Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи цікавим є для Вас наповнення нашого сайту?
Проголосувало: 969
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Станично-Луганська РДАДіяльність РДАРДА і громадськість
Заходи за зверненнями громадян

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу зі зверненнями громадян, які надішли до райдержадміністрації

за I квартал 2013 року для розміщення на сайті РДА

Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення” та Указу Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 року „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

За I квартал 2013 року до райдержадміністрації надійшло 106 звернень,  що складає 30,2 % до минулого року (74), або на  32 звернення   більше. Всього питань порушених у зверненнях громадян -  111 (84).

На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 36 звернень, 2011- (36 ). Письмових звернень надійшло 70 (38),  в т.ч. через  органи вищого рівня 43  (19).

А саме, через Адміністрацію Президента України - 6 (6), Кабінет Міністрів України – 2 (3), Верховну Раду - 1, облдержадміністрацію - 8 (1),  обласну раду – 3 (2), через „Урядову  гарячу   лінію – 23” (9), районну раду - 6 та  Депутатських звернень - 8  (6).

Кількість колективних звернень складає - 11 (8).  Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 237 (225). Кількість повторних звернень  - 3(3).

         Найбільша кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам житлово-комунального та дорожнього господарства, благоустрою 24 (21). Це питання: надання допомоги у проведенні газопостачання, водопостачання с. Н. Вільхова, щодо транспортного забезпечення с. Комишне, встановлення додаткової зупинки. Щодо напруги в електромережі смт. Станиця Луганська, ремонт дороги від с. Верхня Богданівка, ремонт дороги по вул. Пушкіна, смт. Станиця Луганська, освітлення вулиць у смт. Петрівка та інші.

         Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 16 (17). Ці питання,  стосуються  індивідуального землекористування, надання в оренду землі,  розрахунків по орендній платі за земельні паї та інші.

Значна кількість звернень надходить з питань соціальної забезпеченості  20 (10). Це надання матеріальної допомоги (6), стосовно нарахування заробітної плати, щодо соціальних виплат (10), стосовно призначення пільгової пенсії, позбавлення соціального працівника  та інші.

         Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 1 (1), житлові питання – 6 (8), охорони здоров’я – 7 (4), освіти – 2 (2), праці – 7 (2) та інші.  

          Щодо структури звернень за їх видами: пропозиції (зауваження) –, заяви (клопотання) -  104,  скарги -   2,  інформаційні запити – 2, згідно Закону України „Про доступ до публічної інформації”.

          Найбільше число звернень надійшло з  Валуйської сільської ради – 15 (17), Станично-Луганської – 15 (23), Петрівської селищних рад – 9 (12), Красноталівської - 4 (7), Миколаївської  4 (1), Вільхівської сільської ради - 3 (8), Комишненської – 3 (6), Передільської с/р - 2, Верхньобогданівської - 1 (3),  Чугинської,  Розквітнянської, Богданівської, В. Чернігівської по 1 зверненню, м. Луганськ-3 та інші-1.            

           29 звернень  надійшло від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних та одиноких матерів - 8.  Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту,  житлово-комунального господарства та виділення житла.

         В рамках телевізійного проекту  „Діалог з країною” до Президента України В.Ф. Януковича звернулося 6 громадян, які мешкають на території району. Всі звернення розглянуто своєчасно та у повному обсязі.    

Надійшло 3 звернення з „гарячої лінії” голови облдержадміністрації Пристюка В.М. Всі звернення розглянуто своєчасно та надано обґрунтовані відповіді заявникам.

Керівництво райдержадміністрації брало участь у прямих ефірах  програм: „Кредит довіри” та  „Досить мовчати”.

         Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.

           За 1 квартал 2013 року позитивно вирішено 58 (38) питань. Це складає 52,2 % від загальної кількості питань (111).

           Райдержадміністрацією приймаються заходи по  виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

         Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому від 29.12.2012 розпорядженням голови райдержадміністрації № 844. В графіку прийому встановлено виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та  день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях,  своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми. Також розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.03.13 №50 затверджено графіки проведення «гарячої та прямої» телефонних ліній голови райдержадміністрації за участю заступників голови райдержадміністрації на  2013 рік. Протягом звітного періоду надійшло 1 звернення. Питання вирішено позитивно.     Проведено 3 засідання комісії з питань розгляду звернень громадян. За результатами складено протоколи та прийнято відповідні рішення. Всі звернення вирішено позитивно.

26.02.13 проведено „пряма телефонна лінія”, тема обговорення: ”Про стан справ та заходи щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та інших соціальних виплат”. Всього звернулося 3 громадянина. Відповіді надано у повному обсязі.

04.02.2013 року питання щодо розгляду звернень громадян за 2012 рік було розглянуто на сумісній апаратній нараді голови райдержадміністрації та голови районної ради із залученням керівників управлінь та відділів райдержадміністрації,  підприємств та установ району та голів сільських та селищних рад. Було заслухано звіт про роботу зі зверненнями громадян за 2012 рік у Валуйській сільській раді. Затверджено розпорядження голови  від 22.02.13 №43 „Про стан роботи зі зверненнями громадян в райдержадміністрації протягом 2012 року та завдання щодо її удосконалення у 2013 році.”

           Працює громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.

За звітний період головою райдержадміністрації проведено 4 особистих виїзних прийомів громадян у населених пунктах: с. Миколаївка, с. Комишне, с. Розквіт та с. Гарасимівка.

Сектором контролю проводяться перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. За 1 квартал 2013 року  проведено 3 перевірки. За результатами розгляду підготовлено довідки та надано рекомендації щодо своєчасного розгляду звернень громадян.

Проводяться перевірки щодо виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації. Так за звітний період проведено 4 перевірки виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян

          Оголошення та інформації щодо проведення виїзних прийомів, проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюється в районній газеті „Время” та на сайті райдержадміністрації.   

         Було надруковано наступні статті у районній газеті „Время”: „З особливою увагою до проблем жителів району”, „Про санітарний стан і впорядкування населених пунктів району”, „З особливою увагою до звернень громадян” та інші.

         Виконавцям щодекадно надсилаються нагадування щодо термінів виконання звернень громадян. Надсилаються листи керівникам управлінь та відділів райдержадміністрації щодо своєчасного виконання доручень наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації з  розгляду звернень громадян. Керівникам управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації надається практична та методична допомога щодо роботи зі зверненнями громадян. Робота з цього напрямку триває.

 

 

 

Звіт про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли

до Станично-Луганської райдержадміністрації за 2012 рік

Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення”.

За звітний період до Станично-Луганської райдержадміністрації надійшло 335 звернень , що на 24 звернення менше ніж за аналогічний період минулого року (359), або на 7,2 %.

На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 122 звернення  (159), що на 37 звернень менше, ніж у минулому році. Письмових звернень надійшло 213 (200),  в т.ч. через  органи вищого рівня 130 (127).

Через  Верховну Раду України - 2(1), Секретаріат Президента України – 15 (15), Кабінет  Міністрів України 10 (5), облдержадміністрацію – 44 (57),  55 (32) через „Урядову  гарячу   лінію”. Також надійшло 11 (9) Депутатських звернень. 20 звернень надійшло з „гарячої лінії” голови обласної державної адміністрації Пристюка В.М. Всі вони були розглянуті у найкоротший термін та надано обґрунтовані роз’яснення заявникам. Протягом звітного періоду надійшло 9 запитів на публічну інформацію.

Кількість колективних звернень, які надійшли до райдержадміністрації складає 44 (41). Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає – 1016, що на 162 громадянина менше, ніж у минулому році (1178). Кількість повторних звернень – 16 (16).

За 12 місяців 2012  року в листах та на особистому прийомі було порушено 335 (369) питань.

