховання.

В даний час на первинному обліку в службі у справах дітей знаходиться 134 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 47 перебувають на регіональному обліку дітей, які підлягають усиновленню. Під опікою знаходяться 78 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З початку року в районі усиновлено 12 дітей, з них 11 дітей українськими громадянами і 1 дитина іноземними громадянами.

Ведеться робота щодо розвитку сімейних форм виховання. В районі створено та функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховуються 11 дітей, ще 7 дітей виховуються у прийомних сім'ях на території Луганської області.

 

ОСВІТА

У сфері освіти продовжується робота по впровадженню заходів, спрямованих на оптимізацію мережі навчальних закладів, забезпечення їх енергоносіями, комп'ютеризацію та інформатизацію навчального процесу, його науково-методичного супроводу.

На початок 2013 року в районі працює 27 шкіл, в яких навчаються 3870 учнів.

Всі школи I-III ступенів мають комп'ютерні класи, 8 мають доступ до електронної бібліотеки. До мережі Інтернет підключено 25 шкіл. За рахунок гуманітарної допомоги отримано 53 комп’ютери.

Пройшли курсову перепідготовку 105 вчителів, атестовано 93 педагогічних працівників.

У поточному навчальному році харчуванням охоплено 100% учнів. Всі учні початкових класів та пільгових категорій забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

На балансі районного відділу освіти знаходяться 6 автобусів, в серпні поточного року за рахунок державного бюджету отримано 3 шкільні автобуси. 296 учнів підвозяться до місця навчання і додому.

За 2012 рік проведені поточні та капітальні ремонти навчальних закладів району, відремонтовані спортивні зали та в усіх школах проведено опору контурів заземлення.

В грудні на базі п’яти шкіл Герасимівська, Талівська, Артемівська, Камишненська та Розквітненська створені навчально-виховні комплекси «дитячий садок-школа». Таким чином, кількість дітей, охоплених дошкільною освітою складає 92%.

У 2012 році оздоровлено в оздоровчих закладах області та України і охоплено організованим відпочинком 3959 дітей району (100% від загального кількості дітей оздоровчого віку). На проведення літньої оздоровчої компанії залучено і використано 5,6 млн.грн., з яких 246,0 тис.грн. з районного бюджету та 5,3 млн.грн. позабюджетні кошти. На базі 17 шкіл працювали пришкільні табори, в яких відпочивали 1361 учень, 2 школи мали можливість денного сну. Діти забезпечувалися 2-х разовим гарячим харчуванням.

У молодіжному оздоровчому центрі «Зоряний берег», м.Севастополь, оздоровлено 10 талановитих та обдарованих дітей. 26 учнів відпочивали в ДОК «Южний», з них 11 - за рахунок місцевого бюджету. 20 кращих спортсменів району оздоровлені в Криму. Охоплено організованим відпочинком і оздоровлено 100% дітей пільгової категорії.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

У сфері охорони здоров'я заходи спрямовані на поліпшення медичного обслуговування населення в районі.

Фінансування охорони здоров'я за звітний період склало 26,9 млн.грн. або 97% до плану. На придбання медикаментів з місцевого бюджету виділено 397,7 тис.грн. Придбано медичне обладнання на суму 312,1 тис.грн., у тому числі 1 одиниця санітарного автотранспорту, проведені капітальні ремонти відділень Станично-Луганської ЦРЛ та у філії «Петрівська лікарня Станично-Луганського РТМО» на суму 638,9 тис. грн. Фінансування регіональних програм з районного бюджету склало 2,7%.

Показник народжуваності в районі в порівнянні з минулим роком збільшився на 8,8%, показник загальної смертності зменшився на 3,9%. Коефіцієнт малюкової смертності зменшився на 54,8% і склав 9,2 промілей у розрахунку на 1000 народжених.

Приділяється увага профілактиці соціально небезпечних захворювань, забезпечення населення своєчасної, доступної, кваліфікованої допомогою. Знизилася захворюваність деструктивними формами туберкульозу. Показник захворюваності на всі форми туберкульозу зменшився на 4,2%.

У той же час залишаються актуальними для охорони здоров'я питання:

- оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я;

- укомплектування медичними кадрами сільських лікарських амбулаторій;

- оптимізація ліжкового фонду.

 

КУЛЬТУРА.

На зміцнення матеріально-технічної бази установ культури використано 212,0 тис.грн. На капітальні та поточні ремонти – 451,7 тис.грн.

В районі працює 13 «народних» колективів, 7 з них у сільській місцевості. З початку року установами культури було проведено 2954 культурно-масових захода. Учасники художньої самодіяльності району взяли участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях. За 2012 рік музеями району проведено 478 екскурсій.

У туристично-інформаційному центрі регулярно оновлюється база даних окремих суб’єктів, які бажають надавати послуги з обслуговування туристів. Протягом року складено 9 паспортів туристичних об’єктів.

В жовтні 2012 року в рамках візиту керівника Цільової групи по зовнішнім кордонам в Станично-Луганському краєзнавчому музеї - відділі Луганського обласного краєзнавчого музею була проведена презентація проекту створення історико-культурного комплексу «Козачий хутір» із обговоренням проблемних питань реалізації даного проекту.

 

 

 

Заступник начальника                                                              І.Є.Буракова

 

МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2012 РОКУ

МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ

ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2012 РОКУ

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ.

Промисловими підприємствами району вироблено продукції в діючих цінах на суму 11,8 млн. грн., що на 2,2 млн.грн. більше минулого року або 122,8%. Обсяг реалізованої продукції склав 18,8 млн.грн., збільшення склало 19,0% (за Програмою зростання 103%).

Зростання реалізованої продукції промисловості визначається усіма промисловими підприємствами. За нашими розрахунками така тенденція збережеться до кінця року.

Підприємства району працюють над поліпшенням якості та оновленням асортименту продукції, беруть участь у розробці інвестиційних проектів по залученню фінансових ресурсів та міжнародної технічної допомоги, беруть участь у Міжнародних інвестиційних форумах.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО.

Обсяг валової продукції сільського господарства у постійних цінах 2010 року склав 11,1 млн.грн., що в 2 рази більше аналогічного періоду минулого.

Під урожай поточного року сільгосппідприємствами району було посіяно 22,6 тис.га озимих зернових культур та 13,4 тис.га ярих зернових культур. Всього зернові культури в сільгосппідприємствах району посіяні на площі на площі 36,1 тис.га.

Крім того, сільгоспформуваннями району посіяно:

 - 21,5 тис.га технічних культур, в тому числі 20,4 тис. га соняшнику;

 - 132 га овочевих культур;

 - 11 га баштанних культур.

Збирання врожаю повністю під контролем. У зв'язку зі складними погодними умовами загибель посівів цього року склала 1,6 тис.га. Щоб уникнути втрат і збитків сільгосппідприємств, обстановка вимагає концентрації всіх технічних і матеріальних ресурсів.

Сільгосптоваровиробниками району в 1 півріччі придбано 37 одиниці сільгосптехніки на суму 25018 тис.грн., у тому числі 5 тракторів та 9 зернозбиральних комбайнів. У минулому році за цей період було придбано 24 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 11590 тис. грн. Для проведення збиральних робіт агроформування району мають 57 зернозбиральних комбайнів. Крім того, є 39 жаток і необхідне токове господарство. Наявна техніка дозволяє проведення всього комплексу збирання ранніх зернових без залучення комбайнів з боку за 15 робочих днів.

Станом на 19.07.2012 року зібрано 27427 га озимої пшениці при середній врожайності 26,2 ц/га, намолочено 53718 тонн.

Проводиться робота по заготівлі сіна. Багаторічні та однорічні трави скошено на площі 480 га. Заготовлено 787 тон сіна або 100% до планового завдання.

За звітний період вироблено 76 тон молока, удій на фуражну корову становить 520 кг. М'яса вироблено 197 тонн, в т.ч. свинини 147 тон.

Поголів'я великої рогатої худоби розміщено в 3-х агроформуваннях району. Загальна кількість ВРХ становить 226 голів, в т.ч. корів 75 голів, що складає 56 і 48% відповідно до аналогічного періоду минулого року.

Поголів'я свиней на 01.07.2012 складає 5241 голова, поголів'я свиней нарощується, зростання з початку року складає 820 голів, або 18%.

Лідируючим підприємством в районі зі свинарства є ТОВ «Племзавод Войтовський». Де за рахунок іноземних інвестицій проводиться реконструкція тваринницьких приміщень з впровадженням прогресивних технологій утримання свиней, що дозволить збільшити поголів'я з 2000 до 5000. Загальне поголів’я свиней по підприємству становить 2360 голів.

Новим напрямком розвитку тваринництва в районі є розвиток вівчарства. Так станом на 1 липня вівчарством в районі займаються два підприємства - ЧН ПСП «Агро-Восток», поголів'я вівцематок становить 558 голів, до кінця року поголів'я планується довести до 750 голів і ТОВ «Жовтень РК-2» поголів'я складає 200 голів.

Для максимальної підтримки розвитку місцевого товаровиробника, необхідно продовжувати реалізацію розроблених програм розвитку тваринництва і овочівництва в районі. У поточному році пріоритетним завданням галузі є притягнення фінансових ресурсів для впровадження сучасних технологій виробництва в агропромисловий комплекс району.

В аграрний сектор економіки, для здійснення господарської діяльності, притягнуто 68,3 млн.грн, з них 53,7 млн.грн. або 77% власні кошти і 14,6 млн.грн. або 23% кредитні ресурси.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Для будівництва житлових будинків та покращення якості життя сільських жителів у районі продовжується робота по пільговому кредитуванню через обласний Фонд підтримки сільських забудовників. Згідно Програми «Власний дім» у І півріччі 2012 видано кредитів на суму 150,4 тис. грн, укладено 8 договорів на суму 90,4 тис.грн, у тому числі 6 договорів на будівництво і реконструкцію житла на суму 70,4 тис.грн. Повернення кредитних ресурсів становить 549,9 тис.грн. Завершено будівництво та реконструкцію 19 житлових будинків загальною площею 1291кв.м, розпочата робота по введенню їх в експлуатацію, газифіковано 5 житлових будинків і квартир.

