Текст документа:

Про заходи щодо легалізації заробітної плати, зайнятості населення та підвищення рівня заробітної плати на 2017 рік


Станично-Луганська РДА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 17 березня 2017 року № 53


Про заходи щодо легалізації заробітної плати, зайнятості населення та підвищення рівня заробітної плати на 2017 рік


Районною державною адміністрацією вживаються заходи у сфері трудових відносин з питань легалізації заробітної плати, зайнятості населення та підвищення рівня заробітної плати.

           У період 2016 року, спільно з органами Державної Фіскальної Служби, Пенсійного фонду та службою зайнятості населення, здійснені заходи щодо забезпечення норм законодавства із зазначених питань. За результатами вжитих заходів у 111 суб’єктах господарювання-платників податку легалізована праця 179 осіб, у тому числі по 107 фізичним особам-підприємцям легалізована праця 168 найманих працівників, які працювали без оформлення належним чином трудових відносин та отримували заробітну плату у «конвертах», до бюджету додатково надійшло податку з доходів у сумі 10 тис грн. Постійно здійснювався контроль за видами діяльності підприємств та кількістю найманих працівників. Упродовж минулого року до державної реєстрації залучено 121 фізичних осіб.

           Проводилася робота з громадянами та фізичними особами-підприємцями, які декларували відсутність господарської діяльності, щодо притягнення їх до сплати податків. За результатами проведеної роботи 60 осіб задекларували доходи на суму 440,4 тис грн, додатково до бюджету надійшло 59,3 тис грн та штрафних санкцій у сумі 10,2 тис грн.

          Станом на 01 січня 2017 року у податковій службі зареєстровано 1650 платників податків, у тому числі 1180 фізичних осіб. За січень поточного року у 24 суб’єктах господарювання легалізована праця 43 осіб.

          Районна державна адміністрація постійно проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань законодавства про працю та зайнятість населення. Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, податкова інспекція, управління Пенсійного фонду та районний центр зайнятості через газету «Время», на ВЕБ-сайті адміністрації, шляхом використання печатних матеріалів, на семінарах та зустрічах з трудовими колективами доводять до відома роботодавців і громадян інформацію про зміни у законодавстві, розглядають запити та надають консультації з нормативно-правових питань. Робота проводиться спільно з органами місцевого самоврядування.        

           З метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці, керуючись статтею 6, пунктом першим статті 24, статтею 28, Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та на виконання протокольного доручення  Віце-прем’єр-міністра України       Розенко П.В. від 29 грудня 2016 року з питання підвищення мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року:

 

          

     1. Активізувати роботу районної групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення із залученням контролюючих і правоохоронних органів, сільських та селищних рад, профспілкових організацій.

 

           2.  Районній групі:

          

           2.1. Забезпечити проведення постійного моніторингу за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення в підприємствах, установах та організаціях району.

 

           2.2.  Розглядати на засіданнях факти виявлених порушень норм діючого законодавства у сфері праці та зайнятості населення з прийняттям відповідних рішень щодо притягнення до відповідальності керівників підприємств – порушників законодавства.

 

                              2.3. Активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та громадян щодо негативних соціальних наслідків нелегальних трудових відносин та використання тіньових схем в оплаті праці шляхом публікацій у засобах масової інформації, проведення семінарів, нарад, засідань круглого столу та інше.

 

           3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації  при реєстрації колективних договорів, здійснювати контроль щодо відповідності їх до норм діючого законодавства у сфері оплати праці, трудових відносин та зайнятості.

 

  4. Рекомендувати Станично-Луганській об’єднаній Державній податковій інспекції Головного управління Державної Фіскальної Служби у Луганській області посилити контроль та застосування фінансових санкцій за порушення, пов’язані з допуском до роботи неоформлених працівників та нарахування єдиного соціального внеску.

  

 5.  Рекомендувати управлінню Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі посилити контроль над недопущенням порушень законодавства при нарахуванні заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімального рівня, використанням праці застрахованих осіб за ознакою  неповного робочого часу, а також неподанням страхувальниками повідомлення про прийняття працівників на роботу.

 

  6.   Рекомендувати головам сільських і селищних рад, з метою реалізації частини 3 статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснення контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, у порядку, встановленому законодавством з 01 січня 2017 року.

 

  7. З метою інформування Кабінету Міністрів України та обласної державної адміністрації рекомендувати управлінню Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі, Станично-Луганській об’єднаній Державній податковій інспекції Головного управління Державної Фіскальної Служби у Луганській області, Станично-Луганському районному центру зайнятості щокварталу надавати для узагальнення інформацію щодо виконання розпорядження до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

 

  8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови Станично-Луганської райдержадміністрації Ісаєва С.А.

 

 

Голова

райдержадміністрації                                                                 Ю.О.ЗОЛКІН