Найбільша кількість звернень надходить з питань комунального, дорожнього господарства та благоустрою – 83 звернення (97). Це питання освітлення у під’їзді, виділення коштів на газифікацію, стосовно підвищення тарифів на водопостачання, встановлення електролічильника, розрахунки за водопостачання та газопостачання, щодо завершення будівництва газопроводу, ремонт даху будинків, проведення індивідуального опалення, щодо вивозу та спалювання сміття, питання ремонту дороги по вул. Кірова,, с. Червоний Жовтень, щодо заборони вивозу піску, спилювання дерев, стосовно роботи каналізаційної системи, щодо роботи маршрутного транспорту та інші.

         Також в заявах громадян порушуються питання сільського господарства –  67 (42). Ці питання, стосуються  індивідуального землекористування, надання в оренду землі, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї, індивідуального користування сінокосом та стосовно збільшення розміру орендної плати за паї та інші.      

Значна кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам соціальної забезпеченості  41 (69). Це надання матеріальної допомоги, стосовно нарахування заробітної плати, забезпечення житлом пільгової категорії громадян, питання стосовно надання послуг соціальними працівниками,  видача посвідчення, призначення пільгової пенсії,  стосовно доплат багатодітним родинам, щодо опіки над онукою,  отримання тюнерів, стосовно перерахування субсидій, надання статусу мати-героїня, виплата соціальної допомоги, щодо роботи швидкої допомоги та ін.

                   Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 5 (15), житлові питання – 38 (49), охорони здоров’я – 10 (15), освіти – 5 (14), праці – 11 (10), екології та природних ресурсів-4,  та інші. . 

         Щодо структури звернень за їх видами: пропозиції (зауваження) –, заяви (клопотання) -  323,  скарги -  12 ,  інформаційні запити – 9.

          Найбільше число звернень надійшло зі Станично-Луганської, Петрівської селищних рад та Валуйської сільської ради. Аналіз таких звернень показує, що протягом майже всіх років картина не змінюється. Це можна пояснити близьким розташуванням деяких сільських та селищних рад від районного центру. Мають місце наявність проблеми, що викликають напруження в селах, а саме неналежний стан житлово-комунального господарства, незадовільний стан доріг  та ін.

Значна кількість  звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних матерів, одиноких матерів, опікунів – 136. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту, питання житлово-комунального господарства, виплати орендної плати за земельні паї, надання допомоги, ремонт будинків водопостачання та газифікація.

         Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.

         Станично-Луганською райдержадміністрацією приймаються заходи по  виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

         З метою забезпечення реалізації закріпленого Конституцією України права на звернення до органів влади, в районі  впроваджено „гарячу лінію” голови райдержадміністрації, за участю заступників голови райдержадміністрації за окремим графіком, куди громадяни також мають можливість звернутися із своїми пропозиціями,  заявами та скаргами за телефоном 31 2 92   про що було зроблено оголошення в районній газеті та на районному радіо.

             Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому 17.02.2012 року. В графіку прийому встановлено виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє богато питань вирішувати на місцях,  своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.

         За 12 місяців поточного року проведено 14 (16) виїзних прийомів громадян головою та заступниками голови райдержадміністрації. Прийом проходив у наступних населених пунктах району: с. Валуйське, с.Талове та Благовіщенка, Червоний Жовтень, Петрівка, Комишне, смт. Станиця Луганська ст. Кіндрашівська-Нова, с. Плотина, Миколаївка, с. Розквіт, с. Красна Талівка, с. Велика Чернігівка, с. Войтово.  За результатами прийомів на контроль було поставлено 47 звернень громадян. На всі інші надано роз’яснення на місці відповідними службами району.    

Проведення виїзних прийомів висвітлюється через засоби масової інформації. Постійно проводиться аналіз виконання доручень голови райдержадміністрації, наданих під час виїзних прийомів.                  

Для зручності відвідувачів розпорядженням  голови райдержадміністрації № 218 від 29.03.2007 р.  з квітня місяця 2007 року   введена   в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.

Стан роботи зі зверненнями громадян розглядається на засіданнях колегій, апаратних та робочих нарадах, доводиться до населення через засоби масової інформації.

У січні питання щодо розгляду звернень громадян в райдержадміністрації було розглянуто на сумісній апаратній нараді голови райдержадміністрації та голови районної ради. За підсумками надано протокольні доручення: щодо своєчасного розгляду звернень громадян та позитивного вирішення більшої кількості питань на місцях згідно компетенції та забезпечення особливої уваги розгляду звернень громадян  від соціально-незахищених категорій громадян. Дане питання також розглядається на апаратних нарадах у заступників голови райдержадміністрації, це дозволяє більш уважніше розглядати порушені питання у зверненнях громадян та вирішувати їх позитивно.  

В райдержадміністрації працює комісія з питань розгляду звернень громадян, які надійшли до районної держадміністрації, за звітний період проведено 12 засідань комісії.

Проводяться перевірки щодо виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації. Так, за звітний період проведено 12 перевірок виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян.

Згідно затвердженого графіку було проведено 4 прямих телефонних лінії: 27 березня 2012 року „Щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування”, 20.06.12 „Щодо медичного обслуговування сільського населення району” та 25.09.12 „Про підготовку житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період” та 05.12.12 „Щодо розвитку малого та середнього бізнесу у районі”. Всі питання були розглянуті фахівцями відповідних служб та надано обґрунтовані відповіді заявникам.

Проводяться перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. За 12 місяців 2012 року   проведено 8 перевірок, за результатами підготовлено довідки та надана практична допомоги стосовно забезпечення законодавства про звернення громадян.

Згідно з календарним планом реалізації проекту ”Громадська експертиза” в райдержадміністрації встановлено скриньку, що дає можливість мешканцям району надавати свої пропозиції та зауваження щодо діяльності місцевих органів влади. Але впродовж року звернень не було.

Інформація щодо проведення виїзних прийомів, проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюється в районній газеті „Время” та на сайті адміністрації.

Також за звітний період згідно Закону України „Про доступ до публічної інформації” до райдержадміністрації надійшло 9 запитів. Всі вони були розглянуті згідно встановлених термінів. Інформація також висвітлюється на сайті райдержадміністрації.

Робота по вдосконаленню питань пов’язаних зі зверненнями громадян подовжується.

ДОВІДКА

 про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за  1 півріччя 2012  року

 

Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації  громадянами конституційного права на звернення, та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення” та Указу Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 року „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

За 1 півріччя  2012 року до райдержадміністрації, районної ради, селищних та сільських рад звернулося 1658 громадян, за аналогічний період минулого року звернулося 1400 громадян, що на 258 громадян,  або 15,6%  більше ніж за аналогічний період минулого року.

За цей період до Станично-Луганської райдержадміністрації надійшло  150 звернень, що на 32 звернення менше ніж за аналогічний період минулого року (182 звернення). Письмових звернень -   86. Через органи вищого рівня 45 ( 54).

А саме, через Секретаріат Президента України – 11 (11), Кабінет  Міністрів України 5 (5), облдержадміністрацію – 24 (24), в т.ч. 16 (14) через „Урядову  гарячу   лінію”. Також надійшло 5 (7) – Депутатських звернень.

Також надійшло 11 звернень з „гарячої лінії” голови облдержадміністрації Пристюка В.М.. Всі звернення розглянуто у найкоротший термін та надано обґрунтовані роз’яснення заявникам. У квітні надійшло 4 звернення з виїзного прийому заступника голови облдержадміністрації Маслійова С.В. від.28.03.12.

На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 64 звернення  (81), що  на 17  звернень менше, ніж у минулому році. 

Кількість колективних звернень складає 20 (14). Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 498 ( 517). Кількість повторних звернень  – 8 (6). Також надійшло 5 запитів на публічну інформацію.

          Найбільша кількість звернень надходить з питань комунального, дорожнього господарства та благоустрою – 34 звернення  (52), що складає  22,7 % від загальної кількості порушених питань. Це питаннящодо заборони вивозу піску, встановлення електролічильника, розрахунки за водопостачання та газопостачання, щодо завершення будівництва газопроводу, щодо заборони проїзду великовантажних машин, ремонт даху будинків та доріг  та інші.

Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 32 (24), або 21,3 % від загальної кількості питань. Ці питання,  стосуються  індивідуального землекористування, надання в оренду землі, ставка, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї, надання в оренду землі та інші.

Значна кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам соціальної забезпеченості  17 (36), що складає 11,3 % від загальної кількості питань. Це надання матеріальної допомоги, призначення субсидії, розміру соціальної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, пільгової пенсії, стосовно ремонту об”єктів соціальної сфери,  стосовно доплат багатодітним родинам,  та інші.

Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 2 (8), житлові питання – 15 (22), охорони здоров’я – 7 (9), освіти – 12 (4), праці – 4 (3) та інші.

Щодо структури звернень за їх видами: пропозиції (зауваження) –, заяви (клопотання) - 141  ,  скарги -   9,  інформаційні запити – .

Найбільше число звернень надійшло від мешканців Станично-Луганської та Петрівської селищних рад, Валуйської, Красноталівської  сільських рад.

Це можна пояснити близьким розташуванням деяких сільських та селищних рад до районного центру. Мають місце наявність проблем, що викликають напруження у селах району. Це неналежний стан житлово-комунального господарства, незадовільний стан доріг, водопостачання та газифікація.

Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВв, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних матерів, одиноких матерів, опікунів – 11,4 %, або 57 чоловік. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту та дорожньо-комунального господарства. Це надання матеріальної допомоги, стосовно виплати заробітної плати, виплати субсидій та інших соціальних виплат, щодо виділення житла, стосовно ремонту будинків, якості автодоріг та інші.

         Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.

Головною проблемою при вирішенні питань, з якими звертаються громадяни, є проблема відсутності коштів. Це завершення будівництва прибудови у Валуйській школі СШ № 1, ремонт автодороги у с. Гарасимівка, опалення Петрівської лікарні, будівництво водопроводу у с. Н. Вільхова ( Глушанка), будівництво водогону до смт. Станиця Луганська, газифікація сел Тепле, Верхній  Мінченок та багато інших. Ці питання стоять на додатковому контролі та включені у перелік об”єктів, які пропонуються для фінансування з державного бюджету.

Станично-Луганською райдержадміністрацією приймаються заходи по  виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому від 17.02.2012 року. В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях,  своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.

         За перше півріччя було проведено 9 (8) виїзних прийомів громадян головою та заступниками голови райдержадміністрації. Прийом проходив у наступних населених пунктах району: с. Валуйське, с. Талове та Благовіщенка, Червоний Жовтень, Петрівка, Комишне, смт. Станиця Луганська ст. Кіндрашівська-Нова, с. Плотина, Миколаївка. За результатами прийомів на контроль було поставлено 31 звернення громадян. На всі інші надано роз’яснення на місці відповідними службами району.    

Проведення виїзних прийомів висвітлюється через засоби масової інформації. Постійно проводиться аналіз виконання доручень голови райдержадміністрації, наданих під час виїзних прийомів.                  

           Для зручності відвідувачів, розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.03.2007 року  № 218, з квітня місяця 2007 року   введена в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.

Стан роботи зі зверненнями громадян розглядається на засіданнях колегій, апаратних та робочих нарадах, доводиться до населення через засоби масової інформації.

 Так 30.01.12 питання щодо розгляду звернень громадян в райдержадміністрації протягом 2011 року було розглянуто на сумісній апаратній нараді голови райдержадміністрації та голови районної ради. За підсумками надано протокольні доручення: щодо своєчасного розгляду звернень громадян та позитивного вирішення більшої кількості питань на місцях згідно компетенції та забезпечення особливої уваги розгляду звернень громадян  від соціально-незахищених категорій громадян.

Проводяться перевірки щодо виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації. Так за звітний період проведено 4 перевірки виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян.

 В райдержадміністрації працює комісія з питань розгляду звернень громадян, які надійшли до районної держадміністрації, за звітний період проведено 4 засідання комісії на яких звітували голови Гарасимівської, Чугинської, Широківської та Н.Теплівської  сільських рад.

 Згідно затвердженого графіку було проведено 2 прямих телефонних лінії: 27 березня 2012 року „ Щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування” та 20.06.12 „Щодо медичного обслуговування сільського населення району”.

 Райдержадміністрацією проводяться перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. За 1 півріччя 2012 року  перевірки проведено: служби у справах дітей та управління праці та соціального захисту населення щодо стану організації діловодства, виконавської дисципліни та роботи зі зверненнями громадян. За результатами підготовлено довідки. Всім виконавцям щодекадно готуються нагадування щодо своєчасного розгляду звернень громадян.

           З метою забезпечення реалізації закріпленого Конституцією України права на звернення до органів влади, в районі з 20 січня 2012 року впроваджено „гарячу лінію” голови райдержадміністрації, куди громадяни також мають можливість звернутися із своїми пропозиціями,  заявами та скаргами за телефоном 31 2 92   про що було зроблено оголошення в районній газеті та на районному радіо.

             Згідно з календарним планом реалізації проекту ”Громадська експертиза” в райдержадміністрації встановлено скриньку, що дає можливість мешканцям району надавати свої пропозиції та зауваження щодо діяльності місцевих органів влади.

  Інформація щодо проведення виїзних прийомів, проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюється в районній газеті „Время” та вейб-сайті райдержадміністрації. З лютого 2008 року в райдержадміністрації впроваджена комп’ютерна автоматизована система обліку звернень громадян та контролю за вирішенням порушених у них питань „Звернення”.

  Робота по вдосконаленню питань, пов’язаних зі зверненнями громадян подовжується.

 

ДОВІДКА

 про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за  1 квартал 2012  року

Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації  громадянами конституційного права на звернення, та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення” та Указу Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 року „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

За I квартал 2012 року до райдержадміністрації надійшло 74 звернення,  що складає 18,9  % до   минулого року (88), або на  14 звернень   менше. Всього питань порушених у зверненнях громадян - 84.

На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 36 звернень  (36 ) Письмових звернень надійшло 38  (51),  в т.ч. через  органи вищого рівня 19  (28).

 А саме, через Адміністрацію Президента України – 6 (2), Кабінет Міністрів України, Міністерства – 2(3), облдержадміністрацію – 1 (13),  обласну раду (1) 2, через „Урядову  гарячу   лінію 9 (8),  Депутатських звернень - 6  (6).

Кількість колективних звернень складає 8 (6).  Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 225. Кількість повторних звернень  – 2(3).

Найбільша кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам житлово-комунального та дорожнього господарства, благоустрою 21 (28). Це питання: освітлення у під’їздах, стосовно підвищення тарифів на холодне водопостачання, водопостачання с. Широкий, стосовно роботи транспорту, вивозу сміття, щодо нарахування за газопостачання,  ремонт дороги до с. Юганівка, встановлення дорожніх знаків та інші.

            Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 17 (11), або 20,2 % від загальної кількості питань. Ці питання,  стосуються  індивідуального землекористування, надання в оренду землі, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї та інші.

Значна кількість звернень надходить з питань соціальної забезпеченості  10 (25), або 11,9  % від загальної кількості питань. Це надання матеріальної допомоги, стосовно нарахування заробітної плати, щодо влаштування дитини до дитячого закладу, стосовно призначення пільгової пенсії та інші.       

            Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 1 (5), житлові питання – 8 (8), охорони здоров’я – 4 (4), освіти – 2 (2), праці – 2 (2) та інші. 

            Щодо структури звернень за їх видами: пропозиції (зауваження) –, заяви (клопотання) -  72,  скарги -   2,  інформаційні запити – .

             24 звернення  надійшло від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних та одиноких матерів - 4.  Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту та питання житлово-комунального господарства та виділення житла.

            Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.

            Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому 17.02.2012 р. В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях,  своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.

Згідно затвердженого графіку 27 березня 2012 року була проведена пряма телефонна лінія. На обговорення виносилася тема: „ Щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування”.  Працює  комісія з питань розгляду звернень громадян районної держадміністрації, за 1 квартал 2012 року, згідно затвердженого графіку, було проведено 2 засідання  комісії.