Триває газифікація населених пунктів району. За І півріччя 2012 року в районі введено в експлуатацію 200 м (розвідних) газових мереж, газифіковано 141 домоволодіння.

В рамках Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства району для забезпечення належних температурних умов в бюджетних установах соціальної сфери району ведуться роботи по завершенню будівництва топкових для Нижньовільхівської ЗОШ, Миколаївської ЗОШ і Валуйської ЗОШ № 2, закінчуються роботи по установці модульної котельні для дитячого садка в с.Червоний Жовтень.

Станично-Луганською селищною радою в 2-х дитячих садах проведено капітальний ремонт систем водопостачання та водовідведення, а в дитячому садку № 2 проведена заміна вікон на енергозберігаючі склопакети. Загальна сума витрат склала 210,0 тис. грн.

В даний час йде підготовка об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до опалювального сезону.

На території району підготовці до майбутнього опалювального сезону підлягає 71 котельня і топкова. Станом на 1 липня 2012 року підготовлено 36 або 51% від плану, з 16,3 км теплових мереж підготовлено 7,4 км або 45% від плану, з 190 житлових будинків підготовлені 86 або 45,3% від плану.

Підготовка будівель об'єктів соціальної сфери: по лікувальним установам з 42 підготовлені 17 будівель (40,5%), по школам з 27 підготовлені 15 (55,5%), по дитячим садкам з 10 підготовлені 8 (80%), по об'єктах культури з 49 підготовлені 21 (43%).

В районі розпочато роботи по ремонту автомобільних доріг.

Так, в I-му півріччі було позитивно вирішено питання прийняття на баланс Служби автомобільних доріг в Луганській області ділянки автодороги протяжністю 4,8 км між населеними пунктами Станиця Луганська та с. Малинове. На сьогоднішній день закінчуються роботи з капітального ремонту автодороги місцевого значення с. Малинове - смт Станиця Луганська протяжністю 15,8 км. Також найближчим часом розпочнеться ремонт доріг комунальної власності сільських та селищних рад, заплановано освоїти 1 млн.136, 1 тис.грн . На 2012 рік заплановано за рахунок субвенції з державного бюджету обласному бюджету, виконати ремонт комунальних доріг в смт Станиця Луганська і с.Червоний Жовтень, на загальну суму 546,86 тис.грн. Роботи планується завершити до 1 жовтня поточного року.

Для поліпшення життєзабезпечення населення в районі тривають роботи з розширення мереж зовнішнього освітлення шляхом установки енергозберігаючих освітлювальних ламп на перехрестях вулиць і в місцях масового перебування людей. Так в смт Станиця Луганська на кв. Молодіжний, на вул. Радянська та вул. Шкільна в даний час реалізується проект з модернізації вуличного освітлення на загальну суму 200,0 тис. грн.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Необхідною умовою розвитку економіки є проведення активної інвестиційної політики.

В економіку району залучено 76,7 млн.грн. капітальних інвестицій, у тому числі інвестицій в основний капітал - 72,1 млн.грн, що складає 203,6% до показника минулого року (за Програмою - 102%). 31,7 млн.грн. або 41% від загального обсягу, складають інвестиції на придбання машин та обладнання. В розрізі по галузям, інвестиції в сільське господарство склали 33% від загальної суми або 25,7 млн.грн. на придбання машин та обладнання.

Проводиться робота з керівниками підприємств району з розробки інвестиційних проектів, розроблені анкети інвестиційних пропозицій по притягненню фінансових ресурсів та міжнародної технічної допомоги в найбільш пріоритетних галузей економіки району. Відповідно до Угоди про співробітництво Станично-Луганського району з проектом ЄС / ПРООН район приймає участь в реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. II» за напрямом «Реплікація / поширення відтворення досвіду місцевого розвитку громад», направленого на реалізацію міні-проектів в 4 населених пунктах району. Загальна вартість Проекту 502 тис.грн. Даний проект спрямований на реалізацію енергозберігаючих заходів - заміна вікон і дверей в 2-х школах, дитячому садку та сільській амбулаторії.

СПОЖИВЧИЙ РИНОК

В районі функціонує 290 об'єктів роздрібної торгівлі, в тому числі 236 магазинів з торговою площею 18210 кв.м., 38 підприємств громадського харчування загальнодоступних мереж та 78 об'єктів побутового обслуговування. Фактичне забезпечення торгівельною площею на 1 тис. населення в цілому по району становить 364,5 кв.м (обласний показник складає 247 кв.м.). За 6 місяців 2012 року за рахунок коштів приватного капіталу в районі збільшено мережу споживчого ринку на 7 об'єктів, з них 3 об'єкти роздрібної торгівлі, 4 об'єкти побутового обслуговування населення. Із загальної кількості відкритих об'єктів в 2012 році - 4 об'єкти знаходяться в сільській місцевості. У сфері споживчого ринку району створено додатково 57 робочих місць.

Обсяг роздрібного товарообігу підприємств роздрібної торгівлі та ресторанного господарства склав 16,7 млн.грн. або 109,1% з в порівнянних цінах до обсягу аналогічного періоду минулого року.

Обсяг реалізованих послуг (у порівняних цінах) склав 18 млн.грн. або 100,9% до відповідного періоду минулого року.

ФІНАНСИ

Однією з ключових проблем економіки є забезпечення фінансової стабільності підприємств. За підсумками роботи підприємств району фінансовий результат по району отримано в сумі 43,5 млн.грн прибутку, що в 2,0 рази більше минулого року. За звітний період рентабельну роботу забезпечили 76% підприємств району, якими отримано прибуток від звичайної діяльності до оподаткування 48,1 млн.грн, що на 72,3% більше проти минулого року.

За 6 місяців від підприємств району до зведеного бюджету надійшло платежів на суму 39,4 млн.грн. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 1 млн. 049 тис.грн. або на 2,6%. Розрахункова база у сумі 33,8 млн.грн. виконана на 117%, додатково мобілізовано до бюджету 5,6 млн.грн.

Заборгованість по платежах до бюджету з початку року зменшилась на 1335,2 тис.грн і склала 817,2 тис.грн. Заборгованість до місцевого бюджету збільшилась на 37,4 тис.грн. і склала 545,1 тис.грн.

Доходна частина зведеного бюджету району по загальному фонду за звітний період виконано на 109,1% до планового показника і склав 14,5 млн.грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 12,1%.

виплати

Актуальним залишається питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати. У порівнянні з початком року заборгованість по заробітній платі зменшилась на 7% і становить 189,9 тис.грн. Із загальної суми заборгованості 9,6 тис.грн. або 5% - заборгованість по економічно активним підприємствам (КП «Артіль Широківський сількомунгосп» - 9,6 тис.грн).

У соціальній сфері забезпечено збільшення доходів населення, в тому числі основних їх складової - заробітної плати. Розмір середньої заробітної плати складає 1919 грн, або 113% до минулого року. Середній рівень заробітної плати та рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб перевищує законодавчо встановлені державні соціальні стандарти на 75,4% (рівень мінімальної заробітної плати та прожитковий мінімум для працездатних осіб 1094 грн.).

Іншим основним джерелом доходу наших громадян є пенсія. У районі станом на 01.07.2012 чисельність пенсіонерів становить 15079 осіб. Середній розмір пенсій з початку року збільшився на 155,19 грн. і склав 1233,13 грн.

За І півріччя 2012 року виконання плану по надходжень власних коштів забезпечено на 104,4%. Власні надходження склали 42,7 млн.грн при плані 40,9 млн.грн. У порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 15,4%.

Незважаючи на збільшення надходжень, самозабезпеченість власними коштами на виплату пенсій складає 40,1%.

Заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в порівнянні з початком року зменшилась на 25,5 тис.грн. і склала 150,0 тис.грн.

Заборгованість з оплати єдиного соціального внеску з початку року збільшилась на 216,9 тис.грн. і склала 354,4 тис.грн., в тому числі недоїмка становить 333,2 тис.грн.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

За звітний період в районному центрі зайнятості перебувало на обліку 1008 громадян, що на 232 безробітних менше минулого року або 81,3% до минулого року.

За звітний період роботодавцями району створено 242 нових робочих місця (з урахуванням даних про реєстрацію фізичних осіб-підприємців) або 101,3% до минулого року.

За направленням центру зайнятості працевлаштовано 484 незайнятих громадян. В службу зайнятості надійшло 478 вакансій від роботодавців району, використано 445 вакансій. Загальний рівень забезпечення роботодавців робочою силою становить 93%.

Для соціального захисту безробітних за І півріччя 2012 року виплачено матеріального забезпечення безробітним у сумі 2,5 млн.грн.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Велика увага приділяється соціальній допомозі і захисті пільгових категорій населення. Станом на 1 липня 2012 року в Єдиний державний реєстр внесено 14,1 тис. громадян, які мають право на пільги відповідно діючого законодавства України.

Найбільш значні пільги, якими користуються зазначені категорії громадян - це пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги, забезпечення паливом, санаторно-курортним лікуванням та ряд інших.

84 інваліда отримали технічні засоби реабілітації, в т.ч. 41 інвалідну коляску. 5 ветеранів війни отримали талони на проїзд транспортом прямого сполучення, 12 ветеранів отримали путівки на оздоровлення, з них 7 ветеранів війни. За звітний період виплачено допомоги на загальну суму 17,2 млн.

На первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 133 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Під опікою перебувають 79 дітей. У районі спостерігається позитивна тенденція соціального захисту дітей. Проводиться робота з розвитку сімейних форм виховання. Усиновлена 1 дитина, створені і функціонують 6 прийомних сімей, в яких виховуються 11 дітей, створено дитячий будинок сімейного типу, в якому на сьогодні виховуються 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.

