Сьогодні: п'ятниця, 20 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи цікавим є для Вас наповнення нашого сайту?
Проголосувало: 969
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Станично-Луганська РДАДіяльність РДАРДА і громадськість
Вимоги до звернень

Щодо звернень громадян до вищих органів державної влади

Райдержадміністрацією, органами виконавчої влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення” та Указу Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 року „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

За I квартал 2013 року до райдержадміністрації надійшло 106 звернень,  що на  32 звернення   більше, та складає 30,2 % по відношенню до минулого року (74). Всього питань, порушених у зверненнях громадян - 111 (84).

На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 36 звернень, як і у минулому році. Письмових звернень надійшло 70 (38),  в т.ч. через  органи вищого рівня 43 (19).А саме, через Адміністрацію Президента України - 6 (6), Кабінет Міністрів України – 2 (3), Верховну Раду - 1, облдержадміністрацію - 8 (1),  обласну раду – 3 (2), через „Урядову  гарячу   лінію – 23 (9), районну раду - 6 та  Депутатських звернень - 8 (6).

За звітний період значно збільшилась кількість звернень громадян до вищих органів виконавчої влади. Мешканці району звертаються безпосередньо до Президента України, Кабінету Міністрів України до керівництва облдержадміністрації і не звертаються до органів місцевого самоврядування або до керівництва райдержадміністрації. Але для вирішення нагальних проблем спочатку необхідно звернутися до місцевих органів влади, щоб керівництво району знало існуючі проблеми територій. У разі не вирішення піднятих питань по суті, заявники мають право звертатися до вищих органів державної влади. Але всі звернення, направлені до вищих органів виконавчої влади, повертаються до місцевих органів. Тому, для скорішого вирішення питань спочатку необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на місцях.

Для цього в райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому від 29.12.2012 розпорядженням голови райдержадміністрації № 844. В графіку встановлено виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та  день прийому ветеранів, це дозволяє багато питань вирішувати на місцях,  своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми. Також розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.03.13 № 50 затверджено графіки проведення «гарячої та прямої» телефонних ліній голови райдержадміністрації за участю заступників голови райдержадміністрації на  2013 рік.

Тому, шановні мешканці району, для вирішення питань звертайтеся спочатку до місцевих рад, у разі не вирішення до районної державної адміністрації. Це дозволить Вам скоротити час для вирішення існуючих  проблем, так як всі звернення, написані до вищих органів державної влади, повертаються для виконання до місцевих  органів  виконавчої влади.

 

Вимоги до звернень

         До Станично-Луганської райдержадміністрації звертаються громадяни із заявами, скаргами або пропозиціями з різних питань, які потребують вирішення. З метою правильності оформлення звернень, скарг або надання пропозицій існують встановлені вимоги. Відповідно до цього надаємо наступні роз’яснення.

         Згідно ст. 5 Закону України „Про звернення громадян” у зверненні повинні бути вказані прізвище, ім’я та по-батькові, місце проживання громадянина, викладена суть питання, зауваження, заяви або скарги, прохання або вимоги.

         Звернення може бути усним (викладеним громадянином або записаним посадовою особою на особистому прийомі) або  письмовим,  яке прийшло по пошті або було передане громадянином  відповідному органу, установі особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені згідно діючого законодавства.

         Звернення може бути надано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно  бути підписано заявником (заявниками) з зазначенням дати. Звернення оформлені без     додержання цих вимог, повертаються заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніше 10 днів з дня їх отримання.

         Громадяни, згідно ст. 6 Закону, мають право звертатися українською чи іншою мовою, прийнятою для сторін.

         Відповідно ст. 7, якщо питання, що піднімаються у зверненнях громадян, не входять до компетенції органів, до яких направлено звернення, воно в термін не більше 5 днів пересилається  до належного органу або посадовій особі, про що повідомляється  заявнику. У випадку, коли звернення не має даних, необхідних  для прийняття  обґрунтованого  рішення  органом або посадовою особою, воно в такий же термін повертає громадянину  з відповідними роз’ясненнями.

         Письмове звернення без вказаного місця проживання, не підписане автором визнається анонімним і розгляду не підлягає. Звернення розглядаються та вирішуються в термін не пізніше  одного місяця з дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення – невідкладно, але не пізніше 15-ти днів з дня їх надходження. (ст. 8, 20).

         Якщо в місячний термін вирішити питання, що виникли у зверненні, неможливо,  керівник відповідного органу, підприємства, організації або його заступник встановлюють необхідний термін його вирішення, про що  повідомляється заявнику. При цьому загальний термін вирішення питань, що порушуються у зверненнях, не може  перевищувати 45 днів.

         Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються в першу чергу.

 

||
Станично-Луганська районна державна адміністрація
93600, Україна, смт. Станиця-Луганська, вул.Центральна, 25
Тел. (06472) 3-12-90, факс 3-12-89
Веб-сайт: http://stn.loga.gov.ua
E-mail: rga.stn@loga.gov.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stn.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Станично-Луганська РДА