За звітний період головою райдержадміністрації проведено 4 особистих виїзних прийоми громадян на територіях Валуйської, Комишненської сільських рад та Станично-Луганської і Петрівської селищних рад. При проведенні прийому до голови райдержадміністрації звернулося 95 громадян. На місці надано роз’яснень з 81 питання. 17 звернень знаходяться на контролі у секторі контролю.

Райдержадміністрацією проводяться перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. За 1 квартал 2012 року  проведено перевірку служби у справах дітей. За результатами розгляду підготовлено довідку та надано рекомендації щодо своєчасного розгляду звернень громадян.

Стан роботи зі зверненнями громадян розглядається на апаратних та робочих нарадах. Так 30.01.12 питання щодо розгляду звернень громадян в райдержадміністрації протягом 2011 року було розглянуто на сумісній апаратній нараді голови райдержадміністрації та голови районної ради. За підсумками надано протокольні доручення: щодо своєчасного розгляду звернень громадян та позитивного вирішення більшої кількості питань на місцях згідно компетенції та забезпечення особливої уваги розгляду звернень громадян  від соціально-незахищених категорій громадян.

Проводяться перевірки щодо виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації. Так за звітний період проведено 2 перевірки виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян

З 20.01.2012 року в райдержадміністрації впроваджено „гарячу  лінію” голови райдержадміністрації Черноусова Г.І. про що зроблено оголошення у районній газеті „Время”.  Станом на 20.04.2012 року надійшло 1 звернення щодо надання послуг КП „Станиця-Сервіс”. Заявнику надано обґрунтовані роз’яснення від 03.02.2012 року.

         Оголошення та інформації щодо проведення виїзних прийомів, проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюється в районній газеті „Время” та на сайті райдержадміністрації.   

          Виконавцям щодекадно надсилаються нагадування щодо термінів виконання звернень громадян. Надсилаються листи керівникам управлінь та відділів райдержадміністрації щодо своєчасного виконання доручень наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації з  розгляду звернень громадян. Постійно надається практична та методична допомога щодо роботи зі зверненнями громадян.

                                                                                                                                           ДОВІДКА
                           про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за  12 місяців  2011  року


             Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації  громадянами конституційного права на звернення, та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення”.
За 12 місяців  2011  року  до райдержадміністрації, районної ради, селищних та сільських рад надійшло 2638 звернень, що на 387 звернень або 12,8 % менше аналогічного періоду минулого року (3025) звернень.  В селищні та сільські ради-  2130 (2518).
За цей період до Станично-Луганської райдержадміністрації надійшло 359 звернень , що на 27 звернень більше ніж за аналогічний період минулого року (332), або на 8,1%.
На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 159 звернень  (97), або на 62 звернення більше, ніж у минулому році. Письмових звернень надійшло 200 (235),  в т.ч. через  органи вищого рівня 110 (131).
 А саме, через Верховну Раду – 1, Секретаріат Президента України – 15 (14), Кабінет  Міністрів – 5 (6), облдержадміністрацію – 57 (67), в т.ч. 32 (33) через „Урядову  гарячу   лінію. Також надійшло 9 – Депутатських звернень.
 Кількість колективних звернень, які надійшли до райдержадміністрації складає 41 (69). Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає- 1178, що на 783 громадянина менше , ніж у минулому році.(1961).Кількість повторних звернень  – 16 (10).
За 12 місяців 2011  року в листах та на особистому прийомі було порушено - 369 (342) питань.
             Найбільша кількість звернень надходить з питань комунального, дорожнього господарства та благоустрою – 97 звернень (77). Це питання ремонту дороги с. Малинове, встановлення електролічильника, розрахунки за водопостачання та газопостачання, щодо завершення будівництва газопроводу, щодо заборони проїзду великовантажних машин, ремонт даху будинків, проведення індивідуального опалення, щодо вивозу та спалювання сміття, щодо системи опалення школи у с. Широкий, щодо ремонту клубу у с. Плотина, щодо ремонту церкви, щодо освітлення вул.Степної у смт. Петрівка, стосовно ремонту каналізаційної системи  та інші.    
Значна кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам соціальної забезпеченості  69 (72). Це надання матеріальної допомоги, призначення субсидії, розміру соціальної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, пільгової пенсії, виплат „Дітям війни”,  стосовно доплат багатодітним родинам, щодо опіки над онукою,  придбання надгробій для братських могил, щодо роботи Кіндращівської амбулаторії, забезпечення ліками, стосовно виділення путівки „Мати-Героїня” та інші.
             Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 42 (52), або від загальної кількості питань. Ці питання,  стосуються  індивідуального землекористування, надання в оренду землі, ставка, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї, індивідуального користування сінокосом та інші.
             Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 15 (24), житлові питання – 49 (45), охорони здоров’я – 15 (6), освіти – 14 (7), праці – 10(7) та інші. .  
             Щодо структури звернень за їх видами: пропозиції (зауваження) –, заяви (клопотання) -  314,  скарги -  45 ,  інформаційні запити – .
             Значна кількість  звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних матерів, одиноких матерів, опікунів – 144. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту та питання житлово-комунального господарства.
             Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.
             За 12 місяців  2011  року 129 питань вирішено позитивно, це складає 37,3% від загальної кількості питань.
             Станично-Луганською райдержадміністрацією приймаються заходи по  виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
             Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому 12.07.2010 року.    В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях,  своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.
За 12 місяців було проведено 16(4) виїзних прийомів громадян головою та заступниками голови райдержадміністрації, на яких прийнято - 188 громадян. Прийом проходив у наступних населених пунктах району: с. Великочернігівка, Верхгьобогданівка, Талове та Благовіщенка, Червоний Жовтень, Петрівка та Войтове, Красная Талівка, Миколаївка, Розквіт, с. Широкий, С. Н.Вільхова, с. Плотина, с. Гарасимівка, с. Н.Тепле та Тепле.  Проведення виїзних прийомів висвітлюється через засоби масової інформації. Постійно проводиться аналіз виконання доручень голови райдержадміністрації, наданих під час виїзних прийомів. Так 05.12.11 було озвучено виступ по місцевому радіо щодо виконання доручень голови райдержадміністрації, наданих під час проведення виїзних прийомів громадян.
               Для зручності відвідувачів розпорядженням  голови райдержадміністрації № 218 від 29.03.2007 р.  з квітня місяця 2007 року   введена   в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.
               Стан роботи зі зверненнями громадян розглядається на засіданнях колегій, апаратних та робочих нарадах, доводиться до населення через засоби масової інформації.
               Так 29.08.2011 року на сумісній апаратній нараді голови райдержадміністрації та голови районної ради розглянуто стан роботи зі зверненнями громадян в райдержадміністрації за перше півріччя. За результатами розгляду підготовлено протокольні доручення голови РДА щодо забезпечення особливої уваги розгляду звернень громадян від соціально-незахищених категорій громадян та не припускати порушень термінів їх розгляду. Також питання своєчасного розгляду звернень громадян розглядалися на нарадах у заступників голови райдержадміністрації.
               В райдержадміністрації працює комісія з питань розгляду звернень громадян, які надійшли до районної держадміністрації, за звітний період проведено 8 засідань комісії на яких звітували голови Станично-Луганської селищної, Валуйської, Передільської, Вільхівської, Верхньобогданівської, Красноталівської та Миколаївської  сільських рад та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації.
               Проводяться перевірки щодо виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації. Так за звітний період проведено 11 перевірок виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян.
Згідно затвердженого графіку проведено прямі телефонні лінії: 10 березня  за  темою „Щодо призначення субсидій населенню району”, 3 червня тема для обговорення „Про роботу агропромислового комплексу Станично-Луганського району”, 07 жовтня за темою: „Про санітарний стан території району”, 06 грудня за темою: „Про підготовку житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період” із залученням керівників відповідних служб.   
Проводяться перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. За 12 місяців 2011 року   проведено перевірки у Валуйській, Розквітнянській, Передільській, Гарасимівській, Талівській, Верхньобогданівській та Нижньотеплівській сільських радах, в управлінні економіки та фінансовому управлінні щодо стану організації діловодства, виконавської дисціпліни та роботи зі зверненнями громадян. За результатами підготовлено довідки.
Інформація щодо проведення виїзних прийомів, проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюється в районній газеті „Время” та на сайті адміністрації.
Також за звітний період згідно Закону України „Про доступ до публячної інформації” до райдержадміністрації надійшло 7 запитів. Всі вони були розглянуті згідно встановлених термінів. Інформація також висвітлюється на сайті райдержадміністрації.
Робота по вдосконаленню питань пов’язаних зі зверненнями громадян подовжується.  