ОСВІТА

У сфері освіти продовжується робота з впровадження заходів, спрямованих на оптимізацію мережі навчальних закладів, забезпечення їх енергоносіями, комп'ютеризацію та інформатизацію навчального процесу, його науково-методичного супроводу.

У районі працюють 27 шкіл, в яких навчаються 3958 учнів. Станично-Луганська ЗОШ № 2, Петрівська ЗОШ № 2 та Великочернігівська школа реорганізовані в спеціалізовані з поглибленим вивченням окремих предметів.

Розроблені і виконуються заходи щодо поліпшення якості дошкільної освіти. На базі шкіл відкрито 7 дошкільних установ (Гарасимівка, Червона Талівка, Талове, Комишне, Верхньобогданівка, Розквіт і Артема, 2 додаткові групи у Нижньотеплівському і Кіндрашівському дитячих садках. Ведуться роботи по переведенню Червоножовтневого і Передільського дитячих садків з сезонного режиму на цілорічний. Охоплення дітей дошкільною освітою становить 72% від загальної кількості дітей дошкільного віку - 920 дітей.

Всі школи I-III ступенів мають комп'ютерні класи, 8 мають доступ до електронної бібліотеці. 24 школи підключені до мережі Інтернет. Пройшли курсову перепідготовку 105 вчителів, атестовано 93 педагогічних працівників.

У поточному навчальному році харчуванням охоплено 100% учнів. Всі учні навчальних класів та пільгових категорій забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Проте вартість харчування становила 5 грн. 50 коп.

234 учня підвозяться до місця навчання і додому. На балансі районного відділу освіти знаходяться 3 автобуса.

За звітний період в ІІІ обласному етапі учнівських олімпіадах брали участь 49 учнів з 15 шкіл. 4 учні району стали переможцями.

На базі 17 шкіл працювали пришкільні табори, в яких відпочивали 1361 учнів, 2 школи мали можливість денного сну. Діти забезпечувалися 2-х разовим гарячім харчуванням.

У молодіжному оздоровчому центрі «Зірковий берег», м. Севастополь, проходять оздоровлення 10 талановитих та обдарованих дітей.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

В охороні здоров'я основною проблемою є підвищення якості медичного обслуговування, що нерозривно пов'язано з удосконаленням матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я.

Фінансування охорони здоров'я за 6 місяці 2012 року склало 13,5 млн.грн. або 88% до плану. На придбання медикаментів з місцевого бюджету виділено 115,6 тис.грн. Придбано медичне обладнання та проведені ремонти на суму 59,3 тис.грн. Фінансування регіональних програм з районного бюджету склало 0,7%

Показник народжуваності в районі в порівнянні з минулим роком збільшився на 17,8%, показник загальної смертності зменшився на 6%. Коефіцієнт малюкової смертності зменшився в 2 рази і склав - 8,10 промілей у розрахунку на 1000 народжених.

Приділяється увага профілактиці соціально небезпечних захворювань, забезпечення населення своєчасної, доступної, кваліфікованої допомогою. Знизилася захворюваність деструктивними формами туберкульозу. Показник захворюваності на всі форми туберкульозу зменшився на 10,2%. Флюорографічне обстеження населення на туберкульоз збільшилася на 16% і склало 322,4 на тис. жителів.

У той же час залишаються актуальними для охорони здоров'я питання:

- оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я;

- укомплектування медичними кадрами сільських лікарських амбулаторій;

- оптимізація ліжкового фонду.

КУЛЬТУРА.

На зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури використано 133 тис.грн., з них: 17,7 тис.грн. позабюджетні кошти, 115,2 тис.грн. бюджетні кошти. На ремонтні роботи витрачено 105,7 тис.грн.

Активізована робота, спрямована на підготовку проведення міжнародного фестивалю козачої культури "Любо".

Згідно заходам Програми проводиться робота по залученню молоді до занять фізичною культурою і спортом. Розвивається 11 видів спорту, з яких 5 - олімпійських. До складу збірних команд України увійшли 6 спортсменів з нашого району.

У районі працюють 56 фахівців сфери фізичної культури і спорту, з них: 40 - в навчальних закладах, 9-тренерів-викладачів спортивної школи, 1 інструктор-методист, 2 інструктора при сільських та селищних радах. Також працюють 5 тренерів-викладачів Луганської обласної комплексної ДЮСШ «Колос».

Проведено 28 районних спортивно-масових заходів серед колективів фізкультури. З них серед школярів та дітей дошкільного віку проведено 18 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів. Спортсмени району прийняли участь в 22 обласних спортивно-масових заходах, в 5 міжнародних змаганнях.

ПРОМИСЛОВІСТЬ.

З початку року вироблено промислової продукції на суму 7 млн.грн., що складає 132,4%, більше минулого року. Загальний обсяг реалізації промислової продукції склав 13,1 млн.грн. або 124,5% до аналогічного показника 2011 року.

Підприємства району працюють над поліпшенням якості та оновленням асортименту продукції, беруть участь у розробці інвестиційних проектів по залученню фінансових ресурсів та міжнародної технічної допомоги, беруть участь у Міжнародних інвестиційних форумах.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО.

За 1 квартал в сільському господарстві отримано обсяг валової продукції 1,9 млн.грн, що складає 79,2% до відповідного періоду минулого року.

Під урожай поточного року сільгосппідприємствами району було посіяно 23,9 тис.га озимих культур, в тому числі озимої пшениці і тритікале - 21,3 тис.га, озимого ячменю - 1,4 тис.га, озимого жита - 1,1 тис.га. Крім того посіяно 1,5 тис.га озимого ріпаку.

         Всі зернові культури посіяні високопродуктивними насінням. Для одержання запланованого виробництва зерна проведена підгодівля мінеральними добривами на 100% площі.

Посів ярих зернових культур заплановано на площі 13,2 тис.га. Сівбу ранніх ярових культур завершено, агроформування закінчують сівбу просапних і круп'яних культур.

В ході підготовки до проведення весняно-польових робіт велика увага була приділена запасам ПММ. Потреба на проведення весняно-польових робіт забезпечена на 100%.

Нестабільною залишається ситуація у тваринництві. Основним напрямком в даній галузі залишається свинарство. На 1 квітня поголів'я свиней становило 4920 голів, або 78,5% до минулого року. Середньодобовий приріст ваги склав 461гр., Що на 79% більше проти минулого року. Одержаний приплід поросят 1546 голів.

Поголів'я ВРХ склало 315 голів, або 78,8% до минулого року. Молочним скотарством в районі займаються 2 підприємства, ЧНПСП «Агро-Схід» і ТОВ «Козацька спадщина» поголів'я корів в яких становить 23 голови.

За звітний період вироблено 137 тонн м'яса або 51,1% до показника минулого року, в т.ч. свинини 90 тонн. Вироблено 42,6 тонн молока.

В районі проводиться перепрофілювання тваринницької галузі, натомість великої рогатої худоби отримало розвиток нова галузь - вівчарство. На підприємстві ТОВ «Красноталівська нива» поголів'я овець складає 120 голів, заплановано збільшення за рік до 180 голів. ЧНПСП «Агро Восток» закупило 560 племінних вівцематок в заказнику «Асканія нова», поголів'я планується довести до кінця року до 750 голів, з подальшим збільшенням поголів'я до 5000 і оформленням документів про визнання даного підприємства плем-заводом.

Триває робота по оновленню машинотракторного парку. З початку року сільгосппідприємствами закуплено 18 одиниць техніки на суму 13,2 млн.грн. В теку-щем році пріоритетним завданням галузі залишається залучення фінансових ресурсів для впровадження сучасних технологій виробництва в агропромисловий комплекс району. Для проведення ВПР сільгосппідприємствами району заплановано залучити 68,3 млн.грн, з яких 77% або 53,7 млн.грн власні кошти і 23% або 14,6 млн.грн кредитні ресурси.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

За звітний період в районі введено в експлуатацію 964 м.кв. житлової площі, що в 4 рази більше минулого року.

Закінчився опалювальний сезон, але як ніколи актуальним залишається питання розрахунків за енергоносії. Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг за звітний період становить 70,7%. В цілому заборгованість порівняно з початком року збільшилася на 4,0% (495 тис.грн) і становить 11,9 млн.грн. Питома вага заборгованості за природний газ в загальному обсязі становить 85,5%, за звітний період вона збільшилася на 4,2%.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

За підсумками року в економіку району залучено 76,7 млн.грн. капітальних інвестицій, в тому числі інвестицій в основний капітал - 72,1 млн.грн, що складає 203,6% до показника минулого року (за Програмою - 100,4%).

Проведена робота по формуванню переліку інфраструктурних проектів в Станично-Луганському районі, реалізація яких потребує залучення інвестиційних-них ресурсів. Підготовлено перелік об'єктів, реконструкції та капітального ремонту для фінансування з державного бюджету поточного року та надано до облдержадміністрації.

4 громадські організації Миколаївського, Комишненського, Передільської сільських рад та Петрівської селищної ради виграли конкурс на участь в реалізації мікропроектів за підтримки міжнародної технічної допомоги.

ФІНАНСИ

Фінансовий результат по району отримано в сумі 43,5 млн.грн при-чи, що в 2,0 рази більше минулого року. За звітний період рентабельну роботу забезпечили 76% підприємств району, якими отримано при-бувальщина від звичайної діяльності до оподаткування 48,1 млн.грн, що на 72,3% більше проти минулого року.

До зведеного бюджету надійшло податків і зборів 19,8 млн.грн, з них в державного бюджету 8,9 млн.грн. Надходження збільшилися у порівнянні з минулим роком на 161,9 тис.грн. План надходжень виконаний на 133%, додатково поступило 4,8 млн.грн.

Недоїмка по платежах до бюджету з початку року зменшилася на 61,7% і на 01.04.2012 становить 824,5 тис.грн.

Доходна частина зведеного бюджету району по загальному фонду за звітний період виконано на 111,6% до планового показника, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 10,9%.

ВИПЛАТИ

Актуальним залишається питання ліквідації заборгованості по заробітній платі. У порівнянні з початком року заборгованість знизилася на 6,3 відсотка і на 01.04.11г склала 191,2 тис.грн. Із загальної суми заборгованості 10,9 тис.грн або 5,7 відсотків становить заборгованість економічно активного підприємства.

До зведеного бюджету надійшло податків і зборів 19,8 млн.грн, з них в державного бюджету 8,9 млн.грн. Надходження збільшилися у порівнянні з минулим роком на 161,9 тис.грн. План надходжень виконаний на 133%, додатково поступило 4,8 млн.грн.

Недоїмка по платежах до бюджету з початку року зменшилася на 61,7% і на 01.04.2012 становить 824,5 тис.грн.

Доходна частина зведеного бюджету району по загальному фонду за звітний період виконано на 111,6% до планового показника, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 10,9%.

За І квартал поточного року до бюджету управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі надійшло 50,8 млн.грн, з яких 20,0 млн.грн власні надходження. Планові показники надходжень виконано на 107,7%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року коштів надійшло на 15,5% більше.

Не зважаючи на збільшення надходжень, самозабезпеченість власними надходженнями становить 44,7%.

Станом на 01.04.2012 на обліку управління Пенсійного фонду України складаються 15160 пенсіонерів. Пенсійні виплати за січень-березень поточного року забезпечені в повному обсязі, середній обсяг пенсії склав 1106,29 грн., Що на 84,31 грн. більше в порівнянні з початком року.

Заборгованість зі сплати страхових внесків з початку року знизилася на 92 тис.грн і становить 161,7 тис.грн. Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з початку року зменшилася на 17,3 тис.грн і склала 120,2 тис.грн.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

За звітний період на обліку в центрі зайнятості перебувало 775 безробітних, що на 76 осіб менше проти минулого року. За цей період службою зайнятості району працевлаштовано 124 безробітних, що на 4 особи більше, ніж за аналогічний період минулого року. В районі створено 77 нових робочих місць, у тому числі висновків-але 76 договорів між працівниками та фізичною особою підприємцем.

Шляхом надання роботодавцям дотації працевлаштовано 3 безробітних. Можливістю тимчасового заробітку шляхом участі у громадських роботах скористалися 24 безробітних.

Для соціального захисту безробітних з початку року виплата матеріального забезпечення склала 1536,2 тис.грн.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

В охороні здоров'я основна увага приділяється профілактиці соціально небезпечних захворювань, забезпечення населення своєчасною, доступною, кваліфікованою допомогою.

Проводиться оновлення матеріально-технічної бази медичних установ-ний. За звітний період фінансування охорони здоров'я склало 8,3 млн.грн. або 91,4% до плану.

Виконано ремонт відділень Станично-Луганської ЦРЛ на суму 10,6 тис.грн, ремонт палати інтенсивної терапії філії «Петровська лікарня Станично-Луганського РТМО» на суму 26,2 тис.грн.

За звітний період народжуваність збільшилася на 27,5% і склала 10,2 на 1000 народжених, показник загальної смертності знизився на 34,6%, дитяча смертність зменшилася на 39%.

У той же час залишаються актуальними для охорони здоров'я питання:

- Оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я;

- Укомплектування медичними кадрами СВА;

- Оптимізація ліжкового фонду.

У сфері освіти проведена і продовжується організаційна та практична робота по впровадженню заходів, спрямованих на оптимізацію мережі навчальних закладів, забезпечення їх енергоносіями, комп'ютеризацію та інформатизацію навчального процесу, його науково-методичного супроводу.

З початку року ще 2 школи були підключені до мережі Інтернет, так на сьогодні мають доступ до мережі Інтернет 24 школи, всі школи І-ІІІ ступенів мають комп’ютерні класи, 8 мають доступ до електронної бібліотеки. 105 учитель пройшли курсову перепідготовку. Атестовані 93 педагогічних працівника.

На балансі районного відділу освіти знаходяться 3 автобуса, ще 1 очікує-ся отримати для Теплівської загальноосвітньої школи. Вирішено питання про підвезення дітей села Гарасимівка. Так, за звітний період 234 учня сільської місцевості мали були забезпечені підвозом до місця навчання і дому. Створено умови для продовженого дня. Всі учні початкових класів та пільгової категорії забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

У ІІІ (обласному) етапі учнівських олімпіадах брали участь 49 учнів, з яких 27 з міських шкіл і 22 учня сільських шкіл. Команда Станично-Луганського району має 4 переможців.

Були проведено ряд заходів з удосконалення педагогічної роботи вчителів в рамках району та області, а також розвитку інтелектуального і творчого потенціалу учнівського.

В рамках Програми проводиться робота по збереженню, матеріально-технічного забезпечення та розвитку закладів культури. На зміцнення мате-но-технічної бази закладів культури спочатку року виділено 106,984 тис.грн, на проведення поточного ремонту виділено 75,3 тис.грн.

З початку року закладами культури було проведено 331 культурно-масових заходів.

Ведеться організаційна робота з підготовки до проведення Міжнародного фестивалю козачої культури «Любо», проведення «Козачої ярмарки» декоративно-прикладного мистецтва, яка буде проходити у вересні під час проведення фестивалю.

Згідно заходів Програми проводиться робота по залученню молоді до занять фізичною культурою і спортом. З початку року проведено 43 районних спортивно-масових заходів, з них 33 - серед дітей і школярів. Це на 4 заходи більше, ніж за аналогічний період 2011 року.

Поряд з цим наші спортсмени взяли участь у:

 - 22 обласних заходах (в 2011р - в 17)

- 7 всеукраїнських (у 2011 г - у 5)

- 4 міжнародних (у 2011 - в 4).

Розвивається 11 видів спорту, з яких 5 - олімпійських. До складу збірних команд України входять 5 спортсменів з нашого району, які захищають честь нашої країни на міжнародному рівні. До складу збірної команди Луганської області входять 75 наших спортсменів.

В цілому по району до занять фізичною культурою і спортом залучено бо-леї 3100 осіб.

ПРОМИСЛОВІСТЬ.
З початку року вироблено промислової продукції на суму 24 млн.грн., Що на 6 млн.грн., Або 33%, більше минулого року. Загальний обсяг реалізації промислової продукції склав 39,4 млн.грн. або 150,4% до аналогічного показника 2010 року.
Підприємства району працюють над поліпшенням якості та оновленням асортименту продукції, беруть участь у розробці інвестиційних проектів по залученню фінансових ресурсів та міжнародної технічної допомоги, беруть участь у Міжнародних інвестиційних форумах.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО.
Важливе місце в економіці району займає сільське господарство і тому зусилля, в першу чергу спрямовані на розвиток сільськогосподарського виробництва, соціальної сфери та інфраструктури села.
Основними заходами в агропромисловому комплексі стали збільшення обсягів виробництва сільгосппродукції, розвиток галузі тваринництва.
Виробництво валової продукції за звітний період складає в сумі 86,5 млн. грн., Що на 20 відсотків більше минулого року (72,3 млн.грн.).
За підсумками 2011 року рентабельність підприємств агропромислового комплексу склала 38,9%.
Рослинництво. Під урожай 2011 року сільгосппідприємствами району було посіяно 23,7 тис. га озимих культур, з них озимої пшениці - 21,0 тис. га.
Навесні поточного року було посіяно 11,3 тис. га ярих зернових і зернобобових культур, 22,9 тис.га технічних, у т.ч. 21,7 тис.га соняшнику.
Сільгосппідприємства району приділяють велику увагу захисту рослин, що дозволило підвищити якість зернових, так 75% врожаю озимої пшениці є продовольчою проти 25% в 2010 році.
Валове виробництво зернових склало 87,2 тис. тн. зерна, що на 22,2 тис.тн., або 33% більше, ніж у 2010 році (67,2 тис. тн.) при середній врожайності 27,2 ц / га.
Під урожай 2012 посіяно 23,9 тис.га озимих культур (101% від плану), у тому числі - 21,3 тис.га озимої пшениці.
З 40 агроформувань Станично-Луганського району 34, або 85% виплачують 3% плату за оренду земельних паїв, від грошової оцінки землі. Проводиться робота по переукладанню договорів «про перехід на 3% орендну плату державних земель сільськогосподарського призначення» (землі запасу і тимчасово незатребувані земельні паї). З 5378га наявних таких земель вже оформляються документи на 4295,5 га, або 80% від загальної площі. Середній відсоток розрахунку за оренду земельних і майнових паїв становить 2,8%. Підприємства продовжують перехід на збільшення орендної плати до 3%.
З метою забезпечення своєчасного та якісного розрахунку за оренду земельних паїв постійно проводиться моніторинг. Агроформуваннями району забезпечена 100% виплата орендної плати за земельні паї. Повний розрахунок з пайовиками виробили 31 сільгосппідприємство.
Технічне оснащення. Триває робота по оновленню машинотракторного парку. Сільськогосподарські підприємства району велику увагу приділяють технічному переозброєнню галузі, чим значно зменшують виробничі витрати. Великий внесок у цей процес було вкладено в поточному році. З початку року сільгосппідприємствами закуплено 37 одиниць техніки на суму 16,4 млн.грн., Що на 50% більше ніж за аналогічний період 2010 року.
Динаміка придбання нової сільгосптехніки в районі по роках виглядає наступним чином:
 
2009
2010
2011
 
Ед.
Тыс.грн.
Ед.
Тыс.грн.
Ед.
Тыс.грн.
Трактори
5
328,7
2
278
8
5348
Комбайни
2
3061
2
1470
2
404
Посівна техніка
5
378
6
806
9
3440
Грунтообробна техніка
8
717
9
288
5
1596
Інша
9
662,5
4
546
13
5665
Всего
29
5147,2
23
3388
37
16453
 