 

Звіт про роботу зі зверненнями громадян за 9 місяців 2011 року,
 які надійшли до Станично-Луганської РДА для розміщення на сайті
 
За 9 місяців 2011 року до райдержадміністрації надійшло 288 звернень що на 28 звернень більше ніж за аналогічний період минулого року (260). Письмових звернень – 164 ( 179).Через органи вищого рівня 92( 97).
А саме, через Секретаріат Президента України – 14 (10), Кабінет Міністрів України 5(2), облдержадміністрацію – 43 (74), через „Урядову гарячу лінію” 26 (55). Також надійшло 9 (8) – Депутатських звернень.
На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 123 звернення (81), що на 42 звернення більше, ніж у минулому році. 
Кількість колективних звернень складає 27 (49). Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 815 ( 1548 ). Кількість повторних звернень – 11 (8).
 За 9 місяців 2011 року в листах та на особистому прийомі було порушено 298 ( 265 ) питань.
Найбільша кількість звернень надходить з питань комунального, дорожнього господарства та благоустрою – 78 звернення (64). Це питання ремонту дороги с. Малинове, встановлення електролічильника, розрахунки за водопостачання та газопостачання, щодо завершення будівництва газопроводу, щодо заборони проїзду великовантажних машин, ремонт даху будинків, проведення індивідуального опалення, щодо вивозу та спалювання сміття, щодо системи опалення школи у с. Широкий, щодо ремонту клубу у с. Плотина, щодо ремонту церкви та інші.       
Значна кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам соціальної забезпеченості 57 (46). Це надання матеріальної допомоги, призначення субсидії, розміру соціальної допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, пільгової пенсії, виплат „Дітям війни”, стосовно доплат багатодітним родинам, щодо опіки над онукою, придбання надгробій для братських могил, щодо роботи Кіндращівської амбулаторії, забезпечення ліками стосовно виділення путівки „Мати-Героїня” та інші.
Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 34 (43). Ці питання, стосуються індивідуального землекористування, надання в оренду землі, ставка, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї, надання в оренду землі та інші.
Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 15 (19), житлові питання – 39 (38), охорони здоров’я – 13 (6), освіти – 6 (4), праці – 7 (3) та інші.
Аналіз таких звернень показує, що протягом майже всіх років картина не змінюється. Це можна пояснити близьким розташуванням деяких сільських та селищних рад до районного центру. Мають місце наявність проблем, що викликають напруження у селах району. Це неналежний стан житлово-комунального господарства, незадовільний стан доріг, водопостачання, газифікація, розрахунки за паї, виділення земельних ділянок та інші. 
Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВв, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів – 98 , багатодітних родин,самотніх матерів – 17. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту. Це надання матеріальної допомоги, стосовно виплати заробітної плати, виплати субсидій та інших соціальних виплат, щодо виділення житла та інші. Таким зверненням приділяється особлива увага .   Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.
Станично-Луганською райдержадміністрацією приймаються заходи по виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому від 12.07.2010 року. В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях, своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.
За звітний період було проведено 14 (5) виїзних прийомів громадян головою та заступниками голови райдержадміністрації. Прийом проходив у наступних населених пунктах району: с. Великочернігівка, Верхгьобогданівка, Талове та Благовіщенка, Червоний Жовтень, Петрівка та Войтове, Красная Талівка, Миколаївка, Розквіт, с. Широкий, С. Н.Вільхова, с. Плотина, с. Гарасимівка). Проведення виїзних прийомів висвітлюється через засоби масової інформації. Постійно проводиться аналіз виконання доручень голови райдержадміністрації, наданих під час виїзних прийомів.
 За результатами прийомів на контроль було поставлено 76 звернень громадян. На всі інші надано роз’яснення на місці відповідними службами району.
           Для зручності відвідувачів, розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.03.2007 року № 218, з квітня місяця 2007 року   введена в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.
Стан роботи зі зверненнями громадян розглядається на засіданнях колегій, апаратних та робочих нарадах, доводиться до населення через засоби масової інформації. Так 29.08.2011 року на сумісній апаратній нараді голови райдержадміністрації та голови районної ради розглянуто стан роботи зі зверненнями громадян в райдержадміністрації за перше півріччя. За результатами розгляду підготовлено протокольні доручення голови РДА щодо забезпечення особливої уваги розгляду звернень громадян від соціально-незахищених категорій громадян та не припускати порушень термінів їх розгляду.
 В райдержадміністрації працює комісія з питань розгляду звернень громадян, які надійшли до районної держадміністрації, за звітний період проведено 6 засідань комісії на яких звітували голови Станично-Луганської селищної, Валуйської, Передільської, Вільхівської, Верхньобогданівської сільських рад та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації.
Проводяться перевірки щодо виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації. Так за звітний період проведено 8 перевірок виконання доручень, наданих головою та заступниками голови райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян.
Згідно затвердженого графіку проведено прямі телефонні лінії: 10 березня за темою „Щодо призначення субсидій населенню району” та 3 червня тема для обговорювання „Про роботу агропромислового комплексу Станично-Луганського району” із залученням керівників відповідних служб.   
Райдержадміністрацією проводяться перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. За 9 місяців поточного року проведено перевірки у Валуйській, Розквітнянській, Передільській, Гарасимівській та Талівській сільських радах, в управлінні економіки та фінансовому управлінні щодо стану організації діловодства, виконавської дисціпліни та роботи зі зверненнями громадян. За результатами підготовлено довідки.
 Громадяни також мають можливість звернутися із своїми пропозиціями, заявами та скаргами за „Телефоном довіри”, номер 31-2-90, який працює щоденно, про що було зроблено оголошення в районній газеті та на районному радіо.
          Згідно з календарним планом реалізації проекту ”Громадська експертиза” в райдержадміністрації встановлено скриньку, що дає можливість мешканцям району надавати свої пропозиції та зауваження щодо діяльності місцевих органів влади.
 Проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюється в районній газеті „Время” та вейб-сайті райдержадміністрації. З лютого 2008 року в райдержадміністрації впроваджена комп’ютерна автоматизована система обліку звернень громадян та контролю за вирішенням порушених у них питань „Звернення”.
Робота по вдосконаленню питань, пов’язаних зі зверненнями громадян подовжується.