Тваринництво. Вироблено - 884 тонни м'яса або 95% до минулого року, молока 612 тонн або 89,1% до рівня попереднього року.
У порівнянні з минулим роком, поголів'я свиней зменшено на 2760 голів або на 38%, ВРХ - збільшилося на 51 голову або на 13%, поголів'я корів збережено на рівні. Зниження поголів'я свиней в агроформуваннях району пов'язане зі спалахом в Ростовській області Російської Федерації захворювання свиней на АЧС, вогнище зараження якої знаходиться в 47 км зоні від українсько-російського кордону.
Підприємствами агропромислового комплексу розроблені інвестиційні проекти з будівництва тваринницького комплексу, придбання сучасного обладнання та племінного поголів'я. ПСП «Деркул» планує збільшення поголів'я свиней, реконструкцію двох тваринницьких приміщень. Одне - для утримання 100 гол. свиноматок з приплодом, друге приміщення - для вирощування 500 гол. молодняку ​​свиней. Вартість проекту - 3,5 млн. грн.
Основним пріоритетом на 2012 рік у тваринництві залишається розвиток молочного скотарства. Так на території Станично-Луганського району зареєстровано підприємство ТОВ «Казацька спадщіна», основною виробничою діяльністю якого буде виробництво м'яса яловичини і молока, загальна кількість ВРХ становитиме 200 голів з них 60 корів. Стадо формується за рахунок закупівлі телиць у населення за сприянням державної програми компенсації частини його вартості. Розширити галузь тваринництва планує підприємство ТОВ «Жовтень РК-2» шляхом розведення крім свиней ще й великої рогатої худоби, в тому числі і корів. Вже розпочато роботу з оформлення документації по реконструкції тваринницької ферми для утримання 150-200 голів ВРХ.
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
У поточному році в районі продовжена реалізація заходів Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства району, спрямованих на підвищення ефективності та надійного функціонування об'єктів житлово-комунального господарства, зниження нераціональних витрат енергоресурсів.
Для раціонального використання потужностей котелень і зменшення втрат при транспортуванні тепла, проведено розрахунок економічного обґрунтування необхідності переводу Станично-Луганської школи № 1 і Кіндрашівської школи з централізованого опалення на автономні котельні. Зазначені об'єкти включено до пілотного проект оптимізації теплопостачання в Луганській області. У рамках цього пілотного проекту також проводиться децентралізація опалення квартир в багатоквартирних будинках. Переобладнано 40 квартир пільгової категорії населення з централізованого на індивідуальне опалення на суму 429,08 тис. грн.
Для будівництва житлових будинків та покращення якості життя сільських жителів у районі продовжується робота з пільгового кредитування через обласний Фонд підтримки сільських забудовників. Згідно Програми «Власний дім» видано кредитів на суму 1063,9 тис. грн, укладено 59 договорів на суму 1004,9 тис.грн, у тому числі 32 договори на будівництво житла на суму 738,9 тис. грн. Повернення кредитних ресурсів становить 1166,4 тис.грн. Завершено будівництво 17 житлових будинків загальною площею 1346,2 кв.м, розпочато роботу по введенню їх в експлуатацію, газифіковано 24 житлових будинків і квартир.
Обсяг виконаних будівельних робіт склав 8179 тис.грн., Або 104% до минулого року. Завершено будівництво топкової Нижньовільхівсьої школи, виконано заміну котлів і труб теплотраси на Петровській школі, замінено теплотрасу на Талівскій школі.
У районі введено в експлуатацію 29,5 км (розвідних) газових мереж, газифіковано 193 будинки і квартири.
Для продовження будівництва газопроводу до с. Верхній Мінченок виділено 299 тис.грн. На наступний рік для завершення цього будівництва планується виділити ще 530 тис.грн.
За рахунок субвенції з Державного бюджету району виділено кошти на капітальний ремонт доріг комунальної власності сільських та селищних рад у сумі 1 млн. 668 тис.грн. Проведено ремонт доріг у смт. Станиця Луганська, в селах Миколаївка, Нижнєтепле, Червоний Жовтень, Велика Чернігівка, селищі Широкий.
У повному обсязі виконано роботи на автодорозі державного значення Червона Талівка-Луганськ, територіальних автодорогах «Просяне-Біловодськ-Широкий і Щастя-Широкий.
Проведено ремонт автодороги Петрівка-Богданівка на ділянці від п. Петрівка до с. В. Чернігівка, автодороги Передільський-Старий Айдар.
Триває провадження планово-попереджувального ремонту на автодорозі Миколаївка-Бурчак-Михайлівка
На наступний рік заплановано продовжити роботи з ремонту доріг комунальної власності сільських та селищних рад у сумі 1,5 млн.грн.
Ведуться роботи по виготовленню проектів будівництва очисних споруд в смт.Петрівка, ведеться коригування проекту очисних споруд в селі Миколаївка.
У селищі Станиця Луганська реалізований проект з модернізації вуличного освітлення на загальну суму 240,0 тис. грн.
Діючі в районі тарифи на житлово-комунальні послуги відповідають економічно-обгрунтованим витратам на виробництво цих послуг. При зміні рівня мінімальної заробітної плати і розцінок на енергоносії, підприємства проводять перерахунок тарифів. Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг за звітний період становить 106,2%. В цілому заборгованість порівняно з початком року знизилася на 30,7% і становить 9,1 млн. грн.
Пріоритетними напрямками роботи на 2012 рік повинні стати:
-Подальша децентралізація опалення об'єктів соціальної сфери та багатоквартирних житлових будинків;
- Впровадження енергоефективних заходів;
- Поліпшення водопостачання і водовідведення населених пунктів району;
- Ремонт та утримання доріг комунальної власності;
- Поліпшення санітарного стану та благоустрою населених пунктів району.
ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК.
У квітні поточного року введено маршрутне сполучення між однією з найбільш віддалених точок району селищем Талове і містом Луганськ на 20 пасажирських місць.
Протягом 2011 року в смт.Станиця Луганська, смт.Петрівка та с.Макарове було введено більше 700 портів доступу до мережі Інтернет. Це дозволило населенню району швидко отримувати та надавати інформацію. Інтернет з'явився в двох школах смт.Петрівка та в школі с.Нижнєтепле. На сьогоднішній день є можливість підключення Інтернету в школах с.Макарово. Велика кількість підприємств та бюджетних установ смт.Станиця Луганська на базі мережі Інтернет організували віртуальні приватні комп'ютерні мережі. Це прискорило документообіг, у тому числі і звітність, дозволило швидко вирішувати багато виробничих питань.
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Необхідною умовою розвитку економіки є проведення активної інвестиційної політики. З початку року в економіку району залучено 30,7 млн.грн. капітальних інвестицій, у тому числі інвестицій в основний капітал - 29,3 млн.грн, що складає 261,2% до показника минулого року. Інвестиції на придбання машин та обладнання склали 12,3 млн.грн. або 39,3% від загального обсягу. У розрізі по галузях, інвестиції в сільське господарство склали 29,9%, з них на придбання машин та обладнання 99,6%, у промисловість 23,8% від загальної суми, з них на будівельні і монтажні роботи 33,4% інвестицій.
Одним з пріоритетних завдань в районі є залучення фінансових ресурсів для впровадження сучасних технологій виробництва та технічне переозброєння у виробничій сфері.
У 2011 році укладено протоколи про наміри та розпочато реалізацію наступних проектів:
- Будівництво сучасного тепличного комплексу з вирощування овочів ТОВ Торговий Дім «Лелека», вкладення первинних інвестицій складе 10 млн.грн., Проект передбачає створення 50 робочих місць;
- Будівництво оптового ринку, овочесховища і плодоконсервного цеху ТОВ «Паріс Альянс» на території села Макарове, в 2011 році інвестиції склали 1,2 млн.грн., На 2012 рік планується - 1,5 млн.грн. і створення 50 робочих місць;
- Будівництво плодоконсервного заводу з переробки сільськогосподарської продукції ТОВ «Автоцентр Бізон», на 2012 рік планується залучити фінансових ресурсів на суму 1 млн.грн. і створення 20 робочих місць.
В районі зареєструвалося підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ «Племзавод Войтовській». Вливання іноземних інвестицій у виробничу діяльність передбачає збільшення поголів'я свиней на кінець 2013 року з 2 тисяч до 8 тисяч голів.
Зареєстровано ТОВ «Стнанично-Луганський річковий порт» для реалізації великомасштабного проекту - будівництво промислової пристані.
Сфера туристичного бізнесу є однією з пріоритетних для залучення інвестиційних ресурсів. Відкрито 4 туристичні маршрути. На 2012 рік заплановано відкриття ще 2-х маршрутів - оздоровчий, спортивний. У районі працюють 4 зелених садиби, власники яких стали членами Луганського товариства сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україну, бази відпочинку «Козачий хутір» і «Аква Ягуар».
З метою розвитку самобутньої козачої культури на території району планується створення аутентичного історико-культурного комплексу «Козачий хутір» з відтворенням козацьких куренів, майстерень з традиційними козацькими ремеслами та промислами, розміщенням етнографічного музею під відкритим небом, об'єднанням козацьких і сучасних розваг і змагань. У рамках II Луганського міжнародного інвестиційного форуму відбулася презентація цього проекту, а також проект мав презентацію в місті Донецьк на II Українсько-Російському міжрегіональному економічному форумі під патронатом президентів Російської Федерації та Україні.
У рамках II Луганського міжнародного інвестиційного форуму ФГ «Фермер Лугань» був укладений договір з голландською фірмою про реалізацію проекту «Посилення економічних і правових інструментів для збереження степового біорізноманіття та адаптації до змін клімату і його пом'якшення» (Проект степового біорізноманіття).
Державним підприємством «Станично-Луганське дослідне лісомисливське господарство» реалізований проект з виробництва сировини для виготовлення альтернативного виду палива. Річне виробництво тріски складає близько 4 тис.м3, що дало можливість отримати 1 млн.грн. додаткового доходу від реалізації. Продукція постачається до Луганська, Лисичанська, Стаханова. В даний час підприємство займається над розробкою інвестиційного проекту з виробництва біопалива.
Реалізується інвестиційний проект з облаштування трьох пристаней, пірсів, гаражів на 100 човнів на території Валуйської, Передільської сільської ради та Станично-Луганської селищної ради. На сьогодні виділено земельні ділянки під будівництво причалів, і на території Валуйської сільської ради вже ведеться будівництво. Заплановано придбання двох катерів і 10 човнів для розвитку водного туризму.
З метою пропаганди здорового способу життя серед населення, розвитку та популяризації фізичної культури та спорту серед населення в районі розроблено проект «Розвиток масового спорту на узбережжі ріки Сіверський Донець», реалізація якого почнеться в поточному році.
В районі зареєстровано 13 громадських організацій, що займаються розробкою і реалізацією інвестиційних проектів, створено ресурсний центр, сформована і постійно оновлюється база даних проектних пропозицій із залученням грантової міжнародної технічної допомоги. У поточному році для участі у конкурсі надано 11 проектних пропозицій на суму 1056,0 тис.грн.
З метою залучення міжнародної технічної допомоги планується прийняти участь у наступних проектах:
- Друга фаза проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Для участі у Проекті всіма сільськими та селищними радами підготовлено перелік проектних пропозицій, 29 мікропроектів на суму 6880 тис.грн. На сьогодні вже підготовлена проектно-кошторисна документація по 5 об'єктах соціальної сфери (4 дитячих садки, 1 клуб). У 13 радах створені громадські організації, які планують співпрацювати з Проектом.
- Конкурс міжнародного фонду «Відродження». Ведеться робота з розробки проектних пропозицій щодо розвитку інфраструктури дошкільних закладів району.
ГО «Водограй добра» та ОСББ «Петрівський комфорт» взяли участь в конкурсі «Самоорганізація громадян для вирішення місцевих проблем» Міжнародного фонду «Відродження».
Район взяв участь у конкурсі проекту «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».
ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» за фінансової підтримки Фонду Рената Ахметова «Розвиток України» реалізує в районі проект «Сприяння новим підходам до музейної справи в Луганській області», загальна вартість проекту 137 тис.грн.
Для участі в конкурсі «Східне партнерство» на розгляд надані 8 проектів об'єктів соціальної сфери з енергозбереження, з придбання обладнання для реабілітаційних і медичних центрів, очищення води в шкільних та дошкільних закладах.
Громадські організації району беруть участь в реалізації Реплікаційний проектах ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В районі продовжується робота з уточнення потреб суб'єктів господарювання в інвестиційних ресурсах. Проводяться зустрічі з керівниками підприємств, на яких обговорюються питання залучення інвестиційних коштів у пріоритетні галузі економіки району.
ФІНАНСИ
Однією з ключових проблем економіки є забезпечення фінансової стабільності підприємств. За підсумками роботи підприємств району фінансовий результат склав 29,2 млн. грн. прибутку, що в 3,2 рази більше проти аналогічного періоду минулого року. Рентабельну роботу забезпечили 77% підприємств, ними отримано прибутку на суму 25,6 млн. грн. Збитково спрацювали 23% підприємств, ними отримано збитків у сумі 3,2 млн. грн.
Спрямовані всі зусилля на збільшення бюджетних надходжень, формування місцевих бюджетів і раціональне їх використання з урахуванням необхідності вирішення соціально важливих питань території. До зведеного бюджету від підприємств району надійшло платежів на загальну суму 82,8 млн. грн, план надходжень виконано на 123%, додатково надійшло 15,6 млн.грн. Недоїмка по платежах до бюджету з початку року становить 2,1 млн.грн.
Доходна частина зведеного бюджету району по загальному фонду за звітний період склала 28,4 млн.грн., В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 7,1%.
За звітний період до Пенсійного фонду надійшло 76,6 млн.грн власних коштів, надходження збільшилися на 9,5 млн.грн або 14,2%. Незважаючи на збільшення надходжень, самозабезпеченість власними коштами на виплату пенсій складає 45,1%.
Заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування знизилася на 140,9 тис.грн і становить 177,5 тис.грн. Протягом звітного періоду в районі забезпечено своєчасну виплату пенсій 15200 пенсіонерам району. Середній розмір пенсії складає 1077,94 грн. і з початку року збільшився на 7,5%.
Значна увага приділяється питанням своєчасної виплати заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата по району з початку року збільшилася і становить 1733 грн.
Актуальним залишається питання погашення заборгованості із заробітної плати. Слід зазначити, що спочатку року вона зменшилася на 62,6% і становить 203,3 тис.грн. Із загальної суми заборгованість економічно активних підприємств становить 23,0 тис.грн. або 11,3%.
З початку року районною комісією з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати проведено 15 засідань, на яких заслухано 30 керівників підприємств. Проведено 26 перевірок підприємств щодо дотримання законодавства про працю.
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
Одним з важливих соціальних напрямків роботи є вирішення питань малозабезпечених верств населення.
У поточному році в повному обсязі були забезпечені пільговики вугіллям, практично повністю здійснені розрахунки з підприємствами житлово-комунальної сфери, 11 ветеранам проведено безкоштовний капітальний ремонт житла, 226 інвалідів отримали технічні засоби реабілітації, у тому числі 63 інвалідних возиків, 7 ветеранів війни отримали талони на проїзд транспортом, 26 ветеранів та інвалідів були забезпечені санаторно-курортними путівками.
Проводилось оздоровлення дітей-сиріт та дітей, які потребують соціального захисту. За рахунок місцевого бюджету оздоровлено 9 дітей даної категорії. Забезпечено санаторно-курортним лікуванням 27 ветеранів війни. Виплачено соціальної допомоги на суму -28,5 млн.грн.
У районі створена розгалужена мережа освітніх установ, які забезпечені належними умовами для надання навчальних, виховних, інтелектуальних і фізичних здібностей школярів та дітей дошкільного віку це - 28 загальноосвітніх установ, 18 дошкільних та 2 позашкільних установи.
Усі школи мають комп'ютерні класи, в яких 200 комп'ютерів та 227 ліцензійних навчальних програм, 8 мають доступ до електронних бібліотек, до мережі Інтернет підключені 22 школи.
Сьогодні профільне навчання - це невід'ємна складова повноцінного середньої освіти. У сфері освіти відпрацьована і успішно реалізується Програма профільного навчання, створено мережу профільних класів. У 23 школах району відкриті профільні класи, в яких навчаються 656 старшокласників. У спеціалізовані школи з поглибленим вивченням окремих предметів реорганізовані 3 школи. У районі розроблено і виконуються заходи щодо поліпшення якості дошкільної освіти. Відкрито 4 дошкільні заклади на базі Гарасимівської, Красноталівскої, Талівської і Артемівської шкіл, 2 додаткові групи в Нижнєтеплівському і Кіндрашівському дошкільних навчальних закладах. На наступний рік планується відкриття дитячих дошкільних закладів у селах червоний Жовтень і Тепле і в смт Петрівка.
Однією з основних завдань сучасної школи є організація гарячого харчування учнів. У районі функціонують 23 шкільні їдальні. У поточному навчальному році харчуванням охоплено 100% учнів. Всі учні початкових класів та пільгових категорій забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням. Постійної уваги вимагає і організація підвозу дітей (реалізація Програми «Шкільний автобус). 320 учнів підвозяться до місця навчання і додому. На балансі районного відділу освіти перебувають 3 автобуси. У вересні поточного року Широківською загальноосвітньою школою отримано автобус з державного бюджету, ще один очікується отримати для Талівської загальноосвітньої школи.
У сфері охорони здоров'я заходи спрямовані на поліпшення медичного обслуговування населення в районі.
Проведено реформування РТМО, до складу якого увійшли 33 лікувально-профілактичних заклади. Одним з найбільш актуальних питань на найближче майбутнє є становлення і розвиток сімейної медицини. Дана форма медичного обслуговування введена в 4 лікувально-профілактичних закладах району (Великочернігівська СВА, Валуйська СВА, Вільхівська СВА та Миколаївська СВА), а також введені два лікарські дільниці при РТМО, в яких працює 6 лікарів. На базі кабінету інфекційних захворювань відкрито кабінет «Довіри».
Проводиться оновлення матеріально-технічної бази медичних установ. За звітний період лікувально-профілактичні установи району були забезпечені медичним обладнанням на суму 72,6 тис.грн. На баланс РТМО з обласних лікувальних установ передано автомобіль ГАЗ, а також нове медичне обладнання.
Проведено капітальний ремонт системи опалення та медичні харчового блоку РТМО, Петрівської лікарні.
Здоров'я людини тісно пов'язане зі спортом. Проводиться робота по залученню молоді до занять фізичною культурою і спортом. За звітний період спортсмени Станично-Луганського району взяли участь в 30 обласних, 14 всеукраїнських та 8 міжнародних змаганнях. До занять фізичною культурою і спортом залучено більше 3 тисяч чоловік. Серед школярів та дітей дошкільного віку проведено 37 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів. Проведено 71 районних спортивно-масових заходів серед колективів фізкультури, з них 29 серед дітей і школярів.
У районі працюють 56 фахівців сфери фізичної культури і спорту, з них: 40 - у навчальних закладах, 9-тренерів-викладачів спортивної школи, 1 інструктор-методист, 2 інструктора при сільських та селищних радах. Також працюють 5 тренерів-викладачів Луганської обласної комплексної ДЮСШ «Колос».
Розвивається 11 видів спорту, з яких 5 - олімпійських. До складу збірних команд України увійшли 5 спортсменів з нашого району. Одним з показників спортивно-масової роботи на селі є сільські спортивні ігри. Наша команда посіла четверте місце загальнокомандного першості, завоювавши 5 призових місць з 11.
У районі створено і функціонує районний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», за сприяння якого було відремонтовано 18 майданчиків, побудовано 2 дитячі спортивні майданчики: у с. Валуйське і с.Тепле.
У районному бюджеті на оздоровчу кампанії 2011 року фінансування збільшено на 35 тис. грн. і становить 207 тис. грн. (2010 рік - 169440 грн.).
У 2011 році оздоровлено в оздоровчих закладах області та Україні і охоплено організованим відпочинком 3988 дітей району. У ДОК «Південний», за рахунок районного бюджету оздоровлено 10 дітей, ще 15 - за рахунок спонсорських коштів.
На базі 16 шкіл працювали пришкільні табори, в яких відпочивали 912 учнів, 120 учнів відвідували шкільні майданчики.
ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ
Особлива увага приділяється питанням зайнятості населення, створенню нових робочих місць, запобігання розвитку безробіття. За звітний період у районному центрі зайнятості перебувало на обліку 1788 осіб, що на 170 осіб більше минулого року. За 2011 рік центром зайнятості працевлаштовано 892 безробітних, що на 81 особу більше проти 2010 року. За рік надійшло 847 вакансій від роботодавців району, використано 755 вакансій. Загальний рівень забезпечення роботодавців робочою силою склав 89,1%. Створено 633 нових робочих місця. З числа працевлаштованих одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності отримали 17 осіб в сумі 134 тис.грн. Шляхом надання роботодавцям дотації працевлаштовано 9 безробітних. Можливістю тимчасового заробітку шляхом участі у громадських роботах скористалися 649 безробітних, у тому числі за рахунок коштів Фонду загальноосвітнього державного соціального страхування на випадок безробіття 170 осіб, за рахунок коштів підприємств брали участь у громадських роботах 470 осіб, за рахунок коштів місцевого бюджету - 5 осіб. Після участі в громадських роботах працевлаштувалися 289 безробітних.
Для соціального захисту безробітних з початку року виплата матеріального забезпечення склала 3850 тис.грн