Інформація щодо роботи зі зверненнями громадян за 1 квартал 2011.
За 1 квартал 2011 року до райдержадміністрації звернулося 295 громадян, що складає 24,2 % до аналогічного періоду минулого року. За 1 квартал 2010 року –389 громадян. 
За цей період до Станично-Луганської райдержадміністрації надійшло 88 звернень, що складає 10,2 % до   минулого року (98), або на 10 звернень   менше. Всього питань порушених у зверненнях громадян - 90.
На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 37 звернень (31), що на 6 звернень більше, ніж у минулому році. Письмових звернень надійшло 51 (66), в т.ч. через органи вищого рівня 28 (45).
 А саме, через Адміністрацію Президента України – 2 (3), Міністерства – 3(1), облдержадміністрацію – 13 (40), обласну раду 2, через „Урядову гарячу   лінію 8 (18), Депутатських звернень- 6 (7).
   Кількість колективних звернень складає 6 (18).     Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 213. Кількість повторних звернень – 3 (5).
За 1 квартал 2011 року на особистому прийомі до голови та заступників голови райдержадміністрації звернулося 41 (97) громадянин.
          Найбільша кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам житлово-комунального та дорожнього господарства, благоустрою 28 (23). Це питання: ремонт дороги с. Малинове, водопостачання до будинку, щодо перерахунку сплати за газ, встановлення електролічильника, завершення будівництва газопроводу, стосовно ремонту будинку та інші.
Значна кількість звернень надходить з питань соціальної забезпеченості 25 (25), або   8,8 % від загальної кількості питань. Це надання матеріальної допомоги, призначення субсидії, стосовно виплати заробітної плати, пільгової пенсії, виплат „Дітям війни”   та інші.
         Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 11 (14), або 3,7 % від загальної кількості питань. Ці питання, стосуються індивідуального землекористування, надання в оренду землі, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї та інші.
         Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 5 (10), житлові питання – 8 (5), охорони здоров’я – 4 (3), освіти – 2 (2), праці – 2 (1) та інші. .  
Найбільше число звернень надійшло з смт. Станично-Луганське – 23 (33), Валуйської сільської ради – 10 (11), Талівської - 9 (1),Вільхівської сільської ради – 8 (5), Верхньобогданівської –7 (3), В Чернігівської – 6 (5),    Петрівської селищної ради – 4 (8), Широківської – 2 (6), Миколаївської –1 (4), Н.Теплівської – 2 (3), Червоно жовтневої – 4(2) Комишненської 2.            Аналіз таких звернень показує, що протягом майже всіх років картина не змінюється. Це можна пояснити близьким розташуванням деяких сільських та селищних рад від районного центру. Мають місце наявність проблем, що викликають напруження в селах. Це неналежний стан житлово-комунального господарства, незадовільний стан доріг , виплати надбавок „Дітям війни”, надання субсидій та ін.
Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів- 21, багатодітних та одиноких матерів- 6. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту та  питання житлово-комунального господарства.
             Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому 12.07.2010 р.    В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях, своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.
           Для зручності відвідувачів розпорядженням голови райдержадміністрації № 218 від 29.03.2007 р. з квітня місяця 2007 року   введена   в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.
За звітний період головою райдержадміністрації проведено 2 особистих виїзних прийому громадян на територіях В. Богданівської , В. Чернігівської та Талівської сільських рад. При проведенні прийому до голови райдержадміністрації звернулося 31 громадянин. На місці надано роз”яснень з 13 питань. 18 звернень знаходяться на контролі у відділі контролю та роботи зі зверненнями громадян. Станом на 15.04.2011 року надано 10 відповідей заявникам, по 9 питанням надано роз”яснення та 1 питання вирішено позитивно.
     На засіданнях комісії по розгляду звернень громадян звітували голови Валуйської сільської та Станично-Луганської селищної рад про стан роботи зі зверненнями громадян.
Згідно затвердженого графіку 10 березня 2011 року була проведена пряма телефонна лінія. На обговорювання виносилася тема : „Щодо виплати субсидій населенню района”.
 В райдержадміністрації працює комісія з питань розгляду звернень громадян районної держадміністрації, за 1 квартал 2011 року, згідно затвердженого графіку, було проведено 2 засідання комісії.
Райдержадміністрацією за звітний період проведено 4 перевірки відділів та виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян. Згідно з календарним планом реалізації проекту ”Громадська експертиза” в райдержадміністрації встановлено скриньку, що дає можливість мешканцям району надавати свої пропозиції та зауваження щодо діяльності місцевих органів влади.

Довідка до статистичного звіту про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за 12 місяців 2010 року

 

                                                                                                                                        Інформація   
щодо проведеної райдержадміністрацією роботи зі зверненнями громадян за 2009 рік  та заходів по виконанню Указу Президента
від 7 лютого 2008 року № 109/2008
 
           Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення”.
За 2009 рік до райдержадміністрації, районної ради, селищних та сільських рад  надійшло 2997 звернень громадян, або 106 % до аналогічного періоду минулого року.
            За цей період до Станично-Луганської райдержадміністрації надійшло 397 звернень, що складає 122 % до минулого року. Значно збільшилась кількість звернень, що надійшли через органи вищого рівня – 139. Це пов’язано з надходженням звернень через „Урядову гарячу лінію”
           Збільшилась кількість колективних звернень – 69.     Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 2617.
           За    2009 рік в листах та на особистому прийомі було порушено 432   питання. Як і раніш, найбільша кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам комунального та дорожнього господарства, благоустрою     – 111 звернень, або 26 % від загальної кількості порушених питань.   В заявах порушуються питання аграрної політики та земельних відносин (23%). Збільшення звернень з цих питань пов’язане, в основному, з проведенням безкоштовної приватизації. Значна кількість звернень надійшла з питань соціального захисту (16%).   Також в заявах порушуються житлові питання, питання охорони здоров’я, освіти, навчання та виховання дітей, забезпечення законності та охорони правопорядку, транспорту, праці, промисловості, зв’язку та інші.  
           Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних матерів, одиноких матерів, опікунів – 35 %. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, остаються  питання соціального захисту та питання житлово-комунального господарства.
           Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.
            За      2009 рік 23 % від загальної кількості звернень вирішено позитивно.
Головною проблемою при вирішення питань, з якими звертаються громадяни, є відсутність коштів.
            Станично-Луганською райдержадміністрацією приймаються заходи по виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
            Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян головою райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому.    В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів.
             За   2009 рік Станично-Луганською райдержадміністрацією проведено 17   виїзних прийомів, під час яких було прийнято 86 громадян.
             Згідно затвердженого графіку райдержадміністрацією щоквартально проводиться пряма телефонна лінія по найбільш актуальним проблемам.
Працює громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації.          Також працює комісія з питань розгляду звернень громадян, за затвердженим графіком було проведено 12 засідань комісії.
             Громадяни також мають можливість звернутися із своїми пропозиціями, заявами та скаргами за „Телефоном довіри”, номер 31-2-90, який працює щоденно, про що було зроблено оголошення в районній газеті та на районному радіо.
             Щоквартально підводяться підсумки роботи із зверненнями громадян.
             У червні місяці в райдержадміністрації було проведено семінар з головами та секретарями сільських та селищних рад, на якому з докладом виступила начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян апарата облдержадміністрації Прибутько Л.А.. Розглядалося питання щодо організації роботи з зверненнями громадян. 5 серпня в райдержадміністрації проведено семінар-навчання для спеціалістів управлінь, відділів та структурних підрозділів з питань ведення діловодства, виконання документів вищого рівня та роботі зі зверненнями громадян, оформлення необхідної інформації, терміни надання відповідей.
             Згідно з календарним планом реалізації проекту ”Громадська експертиза” в райдержадміністрації встановлено скриньку, що дає можливість мешканцям району надавати свої пропозиції та зауваження щодо діяльності місцевих органів влади.
             Інформації щодо проведення виїзних прийомів, проведення „прямої телефонної лінії”, узагальнення даних щодо роботи зі зверненнями громадян висвітлюються в районній газеті „Время” та вейб - сайті райдержадміністрації.
             Апаратом райдержадміністрації приймаються заходи для подальшого удосконалення роботи із зверненнями громадян та усунення причин, що змушують громадян звертатися з заявами до органів влади.
 
             Використана аналітична довідка про роботу зі зверненнями громадян які надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за 2009 р.
                    

Інформація про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за 1 квартал 2009 року та прийняті заходи по виконанню Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008
 
 
Райдержадміністрацією, органами влади на місцях приймаються заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, та своєчасності відповідей на звернення громадян згідно Закону України „Про звернення”.
За 1 квартал  2009  ріку  до райдержадміністрації, районної ради, селищних та сільських рад звернулося 1098 громадян, що складає 100,4 % до аналогічного періоду минулого року. В селищні та сільські ради –799.
На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 47 звернень, або на 9 звернень менше, ніж у минулому році. Письмових звернень надійшло 40, в т.ч. через органи вищого рівня 19.
          Кількість колективних звернень складає 13. Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 237.      Кількість повторних звернень – 1.
За 1 квартал 2009  року в листах та на особистому прийомі було порушено 98  питань.
          Найбільша кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам соціальної забезпеченості 25, або 25 % від загальної кількості питань. Це надання матеріальної допомоги, стосовно пільг на опалення, пільгової пенсії, розміру нарахованої пенсії, виплат „Дітям війни”, визначення статусу „багатодітної матері”, стосовно доплат багатодітним родинам, виплати аліментів, допомоги в придбанні дров, та інші.
Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 19, або 19 % від загальної кількості питань. Ці питання, стосуються індивідуального землекористування, надання в оренду землі, ставка, розірвання договорів оренди, розрахунків по орендній платі за земельні паї, визначення статусу садового масиву, фінансування фермерських господарств, отримання земельних ділянок під городи, 
          Значна кількість звернень надходить з питань комунального та дорожнього господарства, благоустрою – 18 звернень, або  18 % від загальної кількості порушених питань.
                  Питання освіти, навчання та виховання дітей, роботи навчально-виховних закладів складають 9 % від загальної кількості порушених питань – 9. Ці питання стосуються опіки та піклування, проведення та участі в шаховому турнірі, ремонт школи, стан справ в Валуйській ООШ № 1.
                   Піднімались питання щодо забезпечення законності та охорони правопорядку – 5, або 5 %. Це надання паспорту, порушення громадського порядку на території Валуйської ООШ № 1, розукомплектування пустих квартир та відсутність дільничного інспектора в с. Широке та інші. Також в заявах порушуються житлові питання – 4 %, питання охорони здоров’я – 3 %, транспорту, праці, промисловості, зв’язку та інші.            
                  Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних матерів, одиноких матерів, опікунів – 40 %,  або 35 чоловік. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту та питання житлово-комунального господарства.
                  Станично-Луганською райдержадміністрацією впроваджуються заходи, які сприяють підвищенню ефективності роботи зі зверненнями громадян, забезпеченню кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.
                  За   1 квартал 2009  року  21 питання вирішено позитивно. Це складає
24  % від загальної кількості звернень:
                   Райдержадміністрацією приймаються заходи по виконанню Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
                     Особлива увага приділяється обов’язковому забезпеченню прийому громадян у максимально зручний час для заявників, введенню гнучких графіків прийому. У зв’язку з цим, в Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян в.о. голови райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому 24.12.2008 р.    В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях, своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми.
                    Для зручності відвідувачів розпорядженням голови райдержадміністрації № 218 від 29.03.2007 р. з квітня місяця 2007 року   введена   в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.
          Стан роботи зі зверненнями громадян систематично розглядаються на засіданнях колегій, апаратних та робочих нарадах, доводиться до населення через засоби масової інформації.
          В райдержадміністрації працює  комісія з питань розгляду звернень громадян районної держадміністрації, за 1 квартал 2009 року, згідно затвердженого графіку, було проведено 3 засідання комісії.
                   Громадяни також мають можливість звернутися із своїми пропозиціями, заявами та скаргами за „Телефоном довіри”, номер 31-2-90, який працює щоденно, про що було зроблено оголошення в районній газеті та на районному радіо.
                Щоквартально підводяться підсумки роботи із зверненнями громадян.
       Згідно з календарним планом реалізації проекту ”Громадська експертиза” в райдержадміністрації встановлено скриньку, що дає можливість мешканцям району надавати свої пропозиції та зауваження щодо діяльності місцевих органів влади.
         Основною причиною, що породжують звернення громадян до органу виконавчої влади є низький рівень матеріального забезпечення населення району.
Це викликає скарги на високі тарифи за комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, допомоги на дітей, отримання пільг та інші соціальні питання. Також гострою проблемою в районі є проблема газифікації селищ, стан житлово-комунального господарства, стан доріг.  Це викликає звернення з приводу ремонтів будинків, водопроводно-каналізаційної системи, опалення будинків, ремонт доріг та ін.
                  
 
                 Використана аналітична довідка про роботу зі зверненнями громадян,
                 які надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за 1 квартал
                 2009 року.

 

 
Інформація про стан виконання протягом 2008 року в райдержадміністрації Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”
 