 

I півріччя поточного року
       Промисловими підприємствами району за 1 півріччя поточного року вироблено продукції в діючих цінах на суму 11,6 млн. грн., Що на 3,1 млн.грн. більше минулого року або 136,9%. Обсяг реалізованої продукції склав 18,3 млн.грн., Збільшення склало 52,4%.
       Зростання реалізованої продукції промисловості визначається всіма промисловими підприємствами, проте одні з самих високих темпів зростання припадають на підприємства харчової промисловості це ТОВ «ЛІА» лтд» - 42,9% і СП« Укрвереск» - 48,8%, до аналогічного періоду минулого року.
       Обсяг валової продукції сільського господарства в порівнянних цінах 2005 року склав 6,3 млн.грн. або 108% до пыврычча минулого року.
       Під урожай 2011 року агроформуваннями району було посіяно ранніх зернових і зернобобових культур на площі 28,4 тис. га. Завершено збирання ранніх зернових, господарствами всіх категорій намолочено 63,8 тис. тонн зерна, зібрано 25,8 тис.га, що становить 100% посівних площ. Середня врожайність ранніх зернових і зернобобових культур склала 24,7 ц / га.
       Завершена робота з заготівлі сіна. Багаторічні та однорічні трави скошені на площі 500 га. Заготовлено 600 тонн сіна або 100% до планового завдання.
       У 2011 році виробництвом овочів в районі займаються 12 підприємств та 5 приватних підприємців. Овочів висаджено на площі 171,5 га, що більше проти минулого року на 33 га (138,5 га), або на 24%.
       Поголів'я ВРХ у порівнянні з початком року не змінилося та на 1 липня склало 406 голів, у тому числі корів 158 голів. За звітний період вироблено молока 329 тонн або на 9% менше відповідного періоду минулого року. Удій на фуражну корову підвищився на 9% і становить 2082 кг.
        У свинарської галузі району положення залишається складним в зв'язку з епідемією у прикордонних районах Російської Федерації. Підприємства, розташовані уздовж кордону були змушені закрити виробництво свинини.
        Поголів'я свиней зменшилося на 40% і досягло 5347 голови. Виробництво м'яса зменшилося на 11,3% і за півріччя склав 351 тонну, в тому числі 349 тонн свинини.
        Середньодобовий приріст ваги на дорощуванні та відгодівлі свиней в цілому по району склав 291 грн, що на 7% вище показника минулого року
        На сьогодні є проекти будівництва нових свинокомплексів, які відповідають сучасним ветеринарним вимогам у ТОВ «Альянс-Благовіст» та ПСП «Деркул», вирішується питання про їх фінансування.
        Для здійснення господарської діяльності в аграрний сектор економіки залучено 29,9 млн.грн кредитних ресурсів, з них 16,5 млн.грн. - Короткострокових, 6 млн.грн. - середньострокових, 7,4 млн.грн - довгострокових.
        Проводиться робота по технічному переоснащенню підприємств АПК. Сільгосптоваровиробниками району у І півріччі придбано 24 одиниці сільгосптехніки на суму 11,6 млн.грн., У тому числі 7 тракторів і один зерно-збиральний комбайн. У минулому році за цей період було придбано 11 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 828 тис. грн.
        За півріччя виконано будівельних робіт на 4,1 млн грн., Що на 7,8% більше показника минулого року.
        Для будівництва житлових будинків та покращення якості життя сільських жителів у районі триває робота з пільгового кредитування через обласний Фонд підтримки сільських забудовників. Згідно Програми «Власний дім» у І півріччі 2011 року видано кредитів на суму 483,7 тис. грн, укладено 29 договорів на суму 431,7 тис.грн, у тому числі 14 договорів на будівництво житла на суму 285,7 тис.грн. Повернення кредитних ресурсів складають 698,0 тис.грн. Завершено будівництво 17 житлових будинків загальною площею 1346,2 кв.м, розпочато роботу щодо введення їх в експлуатацію, газифіковано 9 житлових будинків і квартир.
        Триває газифікація населених пунктів району. За І півріччя 2011 року в районі введено в експлуатацію 29,5 км (розвідних) газових мереж, газифіковано 193 будинки і квартири.
         Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг збільшився і за січень-червень становить 102%. Загальна заборгованість в цілому по району з початку року становить 13,1 млн.грн.
         Для поліпшення життєзабезпечення населення в районі тривають роботи з розширення мереж зовнішнього освітлення шляхом установки енергозберігаючих освітлювальних ламп на перехрестях вулиць і в місцях масового перебування людей. Так в селищі Станиця Луганська в даний час реалізуються проект з модернізації вуличного освітлення на загальну суму 240,0 тис. грн.
          З початку року в економіку району заохочено 3,2 млн.грн. капітальних інвестицій, у тому числі інвестицій в основний капітал - 3,0 млн.грн, що складає 82,5% до показника минулого року. 2,5 млн.грн. або 74% від загального обсягу, складають інвестиції на придбання машин та обладнання. У розрізі по галузях інвестиції в сільське господарство склали 53% від загальної суми з них 71,2% інвестиції на придбання машин та обладнання.
          За підсумками роботи підприємств району фінансовий результат за січень-травень склав 13,7 млн.грн. прибутку, що у 2,5 рази більше проти минулого року. Рентабельну роботу забезпечили 77% підприємств, якими отримано прибутків на суму 15,9 млн.грн. Збитково зпрацювали 23% підприємств, які отримали збитків у сумі 2,2 млн.грн.