Робота зі зверненнями громадян є одним з приоритетних напрямків діяльності райдержадміністрації.
З метою виконання Закону України „Про звернення громадян”, Указів Президента України, розпоряджень голови облдержадміністрації, діяльність Станично-Луганської райдержадміністрації направлена на рішення життєво важливих питань громадян, об’єктивний та своєчасний розгляд їх звернень.
За   2008 рік до райдержадміністрації, районної ради, селищних та сільських рад звернулося 3925 громадян, що складає 118 % до аналогічного періоду минулого року. В селищні та сільські ради – 2594 (2438).
За цей період до Станично-Луганської райдержадміністрації надійшло 325 звернень, що складає 154 % до   минулого року.
На особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації зареєстровано 154 звернення або на 107 звернень більше, ніж у минулому році (більш ніж в 3 рази). Письмових звернень надійшло 171 (161).
Через органи вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 86 звернень, або 129 % до   минулого року,   в тому числі через Верховну Раду – 4 (2), Адміністрацію Президента України надійшло – 5 (15), Кабінет Міністрів України – 8 (10), Міністерство праці та соціальної політики – 1, Міністерство палива – 1,   облдержадміністрацію – 58 (31) та ін.
     Значно збільшилась кількість колективних звернень 44 (32).     Кількість громадян, які звернулися до райдержадміністрації з урахуванням колективних звернень складає 1090.   Кількість повторних звернень – 8 (7), або 2,1 % від загальної кількості звернень. 
За 2008 рік в листах та на особистому прийомі було порушено 361   питання.
           Як і раніш, найбільша кількість звернень надходить з питань комунального та дорожнього господарства, благоустрою – 101 звернення (87), або 30 % від загальної кількості порушених питань. Це питання будівництва водопроводу в смт. Станиця Луганська - 2, с. Н. Вільхова; водозабезпечення   школи та власних будинків с. Червоний Жовтень, ремонт водопроводу в с. Миколаївка, с. Красна Талівка, с. Чугинка; реконструкція водопровідних мереж с. Комишне, відсутність води в с. Широке,    ремонт каналізації в смт. Станиця Луганська, с. Валуйське; опалення та водозабезпечення Теплівської СШ, газифікація с. Тепле, газифікація сільського будинку культури с. Валуйське, газифікація домів, теплозабезпеченість квартир, ремонт внутрішніх систем теплопостачання, освітлення вулиць в смт. Петрівка, с. Червоний Жовтень; ремонт квартир, колонки; електропостачання будинків, незадовільний стан доріг, ремонт дороги в с. Малинове, Гарасимівка, Петрівка, Плотина, Комишне, с. Талове до с. Благовіщенка та багато інших.
                Значна кількість питань в заявах громадян приділяється проблемам соціальної забезпеченості 58 (47), або   16   % від загальної кількості питань. Це надання матеріальної допомоги на лікування, на придбання житла, на ремонт дома, тяжкий матеріальний стан у зв’язку з пожежею , забезпечення санаторно-курортною путівкою, компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку, заміна автомашини учаснику БД,   забезпечення безкоштовними ліками ветеранів, пільгове зубопротезування,   отримання пільгового кредиту, призначення субсидій, пенсії, пільгової пенсії, відносно пільг на комунальні послуги, придбання дров, допомоги в виписці газети для пенсіонера та інші.
                Також в заявах порушуються питання сільського господарства – 51 (23), або    14 % від загальної кількості питань. Ці питання, стосуються переоформлення земельних ділянок, оренди землі, виділення земельних паїв, конфліктних ситуацій при виділенні паїв, сінокосів, пасовищ, межових спорів, оплата за майнові паї, пошкодження посівів, низьких цін при закупівлі молока у населення.
                Крім цього в заявах порушуються житлові питання, які стосуються надання житла, поліпшення житлових умов - 36 (13), або   10    %.
Піднімались питання охорони здоров» я – 29 (3), або 8 %.
 Це робота медпункту на кварталі Молодіжному смт. Станиця Луганська, забезпеченість лікарськими препаратами, обслуговування „Швидкою допомогою” с. Передільське, с. В.Богданівка, виділення машини „Швидкої допомоги” для Петрівської лікарні, робота Петрівської лікарні, робота дільничного лікаря в с. Герасимівка, оплата за медичне обслуговування, скарга на лікаря-окуліста та ін.
                Питання забезпечення законності і охорони правопорядку складають майже 6 % від загальної кількості питань – 21 (9), питання праці – 4 % 16 (5).  
                Піднімались питання, що стосуються телефонного зв’язку, транспорту, освіти, роботи місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, повернення грошових заощаджень та інші.
                Найбільше число звернень надійшло з смт. Станично-Луганське – 87 (64),
Вільхівської сільської ради – 34 (16), Валуйської сільської ради – 31 (18), Петрівської селищної ради – 23 (16), Широківської – 15 (11), Чугинської – 14, Н.Теплівської – 13 (8), Гарасимівської - 11 (4).
       Значна кількість звернень надійшла від найменш соціально-захищених категорій громадян – інвалідів ВВВ, учасників БД, учасників війни, пенсіонерів, багатодітних матерів, одиноких матерів, опікунів – 38 %. Аналіз цих звернень показує, що головними питаннями, що ставлять заявники, є питання соціального захисту та питання житлово-комунального господарства.
                Таким зверненням приділялась особлива увага. Надавалась завжди можлива матеріальна допомога. Наприклад:
                - вирішено питання проведення ремонту власного будинку,   питання забезпечення гарячою водою та проведення ремонту квартири 2 інвалідам ВВВ;
         - прийняті заходи по підключенню електропостачання інв. 1 гр.. чорнобильцю;
        - вирішувались позитивно питання забезпечення безкоштовними лікарськими засобами інвалідів, онкохворих, допомоги в проведенні пільгового зубопротезування;
        - надавалась матеріальна допомога учасникам БД, учасникам ВВВ, ветеранам  праці, багатодітним родинам.
          Взагалі, за   2008 рік 77 питань вирішено позитивно. Це складає 23 % від загальної кількості звернень.
           - приймалися заходи по усуненню аварії водопроводу у с. Миколаївка; водопостачання мешканців села Тепле, опалення Теплівської СШ; по усуненню поривів на мережах та налагодженню водопостачання школи та приватних будинків с. Червоний Жовтень.
                - вирішено позитивно питання опалення Н.Теплівської та Чугинської амбулаторій.
                - придбано автобус для підвозу дітей до Широківської школи;
           - приймались заходи щодо відкриття на базі школи с. Гарасимівка групи для дітей дошкільного віку;
                 - вирішувались позитивно земельні питання, спори по землі, паям, орендній плати;
                - громадянам також неодноразово надавалась матеріальна допомога;
                - надавались необхідні довідки щодо правонаступників КСП для призначення пенсій;
                - були прийняті заходи щодо організації виїздів робітників Ощадбанку по отриманню вкладів в с. Тепле та інші.
          Але не всі питання, з якими звертаються громадяни, вирішуються, або вирішуються оперативно. Головною причиною є відсутність фінансування.
                 Це вирішення питань   будівництва водопроводу смт. Станиця Луганська – 2, села  Н. Вільхова, реконструкція водопровідних мереж с. Красна Талівка, с. Чугинка, газифікація Валуйського будинку культури, будівництво підвідного газопроводу до с. Вільхове, газової топкової для Передільської школи, полігону твердих побутових відходів смт. Станиця Луганська, завершення будівництва прибудови у Валуйській школі СШ № 1,  газифікація сел Красноталівського куста, ремонт дороги с. Тепле – с. Крепі, ремонт доріг с. Петрівка та багато інших.
                І таких прикладів немало. Питання, з якими звертаються заявники, враховуються при плануванні бюджету.
                Аналіз звернень свідчить, що переважна частина питань порушених громадянами в зверненнях стосується повноважень органів місцевого самоврядування та інших організацій і органів. Перевірки стану зазначеної роботи за 2008 рік показали, що на містах ще недостатньо використовуються надані повноваження щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни,  мають місце приклади порушення в веденні інструкції з діловодства по розгляду звернень громадян, на що спеціалістами апарату були дані рекомендації.     
          В Станично-Луганській райдержадміністрації забезпечено щоденний безперешкодний прийом громадян в.о. голови райдержадміністрації та заступниками голови, згідно затвердженого графіку прийому В графіку прийому встановлені виїзні прийоми для керівництва райдержадміністрації та встановлено день прийому ветеранів. Це дозволяє багато питань вирішувати на місцях, своєчасно виявляти актуальні нагальні проблеми. Так, за 2008 рік на особистих прийомах керівництвом прийнято 154 громадянина, в тому числі на виїзних прийомах - 60. Виїзний прийом проведено в 21 населеному пункті району.
            Для зручності відвідувачів розпорядженням голови райдержадміністрації № 218 від 29.03.2007 р. з квітня місяця 2007 року   введена   в роботу громадська приймальня, де проводиться прийом громадян за участю працівників районного управління юстиції, відділів апарату та керівників управлінь райдержадміністрації за затвердженим графіком.
                В районі прийняті заходи для впровадження проекту „Громадська експертиза” для вивчення причин, які спонукають громадян звертатись в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування та установлена в райдержадміністрації поштова скринька для збору інформації.
                Громадяни також мають можливість звернутися із своїми пропозиціями, заявами та скаргами за „Телефоном довіри”, номер 31-2-90, який працює щоденно, про що було зроблено оголошення в засобах масової інформації
         Стан роботи зі зверненнями громадян систематично розглядаються на засіданнях колегій, апаратних та робочих нарадах, доводиться до населення через засоби масової інформації. Так, на засіданні колегії 24 березня 2008 року було розглянуто питання „Про стан роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації, виконкомах сільських та селищних рад району за 2007 рік”. Прийнято розпорядження, в якому затверджені заходи щодо організації виконання положень Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, проводяться заходи щодо його виконання. На апаратній нараді розглядалося питання про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2008 року. Проводилася комісія з питань розгляду звернень громадян районної держадміністрації, за 2008 рік проведено 8 засідань комісії; проводяться перевірки виконкомів сільських та селищних рад щодо додержання законодавства про звернення громадян райдержадміністрацією.                                   Райдержадміністрацією постійно аналізуються та узагальнюються питання, що порушуються у зверненнях громадян, особливо повторних, з’ясовуються причини, що їх викликають. Основною причиною, що породжують звернення громадян до органу виконавчої влади є низький рівень матеріального забезпечення населення району.
           Це викликає скарги на високі тарифи за комунальні послуги, надання матеріальної допомоги, допомоги на дітей, отримання пільг та інші соціальні питання. Також гострою проблемою в районі є проблема газифікації селищ, стан житлово-комунального господарства, стан доріг.
          З лютого 2008 року в райдержадміністрації впроваджена комп’ютерна автоматизована система обліку звернень громадян та контролю за вирішенням порушених у них питань „Звернення”.
 
Використана аналітична довідка про роботу зі зверненнями громадян,
які надійшли до Станично-Луганської райдержадміністрації за 2008 рік.
 
 

 

Попередня сторінка ||
Сторінки: 1 2
Станично-Луганська районна державна адміністрація
93600, Україна, смт. Станиця-Луганська, вул.Центральна, 25
Тел. (06472) 3-12-90, факс 3-12-89
Веб-сайт: http://stn.loga.gov.ua
E-mail: rga.stn@loga.gov.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stn.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Станично-Луганська РДА