Итоги выполнения Программы экономического и социального развития Станично-Луганского района на 2011 год за 1 квартал
Подводя итоги выполнения Программы экономического и социального развития Станично-Луганского района на 2011 год за 1 квартал следует отметить, что для осуществления хозяйственной деятельности по состоянию на 01.04.2011 года сельхозпредприятиями района   получено 29,9 млн.грн кредитных ресурсов, из них 16,5млн.грн-краткосрочных, 6 млн.грн- среднесрочных, 7,4млн.грн долгосрочных.
За 1 квартал в сельском хозяйстве получен объем валовой продукции 2,4 млн.грн, что на 4,3 процента (по Программе рост на 0,5%) больше соответствующего периода прошлого года.
Нестабильной остается ситуация в животноводстве, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года поголовье КРС уменьшилось на 16,3%, поголовье коров   на 12,2% и составляет 400 голов и 158 голов соответственно.
Производство молока за отчетный период снизилось на 8% и составило116 тонн, продуктивность коров увеличилась на 1,4% и составила 734 кг.
 Поголовье свиней снизилось на 32,2%.  
Среднесуточный привес составил 257гр.
Произведено 268,2 тонн мяса или 159,8% к показателю прошлого года, в т.ч. свинины 266 тонны, что на 73% больше прошлого года.
В прошедшем году сельхозпредприятиями района было посеяно под урожай текущего года 23,7 тыс.га озимых культур.
Все зерновые культуры посеяны высокопродуктивными семенами не ниже третей репродукции.
Для получения запланированного производства зерна проведена подкормка минеральными удобрениями на площади 28,5 тыс.га (120%) на 18.05.2011.
 Всего необходимо посеять яровых зерновых на площади 10,5 тыс.га и 23,1 тыс.га подсолнечника.
С 1 декады апреля   в районе начались весенне-полевые работы. В большинстве сельскохозяйственных предприятий они проводятся, организовано и в соответствии с разработанными планами и графиками.
По состоянию на 22.04.2011 сев ранних яровых зерновых и зернобобовых завершен, посеяно 4842га (103% к плану). В настоящее время продолжается сев пропашных и крупяных культур.
         Продолжается работа по обновлению машинотракторного парка. С начала года сельхозпредприятиями закуплено 22 единицы техники на сумму 10,4 млн.грн.
В текущем году приоритетной задачей отрасли является привлечение финансовых ресурсов  для внедрения современных технологий производства в агропромышленный комплекс района.
Промышленными предприятиями района с начала года   произведено продукции на сумму 5,5 млн.грн, что в 2,1 раза больше  показателя за соответствующий период прошлого года. Реализовано продукции на 10,6млн.грн, что на 15,7% больше прошлого года (по Программе рост 3%).
Хорошо сработали за отчетный период СП «Укрвереск» (удельный вес 50,3%) рост объемов производства в 2 раза, ООО «ЛИА» лтд (уд. вес 47%) рост в 3,4 раз.
Снижение допущено ЗАО «Кондрашевский песчаный карьер», снижение производства на 47,9%. ООО «Новые бетонные технологи» в текущем году не работало. Причина – снижение заказов на производимую продукцию.
         С начала года в районе   введено в эксплуатацию 1 километр газовых сетей, газифицировано 49 квартир и   жилых домов. Введено в эксплуатацию 914м.кв. жилой площади.
      Объем подрядных работ, выполненных собственными силами увеличился в 1,6 раза и составил 2,5млн.грн.
      Была проведена работа с руководителями предприятий района по разработке инвестиционных проектов, которые примут участие во ІІ Международном инвестиционном форуме, который состоится в октябре текущего года в г.Луганск. Были подготовлены анкеты инвестиционных проектов:
ЗАО «Кондрашевский песчаный карьер» «Производство железобетонных плит сложной конфигурации»;
ООО «Автоцентр Бизон» «Завод по производству спецтехники путем узловой сборки»;
ГП «Станично-Луганское ОЛОХ» «Создание производства биотоплива»;
ООО «Маркон плюс» «Организация бизнеса по выращиванию КРС»;
Отдел культуры и туризма «Осуществление комплекса мероприятий по развитию местной инфраструктуры туристического бизнеса в Станично-Луганском районе Луганской области».
     Проведена работа по формированию перечня инфраструктурных проектов
в Станично-Луганском районе, реализация которых требует привлечения инвестиционных ресурсов.
Был подготовлен перечень объектов строительства, реконструкции и капитального ремонта для финансирования из государственного бюджета текущего года и предоставлен в облгосадминистрацию.
       Закончился отопительный сезон, но как никогда актуальным остается вопрос расчетов за энергоносители.  Уровень оплаты населением жилищно-коммунальных услуг за отчетный период составляет 83,8% (2м.2011-77,9%). В целом задолженность по сравнению с началом года увеличилась на 20,8%  (согласно Программы снижение на 10%)   и составляет 15,8 млн.грн. Удельный вес задолженности за природный газ в общем объеме составляет 89%, за отчетный период она увеличилась на 23,7%.
По-прежнему остается незакрытым вопрос ликвидации задолженности по заработной плате.
По сравнению с началом года задолженность снизилась на 17,2процента и на 01.04.11г составила 450,6тыс.грн. Из общей суммы задолженности 270,3 тыс.грн или 60 процентов составляет задолженность по экономически активным предприятиям.
С начала года было проведено 5 заседания районной комиссии по вопросам обеспечения своевременности и полноты уплаты налогов и погашения задолженности по заработной плате, заслушано 6 отчетов руководителей предприятий-должников. За отчетный период  были проведены 26 проверок предприятий по выполнению законодательства о труде. По результатам проверки на 10 руководителей предприятий материалы  были направлены в суд. По решению суда   сумма штрафов составила 2890грн.
Государственным инспектором труда было составлено 7 протоколов, сумма штрафов по ст.188/6 – 6494грн.
Одним из основных направлений программы являются мероприятия по обеспечению финансовой стабильности и повышению рентабельности хозяйственного комплекса района. За отчетный период рентабельную работу обеспечили 75% предприятий района, которыми получена прибыль от обычной деятельности до налогообложения 5,8 млн.грн. На 01.03.2011 финансовый результат по району получен 5 млн.грн прибыли, что в 2,3 раза больше прошлого года (по Программе рост на 3,8%).
Убыточно сработали 25 процентов предприятий ими получено   убытков   в сумме 784,4 тыс.грн, что на 4 процента меньше прошлого года, в том числе:
 ЗАО «Кондрашевский п/к» - 135,5тыс.грн, причина- снижение реализации;
ООО «Водомир» - 648,9тыс.грн, причина-увеличение затрат в связи с открытием новых торговых объектов, с начала года открыто 12 объектов по продаже воды. К концу года предприятие за счет увеличения объемов продаж планирует погасить убытки.
Работа с убыточными предприятиями по их реабилитации  является  одним из приоритетных направлений в текущем году.
В сводный бюджет поступило налогов и сборов 19,7 млн.грн, из них в государственный бюджет 9,4 млн.грн. Поступления увеличились по сравнению с прошлым годом на 1,5 млн.грн. План поступлений выполнен на 122,3%, дополнительно поступило 3,6 млн.грн.
Недоимка по платежам в бюджет с начала года увеличилась на 44,6% (по Программе снижение на 6%) и на 01.04.2011 составляет 2578,4 тыс.грн. Причина – доначисление пени по внешнеэкономической деятельности ООО «Троффи электроникс» согласно документальной проверки (1,1млн.грн), материалы по этому предприятию переданы в суд на взыскание.
Доходная часть сводного бюджета района по общему фонду за отчетный период выполнена на 108,7% к плановому показателю, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года поступления увеличились на 6,6%.
На 01.04.2011г в районе создано 91 новое рабочее место, что составляет     26 проц. от годового задания.
 За отчетный период в районном центре занятости находилось на учете 851 человек. С начала года трудоустроено 120 человек. Уровень трудоустройства составляет 37%.
 Путем предоставления работодателям дотации трудоустроено 35 безработных.
Возможностью временного заработка путем участия в общественных работах воспользовались 342 безработных.
Для социальной защиты безработных с начала года выплата материального обеспечения составила 1368,7 тыс.грн.
В здравоохранении основное внимание уделено профилактике социально опасных заболеваний, обеспечение населения своевременной, доступной, квалифицированной помощью.
За отчетный период проведено реформирование РТМО, в состав которого вошли 33 лечебно-профилактических учреждения. Проведена оптимизация коечного фонда, сокращено 30 сверхнормативных коек. В ЦРБ из 40 коек терапевтического профиля 10 коек перепрофилированы в кардиологические.
Проводится обновление материально-технической базы медицинских учреждений. За отчетный период лечебно-профилактические учреждения района были обеспечены медицинским оборудованием на сумму 33,9 тыс.грн.
В Петровской больнице начат текущий ремонт инфекционного отделения, реконструкция боксов и капитальный ремонт прачечной. 
Снизилась заболеваемость деструктивными формами туберкулеза на 40% и составила 11,9 на 100 тыс.населения (1кв.2010 – 19,9).
Рождаемость снизилась на 26,2%, показатель общей смертности увеличился на 1,1%, младенческая смертность возросла на 64,3%.
Показатель заболеваемости всеми формами туберкулеза увеличилась на 46,3%.
В то же время наиболее актуальными для здравоохранения остаются вопросы:
-    обновление материально-технической базы учреждений здравоохранения;
-   укомплектование  медицинскими кадрами СВА.
  В сфере образования проведена и продолжается организационная и практическая работа по внедрению мероприятий, направленных на оптимизацию сети учебных заведений, обеспечение их энергоносителями, компьютеризацию и информатизацию учебного процесса, его научно-методического сопровождения.
Все школы 1-111 ступеней имеют компьютерные классы, из них 22 школы подключены к сети Интернет, 5 имеют доступ к электронной библиотеке. 71 учитель прошли курсовую переподготовку.
Проведена аттестация Ст-Луганская ООШ №2 и Валуйское ДУУ.
 Решен вопрос о подвозе детей сельской местности к школам, созданы условия для продленного дня. Все ученики начальных классов и льготной категории обеспечены бесплатным горячим питанием.
За отчетный период в 111 областном туре Всеукраинских ученических олимпиадах принимали участие 42 учащихся, из которых 12 вошли в лучшую рейтинговую десятку.
В системе образования, серьезными проблемами остаются:
- обновление материально-технической базы учебных заведений;
- приобретение 3 автобусов для осуществления подвоза учащихся;
- окончание строительства пристройки к Валуйской ООШ;
-завершение строительства топочных Нижнеольховской ООШ и Николаевской ООШ, а также реконструкция систем отопления.
В рамках Программы проведена работа по сохранению, материально-техническому обеспечению и развитию учреждений культуры. За счет местных бюджетов осуществляется ремонт клубов, библиотек, приобретается книжная продукция, осуществляется подписка периодических изданий.
В целом сфера культуры за истекший период профинансирована на сумму 191,9 тыс.грн. бюджетных и 35,3 тыс.грн. внебюджетных средств.
С начала года учреждениями культуры было проведено 383 культурно-массовых мероприятий.
Была проведена подготовительная работа к областной выставке-ярмарке мастеров народно-прикладного искусства, которая будет проходить в сентябре т.г на территории нашего района. В рамках этих мероприятий проведена презентация мастеров народно-прикладного искусства.
Согласно мероприятий Программы проводится работа по привлечению молодежи к занятиям физической культурой и спортом. Среди школьников и детей дошкольного возраста проведено 18 физкультурно-оздоровительных и спортивно-массовых мероприятий. Проведено 17 районных спортивно-массовых мероприятий среди коллективов физкультуры.

ТРУДОВІ РЕСУРСИ(на 01.01.2009)
 
Всього
29,7
тис. осіб
у тому числі:
 
 
працездатне населення у працездатному віці
29,3
тис. осіб
особи старшого віку, зайняті в економіці
0,4
тис. осіб
Зайнято в усіх сферах економічної діяльності, усього
13,3
тис. осіб
у тому числі:
 
 
у промисловості
0,3
тис. осіб
у сільському господарстві
1,0
тис. осіб
в інших галузях
11,5
тис. осіб
в державному управлінні
0,5
тис. осіб
Демографічні дані, тенденції (на 01.01.2009)
 
 
Народилось
524
осіб
Померло
1037
осіб
Щільність населення на 1 кв. км.
26
осіб
Міграційні процеси (міграційне сальдо)
307
 осіб
 
Стан ринку праці
 
Рівень працевлаштування – 40 %
Рівень безробіття               – 3,6 %

||
Станично-Луганська районна державна адміністрація
93600, Україна, смт. Станиця-Луганська, вул.Центральна, 25
Тел. (06472) 3-12-90, факс 3-12-89
Веб-сайт: http://stn.loga.gov.ua
E-mail: rga.stn@loga.gov.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stn.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Станично-Луганська РДА